Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przycinanie przy odpaleniu BKN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, wtryski sprawdzone na stole w serwisie boscha. Jeden do zmiany, więc kupiłem nowy pozostałe ok, wygenerowane tylko nowe kody IMA. Niestety przy odpalaniu po postoju na cieplym nadal przycina. Co należałoby jeszcze sprawdzić? Rozrusznik regenerwowany pod koniec zeszłego roku.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Opublikowano

Wymienić pozostałe!

Opublikowano

jakie korekty na ciepłym silniku ?

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Marcin, przecież korekty mają się nie jak do badania na stole :naughty:

Poza tym objawy mówią za siebie :wink:

Opublikowano

No pewnie specjalisci sprawdzali na tym stole tacy sami jak na tym forum. Szklana kula i udawanie z wróżenia na vcds. Pewnie pozostałe też ledwie zipia. Z wtryskami piezoelektrycznymi to tak jest, trzeba naraz wszystkie i dziekuje po problemie.

Opublikowano
  • Autor

Ja wymieniłem wszystkie chociaż 2 miałem dobre 3 kropelkowaly a jeden całkiem padniety . Ale mechanik powiedział lepiej wszystkie chociaż trochę więcej zapłacisz ale będziesz pewny .

Opublikowano

A tak z ciekawości jaki koszt wymiany wszystkich?

Opublikowano
  • Autor

Ja zapłaciłem 1050 szt bo bez faktury normalnie 1300 i do tego robocizna 700 czyli razem 7000 tys

Opublikowano

Ja także poniosłem takowe koszta za wtryskiwacze + wymiana oleju i filtra oleju :kwasny:

Opublikowano

Czyli co? Autoryzowany serwis sprawdza na stole Boscha EPS 945 stwierdza, że wtryskiwacze są ok ale po włożeniu do auta nie są i objawy przycinania wiążą się z nimi?

To ewidentnie przycina jakby rozrusznik... przynajmniej tak słychać.

Opublikowano

Marcin, przecież korekty mają się nie jak do badania na stole :naughty:

autoryzowany serwis z wypasionym stołem mam 4km od domu a właściciela żona zmieniała mi majty jak byłem mały, nie znam przypadku w którym coś dolegało wtryskom a odczyty były dobre. Nawet siemens w citroenie sobie z tym radzi. Sprawdzenie nic nie kosztuje a może coś powie.

No pewnie specjalisci sprawdzali na tym stole tacy sami jak na tym forum.

jak Ci o tym pisałem kilka tygodni temu to żeś mnie od skończonych kretynów wyzwał, przecież diagnostyka na stole w autoryzowanym serwisie jest jedyną słuszną opcją, to co powie serwis jest prawdą, śmiesz w to wątpić ? To się zdecyduj bo zaraz wyjdzie że każdy kto ma slaby akumulator musi wywalić 6500 zł na wtryski.

Z wtryskami piezoelektrycznymi to tak jest, trzeba naraz wszystkie i dziekuje po problemie.

tia ? tylko dziwnym zbiegiem okoliczności inne auta z pizo tego problemu nie mają, w merciu masz ten sam wtrysk i nikt takiej paniki nie sieje. W 2,7 jakąś też nie padają..

To ewidentnie przycina jakby rozrusznik... przynajmniej tak słychać.

przecież pisał że był robiony.

stole Boscha EPS 945

stół probierczy do diagnostyki CR to EPS 708 lub inny z odpowiednią przystawką, EPS 945 to oprogramowanie.

http://www.sudbosch.pl/grupaurzadzen.php?idgrupy=28

Ja zapłaciłem 1050 szt bo bez faktury normalnie 1300 i do tego robocizna 700 czyli razem 7000 tys

a czemu kupowałeś nowe ?

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Marcin o rozruszniku pisałem ja i też ją napisałem, że go słychać :)

Gdzieś widziałem coś o elektromagnesie, że to niby on to powoduje. Nie pasuje mi tylko to, że przycina tylko i wyłącznie na ciepłym silniku...

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Marcin chodzi ci dlaczego nie regenerowaLem?

Opublikowano

Bez przesady, to chyba nawet dziecko w przedszkolu wie że poezoelektrykow się nie da regenerowac , więc on też wie.

Edytowane przez bosniak_sg

Opublikowano

Marcin chodzi ci dlaczego nie regenerowaLem?

nie, wtryski z nowszych aut pasują, nie mają problemu iglicy więc można przebierać w używkach.

Nie pasuje mi tylko to, że przycina tylko i wyłącznie na ciepłym silniku...

dlatego pisałem by sprawdzić odczyty, jeśli są dobre to temat wtrysków możemy przesunąć na ostatni plan. Z resztą jak nie ma DPF'u to można sprawdzić na "nos". Objawy bardziej zalatują mapami starownymi albo starym akumulatorem, ewentualnie inny problem paliwowy.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Niemiałem za bardzo czasu szukać wybierać i dlatego kupiłem nowe . A z drugiej strony też chciałem nowe bo jesteś pewny co kupujesz

Opublikowano

Bez przesady, to chyba nawet dziecko w przedszkolu wie że poezoelektrykow się nie da regenerowac , więc on też wie.

kupując nowe kupujesz najczęściej regenerowane.. choć sam Bosch swego czasu twierdził że się nie da...

Niemiałem za bardzo czasu szukać wybierać i dlatego kupiłem nowe . A z drugiej strony też chciałem nowe bo jesteś pewny co kupujesz

no chyba że tak, ale z pewnością to tak.. ostatnio do 2.0 TDI zostały kupione "nowe" oczywiście z hurtowni i okazało się że 2 z 4 są trafione, wymienili na inne i znowu to samo. Więc czujniki, pompa wszystko sprawne, zbędny koszt sprawdzenia. Przyjechał przedstawiciel Boscha, zabrał na testy i stwierdzili że źle zregenerowane (WTF?), wymienili na inne, jest ok.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Nie zawsze, fabryka bosch jeżeli regeneruje nanosi nowe oznaczenia najczęściej AX, więc nie pier**l. Chodzi o to, że na rynku zewnetrznym nie udostępniono technologii i części zamiennych do regeneracji. Wiec przykladowo pan Jacek Truskawaka autoryzowany przedstawiciel Bosch Polska Ci ich nie zregeneruje, a tym bardziej Mietek z blaszaka, który ma maszyny itd itp.

Opublikowano

Posiadam auto z DPF-em. Silnik ASB 2007 rok.

Korekty sprawdzę dzisiaj, tylko dość mroźno jest obecnie.

Fazy rozrusznika można sprawdzić jakoś vcdsem?

Co do aku. Przy -20 nie mam kłopotu z odpaleniem i odpala się od strzala. Ale fakt faktem, może przydało by się sprawdzić też jego zycie.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Edytowane przez kovallts

Opublikowano

Co do aku. Przy -20 nie mam kłopotu z odpaleniem i odpala się od strzala. Ale fakt faktem, może przydało by się sprawdzić też jego zycie.
dla pewności najlepiej podmień aku, rozgrzany może świrować.

Korekty sprawdzę dzisiaj, tylko dość mroźno jest obecnie.
to z butem :) w końcu masz Q.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.