Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda Lambda wycofana z produkcji


--Rafcio--

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica???? chłopie to nie różnica tylko przepaść!! Sonda i przepływka to podstawa w tym silniku. Mój od wymiany chodzi igła, 17 marca tego roku zrobiłem moc 196 koni, teraz to jest jazda:)

Edytowane przez kabanos78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o taką odpowiedz mi chodziło , bo przepywkę mam ori boscha ok, dv szczelne, uklad podcisnien szczelny, turbo ok bez luzów, a tocze się juz z 1tys km z odpiętą sondą bo poprzednik wstawil jakis zamiennik i to tez nie działało. Może wkoncu po wstawieniu sondy poczuje to 150KM :)

Kamil, ja stawiam, że miałeś poprostu farta z kupnem. Patrz to jest katalog boscha, spójrz na czerwone strzałki.

c7ow7enf.jpg

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dam znać, zostaw mi swój nr tel. ide trawę kosić:)


http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat%5Bcat%5D=47969475&cat%5Bcmf%5D=2ea&cat%5Bcmo%5D=3e2&cat%5Bcve%5D=14f1&cat%5Bart%5D=25d2b&cat%5Batg%5D=3f0485&offset=0&sort=1


http://www.czesciauto24.pl/bosch/1149013


Faktycznie jest problem, ale jutro sprawdzę po naszemu :)


Zauważyłem pewną zależność w sondach, wszystkie do numeru 006 są takie same jak moja a numer 014 to numer kostki, więc jeśli kupisz 0 258 006 024 i kostkę wstawisz od swojej to będzie działać. w tych czterech kabelkach dwa to jest plus 12v (napięcie jakie jest w instalacji) i minus (masa) dwa pozostałe to są sygnały, w okolicy kostki możesz śmiało lutować, będzie działać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 600zł za sonde w tym linku co podałeś, to ja juz wole jezdzić bez. Znalazłem jedną ale używkę, może się na to zdecyduję.

Wg Ciebie te wszystkie, czy to Fiat czy BMW powinny działać? Takie jak te http://allegro.pl/uklad-wydechowy-sondy-lambda-18866?string=0%20258%20006&description=1&bmatch=s0-aut-1-4-0510&order=p&buyUsed=1

Jeżeli tak to mogę bez problemu brać tą nówkę bo ona zbiera wszystkie te numery http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3016321622171-0_258_986_615-sonda-lambda.html

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powinny działać, jutro podzwonię po znajomych i dowiem się więcej, i sprawdzę też po swojemu dostępność, a co się stało z twoją sondą?? są oznaki korozji we wtyczce?? ma przedmuchy czy po prostu zakończyła misję:) ja u siebie przez pewien czas jeździłem na przerobionej sondzie i było oki nawet ją mam jeszcze, tylko, że osobiście nie mogę spać spokojnie wiedząc, że mam coś przerobione i kupiłem ori:) mogę Ci wysłać to na czym jeździłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto już z niewiadomo jaka sondą, napewno to nie była oryginalna, mechanik mi vaga podłączyl i mowil zeby wymienić bo wogole nie działa. Do tego ktoś przyspawał ją punktowo do katalizatora :facepalm: jeszcze jakby tego było mało musiałem gwintować otwór w katalizatorze.


Słuchaj może nie zawracaj sobie głowy dzwonieniem po znajomych, trzeba bedzie używkę prztestować. Po tym co widzę to nie kupi tego póki nie wznowią produkcji. Aktualnie oryginalna używka lub nowa uniwersalna Bosch 0 258 986 615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł bys mi podesłać numer tej sondy którą przerabiałeś? Nakierowałeś trochę mnie na ciekawą kwestię. Ze nr powinnien być 0 258 006 a końcówka czyli te trzy cyfry 014 to wtyczka. Jezeli tak to można kupić jakąkolwiek nową aby początek się zgadzał, a wtyczkę to już połączę na konektorki takie z uniwersalnej sondy. Jestem ciekawy czy będzie to działać, tak jak mówię jak masz jak to podaj mi nr tej sondy co miałeś kiedyś.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori miałem 0258006014 ona padła i na jakieś pół roku wstawiłem przerobioną z Volvo 0 258 006 0..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, więc tak ori sonda o numerach 0 258 006 014 jest do zdobycia na zamówienie i będzie ściągnięta z niemiec czas około 3 dni i koszt to 301 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać kolego jak wrzucisz inna sondę.. Jak to jedzie itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie sonda 0 258 006 977 bez wtyczki, zobacze jak to lata, jak będzie lipa to się w stu procentach odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będzie ok też daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem delphi od TOM77 nowe i śmigają bez zarzutu a tańsze o 40% od boscha itd, używkę jak w dobrej cenie też można założyć tylko nie wiesz ile pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem delphi od TOM77 nowe i śmigają bez zarzutu a tańsze o 40% od boscha itd, używkę jak w dobrej cenie też można założyć tylko nie wiesz ile pojeździsz

Ja wole w Boscha może i Delphi bedzie latać, ale ECU Boscha mam przepływkę Boscha to i sondę by taką pasowało.

Hej, przepraszam Cię, pomyłka nie 301 zł tylko 201 zł !!!

Przyjdzie mi to co wziąłem za grosze oczywiście Bosch. Obczaje co i jak, jeżeli coś będzie nie tak to jak 201zł to jest to cena do przyjecia. Pozdrawiam :D

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch ma kilka rodzajów sond lambda różniących się zasadą dzialania jak napieciowe i szerokopasmowe. A cała reszta to dlugosci kabli i różne wtyczki.

Także jak masz sondę szerokopasmowa piecio przewodowa to kazda taka piecioprzewodowa będzie działać jak podlutujesz swoja wtyczkę.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego koloboro, przeczytaj, pomyśl, i dopiero pisz...

Edytowane przez kabanos78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło to gówno za grosze używane, pierwszy i ostatni raz. Oporu na grzałce nie ma (rezystancja nieskończona), sonda stoi w miejscu, czasami się ruszy. Podczas jazdy niezle szarpie przy pełnym bucie. Gwarancja rozruchowa 14 dni, nie opłaca mi się tego odsyłać. Trzeba będzie nad nową pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...