Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piszczenie przy skręcie kierownicą do oporu


zradek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

występowało w moim samochodzie piszczenie przy skręcie kierownicą maksymalnie do oporu np. przy parkowaniu Wymieniłem pasek alternatora firmy continental i dalej piszczy. tylko jak na maxa skręcę kierownice do oporu, zimą rzadko to występuje, latem się nasila... Przy zmianie rozrządu mechanik sprawdzał wszystkie rolki i mówił że są okey.

Edytowane przez zradek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomaganie działa dobrze, płyn jest czysty niezanieczyszczony. piszczenie jest wtedy gdy na max skręcie trzymam kierownicę, do oporu, puszcze kierownicę cisza... wydaje mi się że to może być sprzęgiełko alternatora, gdy na nie patrze z góry to widzę że ma wahania małe ledwo widoczne, nie kręci się prosto, jednak nie słychać żeby ten dźwięk wydobywał się z niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz znajomego diagnostę to podjedź do niego niech zajrzy co tam się dzieje przy tym skręcie.

Na moje oko to coś z układem kierowniczym może być albo półoś - łożysko i poduszka na amorach(u kolegi to byli winowajcy).

Wiadomo trzeba to widzieć, żeby móc cokolwiek powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się że przy maksymalnym skręcie pompa wspomagania daje maksymalny opór i po prostu zaczyna się po niej ślizgać pasek i stąd ten pisk, podobny jak przy luźnym pasku. Oczywiście to tylko takie moje teoretyczne rozważanie, mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zradek 1

wymień płyn od wspomagania,ori to koszt 30 pln za 1L.

Kup dwa,jednym przelać aby oczyściło układ,a drugim zalać.Stawiam 99%,że to pompa od wspomagania ;)

Znajdziesz nawet na forum jak samemu można to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...