Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Audi Concert radio- problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio Concert takie jak w http://www.a4-klub.pl/smf/radia_w_a4-t3407.0.html takie samo ma użytkownik "michalwu". Mianowicie mam taki problem, wyjąłem akumulator i gdy włożyłem na radiu cały czas świeci się SAFE. Jak mam przejść do konsoli wpisywania kodu?? PoMoCy :( :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega tomek_ros napisał. Jak posiadasz kod i zastosujesz się to w/w wskazówki to radio Ci zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że błędnie był wpisywany kod do radia i dlatego pojawiło się SAFE II a po "drodze" pewnie było też SAFE I. Spróbuj włączyć radio i odczekać godzinkę to będziesz miał możliwość wpisania kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw włącz radio i odczekaj nawet dłuzej niz godzinke. ja kiedys dopiero po 4h mogłem cos zrobic. jak nie pomoze to tylko jakis magik który ci je odblokuje :wink4: nie wiem jak u ciebie ale w krk jest giełda rtv i takie rzeczy robi sie na poczekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsad to nie tylko kod, podmieniając wsad z innego radia można je uszkodzić, może nie wyłapywać stacji, zmieniony bądź przestawiony może być krok syntezy itp.. We wsadzie zawarte są także inne informacje między innymi zestrojenie radia oraz konfiguracja pracy radia (np. aktywne/pasywne głośniki, system BOSE, obsługa dodatkowego wyświetlacza, zmieniacza CD itp.). Po podmianie wsadu na pewno nie będzie już identyczna jaka była przed.

Przy rozkodowaniu radia najważniejszą zasadą jest aby nie podmieniać wsadów, praca tylko na oryginalnym wsadzie.

W radiu należy odczytać zawartość oryginalną i ustalić na jej podstawie kod, ewentualnie skasować licznik błędów jak nie chce się czekać godziny na wpisanie kodu. Inne operacje na pamięci są niewskazane, bo można popsuć radio, które działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz programator. lutownica, zasilacz, trochę wprawy w lutowaniu, odpowiednio to wszystko połączyć i odczytać zawartość procesora. Jak będziesz miał odczyt to na podstawie zawartości powiem jaki jest kod twojego radia.

Podpowiem, że potrzebujesz programatora który odczyta procesor motoroli MC68HC705B32. Można go czytać po wylutowaniu lub w układzie w radiu. Tylko że w układzie sprawia wiele problemów,bo trudno uzyskać komunikację. Podczas wymiany procesorów widziałem już radia, gdzie były poprzecinane ścieżki przy procesorze, podnoszone nóżki układu, sople cyny przy procesorze oraz płytki wysmarowane pastą do lutowania. Takie można zaobserwować praktyki kodołamaczy.

A czy jesteś w stanie to zrobić sam? Na to pytanie to sam powinieneś znać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja robie zawsze w układzie te radia i jeszcze nigdy nie uwaliłem żadnej sztuki.A działam juz długo.I wbrew powszechnym opiniom można wpisywać wsady od innych radyjek - tyle ze musi być ten sam procesor - maska , model itd.Na giełdach widuje dużo grajków VW navi ze słynnym kodem 1623 i wszystkie smigaja az miło :) Wszystko zależy od wprawy i umiejetnosci .

Krzysiek[br]Dopisany: 26 Lipiec 2009, 18:06_________________________________________________Ale odgrzałem kotleta :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos mial moze problem z potwierdzeniem kodu? wprowadzam poprawny z kartki, oryginalny i wciska scn+rds

powoduje to wylaczenie radia (przez chwile tylko mignie jakby bylo odblokowane) po ponownym wlaczeniu wraca safe ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dłużej przytrzymać przyciski TP i RDS aż do pojawienia sie napisu SAFE na wyświetlaczu i wpisać kod cyframi 1,2,3,4, następnie przytrzymać TP i RDS i powinno zagrać.

trudno przeczytac watek - stary jak kotlet od tesciowej na swieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...