Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycje części instalacji gazowej - proszę o opinie


Mandal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! zakończyłem moją passe z dieslami i przerzuciłem się w końcu na benzyne 1.8T AVJ 150km z mapą na 190km z poprzedniego małysza 1.9TDI AVF. Zamierzam się do założenia instalacji gazowej, a że jestem w tym całkowicie zielony chciałem się was zapytać o zdanie. Zrobiłem rozeznanie i złapałem kontakt z gazownikiem którego najbardziej chwalili. Powiedziałem mu jaki silnik chodzi i przysłał mi propozycje części jakie mogą zastosować. Chciałem poznać wasze opinie, i czy jest sens dokładać poprostu pieniądze i jakie są różnice? Wiadomo, że chce wydać możliwie jak najmniej, ale może opłaca się dorzucić troche do czegoś wyższego. Gazownik mówił mi, że wytłumaczy mi na mijescu jeszcze jakie są różnice pomiędzy tymi zestawami, ale chce się posilić jeszcze informacjami od kogoś innego. Dzięki i Pozdrawiam!

Sterownik / Reduktor - dopasowany do mocy auta / Wtryskiwacze - dopasowane do mocy auta

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / AC W01 --- 2700 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / AC W02 --- 2800 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / AC W03 --- 2900 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / BARRACUDA 130nl/min --- 3000 złotych

TECH 224/ AC R01 RED 250KM / BARRACUDA 130nl/min --- 3000 złotych

STAG 4 QBOX BASIC / AC R01 RED 250KM / BARRACUDA 130nl/min --- 3100 złotych

STAG 4 QBOX PLUS / AC R01 RED 250KM / BARRACUDA 130nl/min --- 3300 złotych

LANDI RENZO OMEGAS / LI02 lub LI10 / MED --- 3500 złotych

PRINS VSI-2.0/ REDUKTOR VSI / KEIHIN KN9 --- 4500 złotych

Zbiornik TOROIDALNY w miejsce koła zapasowego (ceny obowiązują do pojemności zbiornika 55L przy większym litrażu dopłata uzależniona od wielkości zbiornika)

Zawór tankowania pod klapkę

Wielozawór TOMASETTO EXTRA

Węże gazowe PARKER

Przewód elastyczny FARO fi 8

Edytowane przez Mandal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 6.Pozostałe graty tez zgodnie ze sztuka.Jaki zaklad proponowal Ci takie zestawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-Flesz koło Torunia. Wtryski barracudy mają b.dobre opinie z tego co czytałem i również tak myślałem, żeby właśnie te zamontować. Czym różnią się te sterowniki STAG 4 QBOX BASIC od STAG 200 GOFAST? Będzie jakaś różnica dla mnie odczuwalna? Jest dość dużo wersji tych sterowników a w zasadzie nie wiem w czym różnice. pozdrawiam i dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wczoraj tez dostałem od nich taką propozycję do mojej BFB i wlasnie zmierzam ku opcji nr 6, tylko termin dopiero ma połowę lipca, a i jeszcze jedna wazna rzecz, do avanta wchodzi podobno 72L zbiornik warto dopłacić ale nie wiem ile bo czekam na odpowiedź.

Edytowane przez kamilm12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 100 więcej za większą butle (72)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla większa jak najbardziej na +, bo nie lubię często tankować, ale zobaczę jak to wyjdzie finansowo. Terminy długie, ale mam nadzieje, że warto jest poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoflesz wie co robi.Ustaw się w kolejkę i czekaj,bo dobry zaklad ma terminy na 2 m-ce do przodu.O sterownikach poczytaj tu:

http://www.ac.com.pl/pl/doc/313/charakterysta-techniczna-sterownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko czy przy tym silniku warto dopłacać do qbox Plus? Czy roznica bedzie odczuwalna? Czy da cos podłączenie do obd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po montażu. Narazie jestem zadowolony. Wszystko ładnie pozakładane, schludnie, silnik nie stracił na mocy, wszystko chodzi cicho jak na benzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem taką propozycję od gazownika proszę o ocenę

Stag4 Qbox,

Reduktor acr01 do 250km

Wtryski Hana lub Baracuda

Cena 2600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporządku, wtryski lepiej Barracuda

upewnij się że w tej cenie uwzględniony jest demontaż kolektora ssącego! najlepiej niech dadza Ci starą uszczelke a Ty kup im nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o BRC seq 32 + żółte wtryski + b14 reduktor brc genius mb 1500 + przewody 8mm+butla 72l cena około 3100-3200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporządku, wtryski lepiej Barracuda

upewnij się że w tej cenie uwzględniony jest demontaż kolektora ssącego! najlepiej niech dadza Ci starą uszczelke a Ty kup im nową.

Zgadza się, Barracuda lepsze. Do tego butla 72l - nie mniejsza!

Prócz starej uszczelki koniecznie fotki z montażu, a raczej demontażu kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak qbox plus czy zwykły, butla jaka weszła?

Basic, butla tylko 55l, chcieli dużo dopłaty za większą i zrezygnowałem, bo ciężko z kasą akurat stałem i strasznie żałuje. W trasie co chwile myśleć o tankowaniu. Także nie powtarzajcie błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o BRC seq 32 + żółte wtryski + b14 reduktor brc genius mb 1500 + przewody 8mm+butla 72l cena około 3100-3200zł

Zestaw ok, tylko spytaj czy nie mogą zamontować ci 24.11 bo do 32 trzeba mieć licencjonowany program co może być utrudnieniem po gwarancji. Ja mam u siebie SQ24.11 na pomarańczach + mb1500 butla 61l i śmiga bardzo dobrze, brak spadków mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po gwarancji mógłbym odwiedzić niewielu gazowników gdyby coś się działo.

A 24 da radę z 200km? Od przyszłego tygodnia będę wystawiał FMIC ka i dp może wtryski gdzieś znajdę w dobrej cenie to też bym jej dodał. Bo program gdzieś na październik -listopad będę robił.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da rade to tylko jeśli chcesz podnieść moc na 200~ ps to reduktor musi być Genius MAX (cegła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolte wtryski brc ogarna 200km ? ... homologowane są do 180 z 4 garów ....

nie pchajcie się w brc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do wrzucenia instalacji do swojego Avanta B7.

Chciałbym ustalić (bo krążą różne wersje jak widzę) jaki zbiornik o maksymalnej pojemności może zmieścić się w kole zapasowym?

Była tu mowa nawet o 72l. może ktoś potwierdzić?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...