Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator przyspiesza wraz ze wzrostem obrotó


djsinger997

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem znów z wisco, zamówiłem nówke, założyłem, kupiłem wiatrak nowy i...i nie kręci się bezwładnością :/

Od rana na zimnym silniku odpalam, przejechałem kawałek i słyszę jak zaczyna wyć / przyspieszać podczas większych obrotów.

Co może być przyczyną? No bo chyba już nie wisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zlapac wiatrak gola reka gdy auto chodzi na wolnych obrotach? czy ci reke urwie?

Edytowane przez Magicbattle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zlapac wiatrak gola reka gdy auto chodzi na wolnych obrotach? czy ci reke urwie?

Nie mogę, palce mi zdziera.

Dodam, że jak odpalam to mogę trzymać wentylator i jak się odpali i trzyma cały czas to nic się nie dzieje, jak puszczę to tak się rozkręci że się załącza 'na stałe' i już nie da się zatrzymać i przyspiesza wraz ze wzrostem obrotów.

Edytowane przez djsinger997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radziłbym edytować nieco posty, bo lepiej żeby nikt więcej nie próbował ręką łapać obracającego się wiatraka. Ale jest prosty sposób na test. Mocujemy wiatrak do pasa przedniego na gumkę recepturkę i wtedy odpalamy silnik. I dopiero gdy silnik się mocno zagrzeje, to gumka powinna puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radziłbym edytować nieco posty, bo lepiej żeby nikt więcej nie próbował ręką łapać obracającego się wiatraka. Ale jest prosty sposób na test. Mocujemy wiatrak do pasa przedniego na gumkę recepturkę i wtedy odpalamy silnik. I dopiero gdy silnik się mocno zagrzeje, to gumka powinna puścić.

Wymieniłem na kolejny nowy zamiennik i dalej to samo. Czy jest możliwe że przyczyną nie jest wisco a np. czujnik temperatury? Lub termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest zamiennik. Kup ori behr

No dobra, tak zrobię. Ale jak dalej tak będzie to po prostu oszaleje :facepalm::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj znać czy udało Ci się usunąć usterkę. U mnie wentylator także przyśpiesza wraz ze wzrostem obrotów samochód po dodaniu gazu brzmi jak 4.2 a nie 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza działa typowo mechanicznie, więc albo należy szukać sprawnej używki, którą możemy sprawdzić jeszcze na aucie dawcy, albo kupujemy markowy zamiennik, tak jak pisze kolega powyżej. Nie ma innych powodów niepoprawnego funkcjonowania wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup porządne wisko. ono chodzi mechanicznie i niezalażnie od immych układów silnika. za szybko się blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...