Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BRD zniszczony filtr oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

Mam pytanie do kolegów forumowiczów, dziś przy wymianie oleju zdemontowany stary filtr oleju wygląda tak ja na zdjęciu. Czy macie może pomysł czym to jest spowodowane. Olej na którym jeździłem to Castro EDGE Professional 5w30.

Silnik BRD 170 KM

d39459b5b571414cf893be5bd8906bce.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wymiana co 30tys km?

A co do zniekształcenie strzelam na błąd przy montażu.

Edytowane przez the19game

Opublikowano
  • Autor

Hej,

Nie nie olej wymieniony po 7 tyś

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Filtr Knecht nie krzywi się . A tego Castrola wymień na dobry olej.☺

Opublikowano

Zmieniłem przy pierwszej wymianie oleju Castrol na lepszy olej.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak dla mnie - chlodzenie w oleju...Po castrolu professional nie będzie napewno takiego zagnojonego filtra...

Nie bronie castrola ale znam ten olej z racji że kilka lat w styczniu do silników M-B stosowano go w aso MB i nigdy się nie spotkałem z takim czymś w sprawnym silniku.

Opublikowano
  • Autor

Kolego a jeżeli to płyn chłodniczy w oleju to którędy się dostaje chłodnica oleju?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak dla mnie to faktycznie muka podczas montażu była, nie był przypadkiem zamontowany "do góry nogami" ?

Albo to nie ten typ , troszkę za długi ...

A ta maź może być pochodną deformacji samego elementu filtrującego, która spowodowała zdecydowane zmniejszenie jego powierzchni czynnej , w wyniku czego ta dostępna się przedwcześnie zatkała i olej nie był już filtrowany od dłuższego czasu :hi::naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Hej,

Mechanik znajomy od wielu lat twierdzi że filtr na 100% był założony prawidłowo.

Dodam jeszcze że pod korkiem oleju w miejscu na kapie zaworowej gdzie wlewa się olej, na ściankach zrobiła się czarna maź normalnie wyglądało to jak Towot. Zdarzało się że musiałem dolewac płynu chłodniczego

Ale była walnieta pompa wody i nią ciekło.

Mam metalik w glowie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

W sumie to teraz można tylko gdybać :decayed:

Patrzyłeś mechanikowi na ręce podczas wymianu oleju 7 tysięcy temu ?

Bo jak nie, to jest on mocno podejrzany , nie znam markowego oleju , który nawet bez filtrowania po siedmiu tysiącach zamienił by się w masło :P

Dawno kupiłeś to auto ?

Może przed sprzedażą zalany był moto doktor, a ostatnia wymiana była tylko wirtualna ...... :naughty::hi:

Opublikowano

Kolego a jeżeli to płyn chłodniczy w oleju to którędy się dostaje chłodnica oleju?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

3 mozliwosci mieszania sieplybu z olejem:

- Chlodniczka oleju

- Uszczelka pod głowicą

- W najgorszym przypadku żadko spotykane pęknięcie głowicy między kanałami olejowym a chłodzącym.

Zazwyczaj winna jest za to uszczelka pod głowicą.

A wykreconych filtr oleju jak szmata jest bardzo częstym zjawiskiem myślę że to przez nie odpowiedni wymiar wysokość...

Opublikowano
  • Autor

Hej,

Mógłbym wykluczyć uszczelke i głowice, zaraz po kupnie wrzesień 2015 zainwestowalem i głowica była sprawdzana i przy okazji nowa uszczelka. A słyszałem że chłodniczki oleju były również wadliwe.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

No to sprawdzaj Chłodniczke...

Opublikowano

U mnie filtr wyglądał tak samo jak jeździłem z uszkodzoną chłodnicą oleju. Płyn chłodzący tak zakleja filtr oleju. Nadmienię, że w zbiorniczku wyrównawczym było czysto, tylko płyn chłodzący dostawał się do oleju. Ubytki płynu tylko występowały po dłuższych postojach, jak silnik dobrze wystygł. Na trasie do Francji praktycznie zero ubytku płynu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.