Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K


KoJ@K

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam też 35mm i nie wiem którą wybrać :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 bardziej uniwersalna, wiecej widac, 50mm troszke bardziej wasko ale tu tez duzo zalezy od Twoich preferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać preferencji nie ma zbyt wiele, w sumie to nawet żadnych :decayed: no ale nie da się wiedzieć i umieć wszystkiego od razu :wink: czyli sugerujesz, że bardziej by mi przypasiło takie 35mm ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mateusz 35mm ma poprostu wiekszy kat widzenia co daje nam to że nie trzeba jak to mowia przesuwac ścian żeby zrobic fotkę, np w pomieszczeniu mozna zrobic obietywem 35mm fotke całej sylewetki a 50mm niekoniecznie i tzreba bedzie dalej odejśc a nie zawsze starczy miejsca zeby odejsc czy przyblizyć ale przez to ze obiektyw 50mm jest bardziej waski daje nam mega fajny bokeh, ja uzywam 50mm f 1.8 i bardzo sobie chwale go za jakosc i rozmycie tła, mimo że no jest weższy niz 35mm. Dlatego własnie jest bardziej uniwersalny 35mm bo wiecej widac.

katy_widzenia_2.jpg

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia (mam działalność fotograficzna i cykam przede wszystkim na weselach). Pracuje na stalkach od Sigma Art 35 mm, 50 mm i 85 mm podpiętych pod pełną klatkę. Jak robiłem ostatnio zdjęcia swojego samochodu żeby przetestować obiektywy to na 35 mm najlepiej się pstrykało tego typu zdjęcia [emoji108] Jest szerzej przez co więcej szczegółów można uchwycić. Jakbym był na Twoim miejscu i zastanawiał się miedzy 35 mm a 50 mm to wziąłbym właśnie ten pierwszy. Także bierz 35 mm, nie będziesz żałować [emoji16][emoji16]

 

Btw.

Co za żarówki masz w DRL? One dają białe światło, tak? Na 30% mocy u Ciebie hulają i dobrze widać że się świecą? [emoji848]

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem pisać jakiś czas temu, że tył mógłby w końcu bardziej siąść ;) brakuje mi fotek tego typu co u Ciebie... jest elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie fotografiści :drinks: w takim razie będę się rozglądał jednak za 35mm, a może macie jakiś do sprzedania, lub możecie coś konkretnego polecić :eusathink:

Kaman - te światła na zdjęciach to postojówki, nie DRL :wink: ja nie mam dziennych w długich, tylko w halo :cool1:

 

Dojechaly wczoraj dystanse na tył 5mm z centrowaniem :whistling:

 

HEFvpo3.jpg

 

sLPMxLL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zobacz sobie i 35 i 50, jaka jest różnica i co ci bardziej pasi, ja swoją 50mm F1.8 za nieduże pieniądze wyrwałem dlatego brałem, a jakość jest naprawdę dobra wiec jak miałbyś gdzieś możliwość za stosunkowe nie duże pieniążki kupić 50mm to myśle ze tez warto.....

I jak z tym dystansem daj inne fotki przed i po, może tez bym założył kurde, nic nie obciera? Bo koła i opony te same mamy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bedzie drecccc....[emoji23][emoji23][emoji23]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati długo już masz te czarne znaczki s-line na drzwiach? Jak z ich jakością i  gdzie je dorwales?  

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KoJ@K napisał:

Dzięki Panowie fotografiści :drinks: w takim razie będę się rozglądał jednak za 35mm, a może macie jakiś do sprzedania, lub możecie coś konkretnego polecić :eusathink:

Kaman - te światła na zdjęciach to postojówki, nie DRL :wink: ja nie mam dziennych w długich, tylko w halo :cool1:

(...)

Mistrzu zależy od budżetu. Ja pracuję na Nikonach D610 i D750 + wyżej wspomniane Sigmy Art. Ale wątpię żebyś chciał wydać ponad 10 tyś na aparat i obiektyw :decayed: Jaką masz aktualnie puszkę?

Mój błąd, mogłem przyjrzeć się lepiej że to postojówki :decayed: Na nic już z moim wzrokiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, narazie nic nie obciera, nie wiem jak przy 4 osobach bedzie, ale mysle, ze moze bedzie okej :wink: narazie na szybko z rana przed robotą po 5 zalozylem jeden, zeby zobaczyc, jak to wyglada, pozniej bede zakladal drugą strone to postaram się pstryknąc mniej więcej z tego samego kąta fotki przed i po :cool1:

 

Nie no 10 tysi nie bede wydawal, bo ja nie bede tym zarabial, tylko tak dla siebie, jak gdzies na wakacje pojedziemy, Córci coś popstrykać, no i auto czasem, więc raczej coś takiego budżetowego np do 1000zl ... Aparat to Nikon D5100. 

 

Czarne znaczki nie pamietam od kiedy mam, trzeba by zerknąć w temacie wtedy co mi zayebali te ori. Kupilem je za 30zl 2szt, koleś nie daleko mnie akurat miał takie i powiem Ci, że nawet nawet się trzymają. Na ali też je chyba kiedyś widziałem za grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz we sobie 35mm albo 50mm , 35 mm troszkę lepszy bo szerszy kat widzenia, bardziej uniwersalny jak już było mówione, ja za swoją 50mm  dałem niecałe 600zl i to dobry obiektyw, przy F1.8 na jednym i drugim już fajna glebie uzyskasz i napewno będziesz zadowolony, z reszta te co teraz wrzuciłeś już widzisz jaka fajna jest jakość, także ja bym celował w jeden z tych, jaki nie wybierzesz myśle ze będziesz zadowolony i nie zbankrutujesz:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 50mm mi jak najbardziej odpowiada, ale robiąc wczoraj fotki brakowalo mi troche "szerszych ujęć"  z tej samej odległości. Jakbyście widzieli gdzieś jakieś ciekawe ogloszenia z 35mm to dajcie znać :cool1:

Teraz jeszcze kwestia pocwiczenia,  zakumania parametrów i robienia fotek w Manualu ... :zdjecie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na jakims forum slubnym,bo cos mi sie wydaje,ze sie Kojus tak w temat wkrecil,ze po weselach bedzie z nowym aparatem biegal i zarobkowo focil![emoji28] No i furą dorobi jako auto do slubu!Pierwsze zdjecia auta do portfolio juz ma![emoji6]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój w EuroRtvAgd kupiłem, czasem warto spojrzeć i masz nowy z gwarancja, kilka rat po 100 zł i tyle, No z 50mm więcej się nabiegasz bo węższy ale ja się przyzwyczaiłem , czasem nogi bolą ale co zrobic:decayed: od gwintu tez serce boli jak nie można wjechać tam gdzie reszta aut:decayed: większość robie 50mm, zacznij w RAW pstrykać a nie jpeg na początek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nakładka w pikowanej skórce z czarną nicią i ambiente, żeby wyrzeźbić w tylnej lampce,

Teraz będę mógł bezpiecznie jeździć na ręcznym :jerk::kox:

 

YJJnEEt.jpg

 

FMeQ5JY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...