Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS3 salon czy broker?


LukaszRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu myślę nad zakupem audi RS3 8v , cena za ten model jest trochę wysoka , dlatego zastanwiam się czy samochód zakupić w salonie czy od brokera. Trochę przeczytałem na ten temat, i niektóre osoby twierdziły że auta od brokera samochodowego często są traktowane w ASO jako te niższej kategorii , lub nawet czasami nie obsługiwane w serwisie pomimo gwarancji. Czy ktoś z was orientuje się jakie rabaty można teraz uzyskać w salonie? Domyślam się że to sprawa indywidualna salonu , ile utną % z ceny końcowej . Cena nowego w mojej konfiguracji to 295 tyś, na znanym portalu aukcyjnym jest model jeszcze lepiej wyposażony bo prawie "FULL" z przebiegiem ponad 20 tys , dużo taniej niż ten z konfiguratora ,z programu Audi selection. Chyba akurat ten egzemplarz był "prasówką" do testów blogerów samochodowych poniewaz oglądałem kilka filmów i jest w sumie identyczny z tym z aukcji. Czy ktoś z was zamawiał niedawno auto z salonu lub od brokera? Dodam iż auto nie musi być nowe , w grę wchodza także te używane z niewielkim przebiegiem. Chciałbym się dowiedzieć jak się do tego zabrać, bo szczerze mówiąc będzie to pierwszy nowy samochód który mam zamiar kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy samochod od brokera jest traktowany tak samo jesli chodzi o gwarancje jak salonowy. W salonie na nowe rs3 urwiesz 10% minimum, 15% jak sie postarasz a 20% jak masz dobre wejsca :D . Generlanie na twoim miejscu bym sie wstrzymal bo raz ze wchodzi facelifting A3 a dwa ze jest duza szansa na spadek akcyzy z 18,6% na 4% i wtedy tez rs3 bedzie w bardziej ludzkich pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą akcyzą to jakies pewne informacje? Bo szczerze to nie słyszałem , możesz przytoczyć jakies zródło? O tym ze FL wchodzi do nowych a3 i s3 to wiem , ale ten zabieg nie dotyczy chyba rs3. Chyba jedynie wypuszczą RS3 w wersji sedan ale czy to miałoby wpływ na cenę? Z zakupem mi się jakoś nie spieszy,ale jak się człowiek nakręci to by chciał jak najszybciej . Gdyby ta cena była chodz zbliżona do 200tysięcy za wersję podstawową to byłoby super, ale sama akcyza od tego auta to worek pieniędzy, nie mówią już o vatach i innych.. A może jest tu na forum ktoś z wtykami do salonów Audi? :)

EDIT: Znalazłem info o tej akcyzie, ciekawe czy to przejdzie czy żądza zdzierstwa przeważy ..

Edytowane przez LukaszRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak zadza pieniadza przewazy to ja zmniejsza na 4% bo podobno mala kasa wplywa z tych 18,6%. Co do FL to obejmie a3,s3 jak i rs3 chodza tez sluchy ze silnik 2,5 w rs3 bedzie po jakis lekkich zmianach i ma miec wieksza moc zeby przeskoczyc A45AMG i znow byc liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem odpowiedz od salonu Krotoski-Cichy że na nowe RS3 z konfiguratora dają 8 % rabatu. Posiadają w ofercie jedną sztukę na full opcji z rabatem 26 % plus od tej ceny jeszcze ok 15tysięcy w dół dali . Auto służyło do testów dla blogerów motoryzacyjnych i najechane ma ponad 20tyś przebiegu . Cena za taką z konfiguratora to grubo ponad 300 tysięcy. Czekam jeszcze co odpisza mi brokerzy , może macie jakichś sprawdonych lub możecie polecić ? Z chęcią porównam oferty od solidnych brokerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmą tą ustawę, to piszą iż wejdzie w życie już od 1 maja. Miejmy nadzieję że tak się stanie :)

LINK http://wartowiedziec.org/index.php/transport/aktualnosci-i-ekonomia/29501-mniejsza-akcyza-na-silniki-powyej-2000-cm3

Edytowane przez LukaszRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem odpowiedz od salonu Krotoski-Cichy że na nowe RS3 z konfiguratora dają 8 % rabatu. Posiadają w ofercie jedną sztukę na full opcji z rabatem 26 % plus od tej ceny jeszcze ok 15tysięcy w dół dali . Auto służyło do testów dla blogerów motoryzacyjnych i najechane ma ponad 20tyś przebiegu . Cena za taką z konfiguratora to grubo ponad 300 tysięcy. Czekam jeszcze co odpisza mi brokerzy , może macie jakichś sprawdonych lub możecie polecić ? Z chęcią porównam oferty od solidnych brokerów.

mówisz o tej?

http://uzywane.audi.pl/pl/oferty/audi-rs3-2-5tfsi-367km-quattro-s-tronic-navi-magnetic-ride-b-o-gwar2018-salon-pl,1871

Wolałbym tą: RABAT: 23 780,00 zł

http://piamarket.pl/oferta/n8229/mAudi,oRS3/#tabs|Car:Informacje

Edytowane przez KarolASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rajchu są bardzo skorzy do rabatów. Zwłaszcza jak masz firmę. Wychodzi nowy model? Temat dla mnie aktualny bo kolega z pracy intensywnie szukał. Nie kupił bo nie można założyć haka:)))

W nowej blok jest z amelinium ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was orientuje sie co daje opcjonalny uklad wysechowy RS z chromowanymi koncowkami? Z tym wydechem sa te strzaly podczas zmiany biegow czy jego obecnosc to tylko wyglad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...