Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy tu jest dpf?


Virnik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę spójrzcie swoich fachowym okiem i powiedzcie mi czy jest tu puszka dpfu czy została wycięta? Mam problem ponieważ kontakt z poprzednim właścicielem się urwał - coś tam wspominał przy sprzedaży, że dpf został wycięty, ale zachowując zasadę ograniczonego zaufania wolę się upewnić.

0kWydll.jpg

CvZ2qBx.jpg

Do tego dochodzi problem jaki olej zalać (gdyby nie było dpf)

- zalany jest motul 5w30 specific

Zalać 5w40? czy motul x-clean+ 5w30 czy może jeszcze jakiś inny?

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż mu palec w rurę to się dowiesz :lol: Jak sobie na czarno wybrudzisz palca to znaczy że DPF-a nie ma. Po zdjęciach -przynajmniej ja- nie moge wywnioskować czy jest czy go nie ma. Co do oleju polecam Millersa Trident 5W 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% tak, jeżeli miałbyś DPF a rura byłaby czarna miałbyś soczystego checka na desce rozdzielczej oraz inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kodzie wyposażenia dojdziesz czy masz dpf na wlepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat.

Aktualnie posiadam auto z wykastrowanym DPFem, czy napotkaliscie sie kiedys z problemem na przegladzie lub gdzies w trasie zatrzymal was ktos i sprawdzal emisje i czy DPF jest ?

Slyszalem ze za wyciecie i wykrycie przez inspektorow graza spore kary nie tyle w PL co za granica jak to wyglada w praktyce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dużo słyszałem o takich akcjach w DE, ale sam na oczy nigdy takiego czegoś nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dużo słyszałem o takich akcjach w DE, ale sam na oczy nigdy takiego czegoś nie widziałem.

O to chodzi kazdy cos slyszy ale czy ktos widzial ? Ponoc w Austrii sa na to uczuleni. Szczerze mowiac to strach jezdzic gdziekolwiek troche to jak rosyjska ruletka, sprawe beda brac coraz powazniej ze wzgledu na wprowadzanie kolejnych bardziej restrykcyjnych norm w europie no i z czasem u nas w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w de mialem 3x kontrole spalin a mam 2.5 tdi v6 z wycietymi wszystkimmi katami i przechodzil emisje wiec ich testery raczej nie sa idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio ze znajomym z Anglii, aktualnie posiada on Audi A6 bez DPFa i dziwi sie ze pytam o kontrole, tlumaczy ze raczej filtr ma wyciety i nigdy nikt z tego powodu problemow mu nie robil...Sam posiadam wszystkie czujniki i elementy bedzie trzeba to zainwestuje te 1500 zl za filtr i montaz plus wgranie softa tymczasem wszystko po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...