Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] spalanie, wysokie czy normalne?


Horton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare tygodni temu kupiłem Audi A4 B5 1.8t AEB, autko jest bez gazu. Zastanawia mnie spalanie które jest trochę duże, jeżdżąc po okolicy do sklepu, do pracy albo pojeździć tak bez sensu Audi pali koło 13 litrów przy takiej mieszanej jeździe, czasem przycisne ale przeważnie jeżdże delikatnie. W trasie do Czech w 5 osób głównie cały czas po autostradzie auto spaliło około 9 litrów na 100km. Zastanawia mnie czy tak ma być czy coś jest nie tak, auto od kiedy je kupiłem ma zomontowanego Blow-offa, jest możliwość że to przez to czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej normalne ale z litre powinienieś urwać, bov jak najbardziej może powodowac wieksze spalanie, mi w quattro w trasie z lekkim butem udało sie zejsc tak do 8 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik wody na nowy z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższym czasie wymienić ten czujnik, a jest możliwość ze jest on zepsuty skoro pokazuje temperaturę 90 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam anb ale spalanie w trasie mam 8,1l/100 w 3osoby (trasa Elblag-Leba ale polowa tempomat 110) a powrot to tak sporo podlogi i predkosc od 70 do 160

Miasto wychodzi mi 11-12,5l (ale to samo miasto,a lubie czuc jak turbo wciska) ;)

Normalna trasa to tak 7-8l

Edytowane przez piter-eg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższym czasie wymienić ten czujnik, a jest możliwość ze jest on zepsuty skoro pokazuje temperaturę 90 stopni?

Mogą być zakłócenia w jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aeb trasa ponizej 7.5 miasto około 12. trzeba sie przyzwyczaić ☺

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rodzinne kombi w zakorkowanej Łodzi z non stop włączoną klimatyzacją i zmianą biegów w okolicach 3,5-4rpm wciąga jedynie 13,5-14 litrów podtlenku.

Sent from out of space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...