Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie chłodzi, nabita, silniczki naprawione, brak błędów w VAG.


XelisT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Jakieś pół roku temu kupiłem Audi, podłączyłem pod kompa i wykazało mi kilka błędów, 4 silniczki + czujnik ciśnienia ( brak czynnika ). Wykręciłem silniczki, przeczyściłem potencjometry, i błędy zniknęły. Ponad tydzień temu pojechałem na serwis klimatyzacji ( nabicie, sprawdzenie szczelności, odgrzybianie itp, filtr kabinowy ), błąd ciśnienia znikął, ECON się zgasił. Pierwszy dzień wszystko cacy klima chłodzi, na następny dzień rano odpalam samochód, włączam klimatyzację i nagle pisk pod maską ( wyczytałem, ze pasek od kompresora i coś ze smarowaniem ), na następny dzień odpaliłem i to samo, chwilę popiszczała i przestała, ale klima dalej chłodziła, później już nic nie piszczało, klima działała i nagle wczoraj przestała chłodzić :( podłączyłem pod kompa, błąd silniczka czerwonego, akurat miałem części do niego na zapas więc wymieniłem, wykasowałem błąd, zrobiłem nastawy podstawowe i dalej nic, klimatyzacja nie chłodzi, pomóżcie bo się ugotuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sprzęgiełko klimy - może zerwało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi powiedzieć jak i gdzie ? Nie bardzo się znam a już mi ręce opadają. Sprawdziłem jeszcze tą rurkę po lewej stronie silnika która chyba idze do kabiny, i jest bardzo mocno zimna, nie wiem czy ta informacja coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe na kompresorze zobacz czy się kręci z czescią wewnetrzną ,pomacaj chłodnice klimy i czy chodzi drugi wentylator . Hmm jezeli jedna rurka jest zimna a druga ciepła to wskazuje na prace układu czyli sprezanie i rozprężanie czynnika tylko nie dochodzi do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zaznaczona rurka jest zimna.

6960949a57c0c8c2.jpg

Wentylator zaznaczony czerwoną strzałką się nie kręci.

5b82dedf99de815d.jpg

I przy odpalonej klimatyzacji słychać syczenie jakby uchodziło powietrze w miejsce na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnik nabijałem ponad tydzień temu, i sprawdzałem szczelność więc raczej jest full, a poza tym rurak od klimy aż zamarza więc czynnik jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest tak że zamarza rurka a i tak nie chłodzi ale będzie się tak działo bo jakaś nieznaczna ilość tego czynnika jednak w układzie jest lecz nie tak duża żeby schłodzić środek samochodu, jutro jadę dobić czynnika i dam znać czy pomogło czy nie ale raczej na 90% pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postukałem kilka razy i nic, nie załączył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem dobić klimatyzację a miałem takie samy objawy jak XelisT czyli rurka zimna syczenie a brak zimna we wnętrzu auta rozwiązaniem było dobicie czynnika powinienem mieć 500g a miałem 150 więc czujnik audi nie odłączał climatronica ponieważ trochę gazu było proponuję podjechać dobić czynnik i zlokalizować nieszczeność w układzie u mnie uszkodzony jest oring w osuszaczu czyli chłodnicy klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 ? Hmmn ja dobijalem w sobote i koles wyczytal ze wchodzi 630 g . Mam b6 z 2002 reku 1.9 avf . A czynnik mi uciekal przez czujnik wysokiego cisnienia ten pod lampa.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do tematu. Klima zamiast chłodzić grzeje. temperatura z nawiewów powyżej 30 C

Historia zaczela sie od nabicia klimy... dobity czynnik klima nie chodziła po dłuższych testach okazało się problem tkwił w samej sprężarce.

Po wymianie sprężarki klima dalej nie chłodzi.

sam układ jest sprawny. tzn sprężarka ze sprzegłem 100 % sprawna bo wymieniona. czujnik wysokieo ciśnienia tak samo, po wyłączeniu przycisku econ wentylator zaskakuje sprężarka zaczyna pompować rurki od klimatyzacji pod maską jedna ciepła a druga zimna co potwierdza ze układ pracuje a temperatura z nawiewów rośnie do okolo 30 stopni .
Czynnik był dobijany wczoraj więc powinien być. teoretycznie sterownik działa slychać ze klapki sie przesuwają itp zmienia się natężenie nawiewu rano gdy temperatura na dworzu jest niska klimatronik doprowadza temperature do tej wskazanej na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...