Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup auta w salonie


Kune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mam nikogo znajomego w Audi (jedynie w BMW, w czym chetnie mogę pomóc), a tak się złożylo, że mam potrzebę zakupu nowego Q5.

Zapewne część obecnych tu kolegów ma jakieś doświadczenia w zakupie samochodu nowego - czy jest ktoś do kogo warto się udać, żeby dostać jak najlepszą ofertę? A może ktoś z kolegów pracuje i za gratyfikacją załatwi to i owo?

Jednocześnie chcialbym zapytać o doświadczenia w firma Krotoski - Cichy, na innym pułapie współpraca odbywa nam się bdb, lecz patrząc po autach rocznych, ceny kosmiczne.

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coraz poważniej myślę o nowym Q5. Wiadomo salon bez znajomości nie wiele urwie cenę katalogową. Co najwyżej możesz dostać dywaniki :) Jakiś tydzień temu z ciekawości wysłałem swoją konfigurację do Brokera. Zobaczymy co odpiszą i jaką cenę zaoferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat kupował u Krotoskiego-Cichego w Łodzi nowe S3 w styczniu. polecam ;) fajny rabat dają, świetna obsługa :)

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odbiegajac od tematu, zaraz wychodzi nowe Q5 warto kupowac nowa/stara Q5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odbiegajac od tematu, zaraz wychodzi nowe Q5 warto kupowac nowa/stara Q5 ??

I tak i nie.

Oczywiście, że jest nowy model już za rogiem, ale jeśli auto potrzebujesz na już to cóż zrobić?

Druga kwestia to cena, udało się wynegocjować dobre warunki (większy rabat niż 10%) i tak na prawdę w tych pieniądzach ciężko o dobrego konkurenta dla Q5. Każde, nawet mniejsze auto, które ma mieć napęd na 4 koła i mile widziany większy prześwit kosztuje tyle samo, a czasem i więcej.

Po liftingu cena również podskoczy, wystarczy zobaczyć co dzieje się w konfiguracjach Tiguana - nowe Q5 tańsze nie będzie.

Szkoda trochę, że nie ma A4 B9 Allroad, ale patrząc po cenie A4B9Q nie będzie raczej konkurencyjna do aktualnej Q5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia to cena, udało się wynegocjować dobre warunki (większy rabat niż 10%)

Zawsze robią dobry rabat na auta które mocno dostaną "po d*pie" jeżeli chodzi o cenę po wejściu nowego modelu...

Za rok nie mówiąc już o dwóch latach mega dużo na niej stracisz...

Wiem z doświadczenia kupując stare/nowe A6 na pół roku przed wejściem nowego modelu...

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to auto zostanie na przynajmniej 6-8 lat, co przy przebiegu ok. 15kkm rocznie sprawi, że wciąż bedzie to dosc lakomy kąsek na rynku wtórnym. Nie martwie sie odsprzedaza, bo to daleka przyszlosc, a otrzymany rabat sprawia ze ewentualna strata bedzie mniej bolesna. Tylko w takim wypadku nowe auto ma sens, pozostale auta zmieniam co 6-12 miesiecy i dlatego kupuje wylacznie uzywane.

Poza tym stylistyka nowych modeli Q jest dla mnie dosc kontrowersyjna i nie trafia w moj gust, poza tym to tylko samochod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy też kupował nowe auto. Miał ofertę z jednego salonu i z tą ofertą pojechał jawnie do drugiego salonu. Oczywiście dali niższą. Z drugą do trzeciego i tak w czwartym zakupił auto :)

Sposób trochę prostacki ale skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coraz poważniej myślę o nowym Q5. Wiadomo salon bez znajomości nie wiele urwie cenę katalogową. Co najwyżej możesz dostać dywaniki :) Jakiś tydzień temu z ciekawości wysłałem swoją konfigurację do Brokera. Zobaczymy co odpiszą i jaką cenę zaoferują.

No i dostałem odpowiedź. Q5 skonfigurowana na prawie 243 tyś.u Brokera 210 tyś. Jest to 13,5% rabatu więc żadna rewelka. Spodziewałem się około 20%.

Edytowane przez remus_kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...