Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Co myślicie o tym oleju?


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

olej z allegro?????? :decayed: :decayed: :decayed: jeszcze do tego castrol?? powodzenia :cool1:

Słuchaj, skąd ta nieufność, może naprawdę koleś sprowadza te oleje i robi na tym interes. A gdzie ma szukać zbytu na początku jak nie na allegro? Poza tym ta aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Facet jest "super sprzedawcą" nie ma ani jednego negatywu. Poza tym na zdjęciach widać że to jakaś mała firemka a nie jednoosobowy ktosiek. Ja jestem skłonny zaufać.. Myślisz, że w polskich sklepach są oryginalne oleje?, prędzej tam Cię oszukają i to po 2krotnie droższej cenie. No chyba, że kogoś stać na wymianę w serwisie chociaż też już im nie ufam bo raz mi wlali stary płyn wspomagania, zlany w syfiastą rynienkę. Poza tym bardziej wierzę firmie Castrol niż firmie Motul, którą to nazwę słyszę 1 raz w życiu. :) Ktoś napisał na forum, że jakiś Motul najlepszy i wszyscy jak raz go polecają :) To jest dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście nie neguję gościa, który go poleca, być może to dobry olej ale... jw. :):hi:

nigdy nie pisalem ze Motul jest jedynym dobrym olejem, i nikt inny tutaj tego nie pisal!!!!!!!

proponuje najpierw poczytac a pozniej sie wypowiadac o stereotypowosci

jestem wrogiem zakupow olejow z niepewnych zrodel. obojetnie czy jest to castrol czy motul czy czekolada wedla. byc moze olej rozprowadzany przez sprzedawce z allegro jest ok. byc moze tak ale tzn ze ktos z nas ma obejrzec fotografie zamieszczona na aukcji allegro i powiedziec kupuj stary olej jest oryginalny? :doh1:

jezeli ktos tutaj poleci, zeby smialo kupowac a okaze sie ze to olej jadalny i skutkiem tego silnik zostanie uszkodzony, bedzie mial sluszne pretensje do forum jako zrodla informacji i wiedzy.

tutaj polecamy tylko sprawdzone rozwiazania czy produkty. stad jak to okreslacie stereotypowosc odpowiedzi.

nt olejow wypowiadalismy sie nie raz, i trudno oczekiwac rewolucji w temacie, zdanie wielu z nas jest znane, jezeli ktos chce oszczedzac moze kupowac olej nawet na straganie u chinczykow.

nieznajomosc firmy Motul jako producenta nie swiadczy, ze to nieznana firma... nie wszyscy wydaja miliardy na reklame, nie wszyscy musza wydawac.... :decayed:

mojej wypowiedzi oczywiscie mozna zarzucic stereotypowosc, ale przynajmniej nikt mi nie zarzuci, ze przeze mnie ktos szostal narazony na straty... [br]Dopisany: 30 Listopad 2008, 11:48_________________________________________________

A może ktoś sie orientuje, ile taki olej kosztuje w Niemcowni? (skąd niby jest sprowadzany)

34-38 EU

Witam. Nie chciałem podważać Twoich kompetencji w sprawie znajomości olejów. To co napisałem to tylko moja subiektywna opinia :) Trochę wczoraj poczytałem o olejach i przyznaję się, byłem w błędzie. Castrol to jednak nie jest dobry wybór ponieważ z tego co czytałem nie jest to olej w pełni syntetyczny. Z tego co się dowiedziałem jedyne w pełni syntetyczne oleje silnikowe to oleje firm Mobil 1 - podobno najlepszy ale też drogi. Facet, na którego opinii się opieram, chwali również Liqui Moly - jest tańszy, ale w podobnej specyfikacji do Mobil 1, Motul oraz ewentualnie Valvoline. Reszta to oleje mineralne z syntetycznymi dodatkami. A co do kupna przez internet, no cóż, ja jestem zdania, że nie wszyscy ludzie to świnie, którzy tylko czekają, żeby nas oszukać dla własnego zysku. Przynajmniej taką mam nadzieję :) Polecam to opracowanie po którego przeczytaniu juz wiem co w "trawie piszczy" ;) - http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Pozdrawiam Musashi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ciekawy jestem jaka maja date produkcji te oleje :mysli:

byc moze producenci sie pozbywaja taniej, po jakims czasie od wyprodukowania i wtedy mozna zakupic duza partie za pol ceny

No niby 2008 rok wybity jest na bańce,ale takie coś to można zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to jednak nie jest dobry wybór ponieważ z tego co czytałem nie jest to olej w pełni syntetyczny. Z tego co się dowiedziałem jedyne w pełni syntetyczne oleje silnikowe to oleje firm Mobil 1 - podobno najlepszy ale też drogi.

nie tylko te sa syntetyczne.

jednak trzeba zwrocic uwage czy olej jest okreslany jako 100% syntetyczny czy jako wykonany z uzyciem syntetycznej technologii lub tez hydrokrakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to jednak nie jest dobry wybór ponieważ z tego co czytałem nie jest to olej w pełni syntetyczny. Z tego co się dowiedziałem jedyne w pełni syntetyczne oleje silnikowe to oleje firm Mobil 1 - podobno najlepszy ale też drogi.

nie tylko te sa syntetyczne.

jednak trzeba zwrocic uwage czy olej jest okreslany jako 100% syntetyczny czy jako wykonany z uzyciem syntetycznej technologii lub tez hydrokrakowany.

Ano tak, chodziło mi o to, że te oleje to full syntetyki.

A na jakim Ty jeździsz Musashi? Bo ja pytałem w sklepach o ten Motul ale nigdzie go nie ma, nawet nie sprowadzają... Albo może mi polecisz jakiś dobry olej? i skąd go najlepiej kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd go najlepiej kupić...
Inter Cars, JC Auto ,serwisy Boscha w tych firmach znajdziesz wszystkie oleje , łacznie z Motulem :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim Ty jeździsz Musashi? Bo ja pytałem w sklepach o ten Motul ale nigdzie go nie ma, nawet nie sprowadzają... Albo może mi polecisz jakiś dobry olej? i skąd go najlepiej kupić...

na tym stereotypowym motulu. ze wzgledu na wymog normy dla pompowtryskow specific 507.00

wybierz olej odpowiadajcy normie odpowiedniej dla twojego typu silnika

zrodlo tak jak napisal Iverson. mozna kupic u nich rowniez wysylkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jest okay

ja kupiłem 4 świece Beru za 20zł na`allegro od super sprzedawcy 0 negatów i co? miodzio:) świeczki mają wyryte BERU VW AG

zresztą i wahacze kupiłem na allegro i kompletne sprzęgło SACHSa za 600 zł

und alles funktioniert sehr gut

pozdro :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem 1 litro oleju castrol LL III 5w 30 syntetyk w niemcowni za 24E na stacji pali.

Również ostatnio robiłem wymianę oleju który kupiłem na allegro za 36zł litr (ten sam olej serwisowy) i jest ok

pytając ile zapłaciłbym za olej u mechanika usłyszałem 360zł za 4 litry oleju lanego z baniaka 260l.

Myślę, że nie można mówić, że skoro tani to zły. Specyfikacja ta sama, olej tak samo zapakowany w niemieckie bańki kropka w kropkę z oryginałem.

Sprzedawcy kupują to paletami i nie płacą za powierzchnie sklepową.

No ale na pewno to Kopernik nie żyje..........

mod.

Właśnie znalazłem na ebay.de mojego castrola slx long life III za 8.15E na stacji 24E więc Niemcy też taniej sprzedają:

http://cgi.ebay.de/Castrol-SLX-Longlife-3-III-PP-5W-30-Motoroel-Audi-VW_W0QQitemZ150315742196QQihZ005QQcategoryZ30892QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie mieć sprawne furki to zalejcie midland o odpowiedniej normie

oczywiscie jak sie zapytacie machaników o ten olej to was :gwizdanie: ale to tylko z nie wiedzy

do nas na serwis przyjezdzaja auta które robia na takim oleju 200-300 tys km a silniczki sprawne i czyste jak nowe

ja takze zalałem

oleju nie bierze silnik jest bardziej wycisziny

na obciązeniu ciszej pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytają posty tego wątku postanowiłem popatrzeć w niemczech w hurtowniach po ile Castrol o jaki pyta założyciel wątku ....a więc Musashi doskonale wie co mówi... najtaniej widziałem w "Edeka" 29.99 euro ale biorąc 3 bańki a w innych miejscach 32-35 euro i taniej już nie znalazłem a jedynie drożej :wink4: więc wniosek jest jeden gość robi wałek albo jest udziałowcem w Castrol :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...