Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycje części instalacji gazowej - proszę o opinie


Mandal

Rekomendowane odpowiedzi

Było już wiele razy, AVANT - 72 litry

Sedan - 59 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolte wtryski brc ogarna 200km ? ... homologowane są do 180 z 4 garów ....

nie pchajcie się w brc...

To w końcu jak? Jedni mówią że da radę a Ty że nie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą rade. Dużo osób myli KM z kW. Pomarańczowe są do 190-195km więc żółte muszą mieć wydajność min. 250km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie co byście polecili do mojego A4 B7 Quattro 1.8 t po modach aktualnie 236,4 HP 347,2 Nm ( będzie na pewno więcej także coś z zapasem było by idealne lub na ta chwile pod 250-270 HP a więcej później się pomyśli )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy co polecicie, barracudy mają wydajność 55 koni z cylindra bez dysz. Miałem u siebie taki zestaw na reduktorze romano max przy 240 koniach jechało ale był spadek ciśnienia do 0.9 z 1.2, poźniej musiałem zrezygnować na chwile z 440 cc, remapa na 190 hp więc za długo tak nie polatałem, cała instalacja z mniejszą butlą wyszła mnie 1600 na faro fi8, wielozaworze powiększanym i ogólnie najlepszym wypasie, typu rozdzielacze itp. Nie wystawie jednoznacznej opinii dla reduktora ale 240 koni na tym jechało. Instalacje trzymam dla kolejnego 1.8t które właśnie teraz buduje na podobne moce, spytacie co tak mało dałem to podpowiem że sterownik i kable miałem od znajomego, stag 4 premium czy plus już nie pamiętam bo to sie samo updejtuje ;)

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon bf

Kme twin

Sterownik dowolny

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tej instalacji

Stag Qbox

Zavoli zeta S do 250 km

AC W01 listwa

Cena 2300 zł

Pytałem dlaczego Zavoli gazownik powiedział mi że ma bardzo stabilne ciśnienie i utrzymuje je przez długi czas podobno reduktory AC po jakimś czasie wariują z ciśnieniem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zamontować na trójnikach? (posiada valtek) jakoś tego nie widzę, jedynie rozdzielacz 1x4 albo 2x2, wstępnie wyczytałem, że ma ten sam przepływ co barracuda 130, przy różnych od siebie ciśnieniach roboczych, to dlaczego dragony lepsze niż te pierwsze? Wydajność barracudy spada przy ciśnieniu niższym niż 1.2?


@Gab73

Krążą opinie że przy zavoli też ciśnienie skacze podczas cut off, powodując przelewanie przy wyhamowywaniu silnikiem. Ten zestaw da rade ale nie ma zapasu. Miejcie też świadomość tego, że czasami gazownicy układają tak zestaw, żeby jak najwięcej kasy zostało. Przy cenie 2300 po odliczeniu części, ktoś zarobi 1200 pln. Pomnożyć to razy 6 dni w tygodniu razy 4 tygodnie. Nic innego tylko otwierać zakłady i zakładać lpg. Pracuje fizycznie, gaz też sobie zakładałem, porównując jedną robotę z drugą brak mi słów aby to skomentować. Tak Panowie gazownicy kroicie na kasie, większość robi miesiąc żeby zarobić na czysto to co Wy w pół dnia.

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem a co sądzisz o wtryskach na stronie AC piszą że do 40 kw na cylinder to w sumie prawie 220 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro podany przez Ciebie zestaw kosztuje 840 pln w przybliżeniu i dedykowany jest dla 150 koni. Jak myślicie, jest różnica między koniami wolnossącego a turbodoładowanego??? Czy podane przez producenta wartości znajdują zastosowanie dla chipowanego 200 konnego turbo

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie padaka to baracudy włożę a reduktor raczej wyrobi ,kolega ma taki sam i tą samą instalację w silniku renówki coś koło 200km i wyrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam brc, już nie kosztuje tyle co kiedyś, lekko więcej niż stag a części o wiele lepsze

Nie spamuj z tym BRC sąsiad kupił Seata z 4 letnią instalacją brc w tej chwili rzygać my się chce tą instalacją jak zadałem mu pytanie że może założę do swojego to chciał mnie pobić powiedział mi że serwis po gwarancyjny poniżej krytyki PANOWIE montażyści na przegląd umawiają terminy ponad miesiąc a jak zaczęła się psuć jeden do drugiego odsyła ceny części to z kosmosu wzięte pewnie do 6 generacji tańsze

Zapomniałem dopisać że po 2 latach wywalił tą świetną instalację BRC z auta i założył Staga reduktor i wtryski AC i jest mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umówiony termin i sprzęt Stag qbox+ reduktor AC+wtryski Barracudy i wiercenie po zdjęciu kolektora + butla 70(O_o) taką mają w ofercie o dziwo nie mieli 72ki - cena 2700+tankowanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umówiony termin i sprzęt Stag qbox+ reduktor AC+wtryski Barracudy i wiercenie po zdjęciu kolektora + butla 70(O_o) taką mają w ofercie o dziwo nie mieli 72ki - cena 2700+tankowanie gazu.

Na cene składa się prócz tego co piszesz cała reszta, jakość zastosowanych komponentów, choćby węży, wielozaworu bo można wziąć wydajniejszy, sposobu montażu wtryskiwaczy (trójnik, rozdzielacz),

Na dobrej jakości gratach i sposobie montażu wtrysku na krótkich wężach i trójnikach 2700 to dobra cena bo 1000 pln za dobry montaż to uczciwa cena, nie wiem jak z reduktorem ac bo nie miałem a negatywów to o wszystkim można się doszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zamontować na trójnikach? (posiada valtek) jakoś tego nie widzę, jedynie rozdzielacz 1x4 albo 2x2, wstępnie wyczytałem, że ma ten sam przepływ co barracuda 130, przy różnych od siebie ciśnieniach roboczych, to dlaczego dragony lepsze niż te pierwsze? Wydajność barracudy spada przy ciśnieniu niższym niż 1.2?

@Gab73

Krążą opinie że przy zavoli też ciśnienie skacze podczas cut off, powodując przelewanie przy wyhamowywaniu silnikiem. Ten zestaw da rade ale nie ma zapasu. Miejcie też świadomość tego, że czasami gazownicy układają tak zestaw, żeby jak najwięcej kasy zostało. Przy cenie 2300 po odliczeniu części, ktoś zarobi 1200 pln. Pomnożyć to razy 6 dni w tygodniu razy 4 tygodnie. Nic innego tylko otwierać zakłady i zakładać lpg. Pracuje fizycznie, gaz też sobie zakładałem, porównując jedną robotę z drugą brak mi słów aby to skomentować. Tak Panowie gazownicy kroicie na kasie, większość robi miesiąc żeby zarobić na czysto to co Wy w pół dnia.

Owszem niektórzy wrzucają byle tanio i szybko.

Nie jest tak wcale różowo jak Ci się wydaje.

Zakładając lpg odpowiadasz za to, że nie padnie silnik itp

Zapłać ZUS+podatki, prąd (wynajęcie warsztatu) kupno analizatora, testera, i inne narzędzia,ale da się zarobić.

Właśnie jestem na etapie budowy warsztatu.Instalacje już zakładam od maja.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś też zakładał lpg.

Instalację zakładam około 1,5 dnia,zdjęcie kolektora itp we dwóch.

Chyba nie uważasz że ktoś za tyle pracy weźmie 500zł.

Jeden mechanik tyle liczy za czyszczenie turbiny w TDI o lakiernikach już nie wspomnę

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wybrałem jeden z dwóch najbardziej polecanych zakładów.

Za 3200 mogłem brać brc ale czytając wiele opinii po różnych formach postawiłem na Polski produkt.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mieli rację co do zestawu właśnie wymieniłem reduktor na AC do 250 i listwe wtryskową na ACw03 ,reduktor Zavoli S może nie jest zły ale nie do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 11:47, soul87 napisał:

Było już wiele razy, AVANT - 72 litry

Sedan - 59 litrów

Ja w sedanie mam 72 litry brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze raz w jakim dziale jesteś i przemyśl to co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...