Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie 1.9 tdi 90 km ??


kuty19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Próbowałem zadać to pytanie na newbie i mnie pouczono, że nie tam :)

Dlatego ponawiam moje pytanie w dziale diesla.

Moje auto zostało sprowadzone z Austrii gdzie troche musiało stać bez jezdzenia.

Nawet hamulce sie zastały. Miałem nalane w nim prawie pół baku i mam wrażenie,że tak stał dłuższy czas.Przejechałem 260 km i zapalilo mi się kontrolka od paliwa.

I troche się zdziwiłem. Jeżeli spalił pół baku i to jeszcze na trasie.

Silnik chodzi równo nie kopci jak batory, i tak duzo spalil.

Nie wiem czy to paliwo co było w nim to jakies nie takie od stania?

Dzisiaj zatankowałem do pelna v-power diesel i zobaczymy ile teraz spali?

Może miało ktoś taki przypadek??

Chyba,że to paliwo gdzies ucieka, ojca 110 Tdi pali 4,8 na trasie,a tu by wychodziło ,że pali mi ponad 10 jezeli bak ma 60 litrów :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć wiecej niz 55 bo zatankowałem prawie 57 litrow do pierwszego odstrzelenia, wiec jeszcze troche by sie dolało :)

Napisalem juz...62l :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Zdarzyło mi się tak dwa razy że po zatankowaniu (na przydrożnej stacji) auto spaliło dosłownie 100 % wiecej. Pewnie na tej trasie cały czas sprawdzałeś możliwości nowego nabytku, stąd taki wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że troche testowałem ale to bylo najwyzej 150 km/h ogolnie mowie ,ze przyjemna jazda wszystko oki. Narazie zatankowałem przejechałem 50 km po miescie i wskazowka od paliwa stoi w miejscu dobije do 100 km i dotankuje.Mam nadzieje,że wszystko sie wszystko wyjasni i w roci do norm spalania TDI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisales ze nawet hamulce byly zastane, a czysciles je porzadnie znim wyruszyles w droge ?? mysle ze to poprostu opory zanim hamulce sie dotarly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalac porzadnego gnoju,wumienic wszsytkie filtry ,odstawic do dobrego mechanika na porzadny przeglad,zrobic analize Vag'iem i po tym wszsytkim mozna zaczac szukac problemu ...

autko stalo kawal czasu ... trzeba sie nim zajac a nie odrazu pedał w podłoge ... :exclaim:

bo inaczej radośc moze trwac krótko .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że auto najpierw postało pare dni u mechanika :) Nie jestem jakimś debilem, który daje tylko pedał w podłoge i mysle, że jestem najszybszy na drodze. Hamulce były rozebrane i wszystko porządnie wyczyszczone, wymieniłem rozrząd, olej, wsztskie filtry na nowe. Dalej licze na dobry wynik po zalaniu nowym paliwem. Porobiłem pare zdjęć powinienem może jeszcze dzisiaj przedstawić moją Audi A4 jeszcze całkowicie nie dopieszczoną ale to dopiero początek w drodze do ideału. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde moja też pali 10 litrów po mieście ale to norma 1.9 tdi i automat katalog mówi o 9 to teraz w okresie zimowym moze 10 łykać z manualem może 7 spali............ czekam na dalszą trasę zobaczymy jak w niej bedzie palił he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło!!! Coś musiało być z tamtym paliwem. Przejechałem 80 km po miescie i 170 w trasie do Poznania łącznie 250 km. Pojechałem dotankować i wlało się 14,5 litra czyli średnio wyszło mi 5,8 litra myślę, że wyniki zadawalający :) Naszczęście jest wszystko oki:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberro ja mam afn 110tdi z automatem (tym zwykłym) i mi po mieście teraz zimową porą nie przekracza 8l on. Na dodatek jak jadę do pracy to praktycznie niewiele przed biurem osiąga mi temp. pracy czyli 90st. Zatem uważam że jeśli miałbym trochę dalej do pracy to średnia spalania mogłaby wyjść jeszcze nieco niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wlasnie co sie zarejestrowałem i tak sobie czytam i odnosinie pojemniści baku to ja zalałem raz nawet 64 litry po dwóch dniach jazdy na rezwrwie,więc pomyślałem że dystrybutort był żle ustawiny.

Maija pare tygodni jade zatankować i wynik jest podobny(powyżej 63), więc chyba wszystko ok.

Póżniej odbilo mi sie od ucha że do baku wchodzi 65litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze czy ktos wie na 100% jaki bak jest w audi A4 1,9TDI,bokazdy pisze inaczej,ja juz raz wlałam nawet 69 litrów :question:

Poj. baku wynosi 62l. :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...