Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wyświetlanie liczby km - service


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Mam taki pytanie odnośnie wyświetlania przebytych kilometrów do następnego serwisu(tj.wymiany oleju itp. i oczywiście wykasowania tego wyświetlania) Po wymianie oleju,filtrów itp. miałem ten"serwis" wykasowany i wyświetlało 15000km. Zrobiłem około 1200km i w tej chwili wyświetla 11300km. Z maty jestem dość dobry i wedłóg mnie powinno wyświetlać 13800km do następnego serwisu. Miał ktoś z Was podobny przypadek? Poprostu liczba kilometrów rzeczywiście przebytych nie zgadza się z tą która informuje o następnym serwisie. Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik kilometrow do kolejnego serwisu nie liczy stricte samych klilometrow, ale rowniez uwzglednia obciazenia ktore wywoluje kierownik czyli tzw styl jazdy, etc. Niestety nie znam dokladnego algorytmu wyliczenia tych kilometrów, ale wiem ze tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpwiedzi. Dodam tyle że wykasowane było to jakieś 5 tygodni temu. Mój styl jazdy zaliczyłbym do spokojnej,tyle tylko że robie krótkie dystanse po 10-12km(dojazd do pracy) a poza tym 2-5 km (do jakiegoś sklepu) może właśnie te krótkie dystanse na to wpływają. Bo motogodzin raczej bym za to nie winił bo to dopierio 1.5 miesiąca a w "serwisie" "łyknęło już prawie 4 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...