Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Eibach Pro-Kit/ LED Interior/ BNS 5.0/ S-Line Exterieur/Led DRL


Damjan

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Przyszła pora aby pokazać na forum swoje wozidło a jest nim Audi A4 B6 Avant. Auto sprowadziłem miesiąc temu z Niemiec. Na początku miały to być zwykłe 4 kółka, które przewiozą mnie z punktu A do B. Ale po tym jak zobaczyłem co robicie ze swoimi autami doznałem olśnienia. Moja auto nie może być zwykłym Audi. Auto w oryginalnym lakierze prócz maski która była lakierowana (widać tylko na niektórych zdjęciach-na żywo ciężko zauważyć)
Po zakupie wymieniłem:

  • rozrząd, pompa wody i paski (podziękowania dla H4mm3R)
  • olej motul i filtry ( podziękowania dla Dzika)
  • EGR Pierburg
  • Termostat i czujnik temperatury

A teraz o aucie

  • Rok produkcji 2003
  • Silnik 1.9 TDI 130 KM AVF
  • Lakier- Atlas Gray Metallic LY7Q
  • Napęd na jedną oś- niestety
  • Przebieg 220 tys. km

Z wyposażenia to szału nie ma-ot zwykły standard. Z ciekawszego

  • Kolorowy FIS
  • Mała nawigacja
  • Fotele z regulowanymi lędźwiami
  • Elektryczne szyby z przodu. Z tyłu oczywiście standard-korbotronic :)
  • Nagłośnienie concert z subem w bagażniku
  • DPF :kwasny:
  • Podłokietnik
  • Fabrycznie przyciemnione szyby

Auto zostało lekko pomodzone przez poprzedniego właściciela

  • Zderzak przedni S-Line
  • Kiera 3-ramienna
  • Pomalowane dokładki zderzaków w kolor nadwozia
  • Zmieniony drążek zmiany biegów na s-line
  • Dekory pokryte folią carbon
  • Chromowane nakładki na pedały
  • Zmienione felgi na 17 s-line
  • Zmienione sprężyny na Eibach Audi A4 Avant (8E/B6/B7)-Sportline E20-15-003-05-22

Moje skromne plany

  • S-line zewnętrzny ZROBIONE 05.2019
  • Poprawka lub wymiana przedniego zderzaka (poprzedni właściciel zahaczył o krawężnik i zderzak nie schodzi się idealne)
  • Chiptuning
  • Poprawki lakieru
  • Montaż zmieniarki cyfrowej
  • Montaż czujników parkowania z tyłu
  • Podcięcie tunelu i zmiana radia na 2dinZROBIONE 06.2017
  • Zmiana oświetlenia na LED- ZROBIONE 10.2016
  • Usunięcie DPF- ZROBIONE 09.2016
  • Wymiana włącznika świateł- ZROBIONE 07.2016
  • Montaż sprężyn Eibach Pro-Kit+amortyzatory sachs-  ZROBIONE 05.2017
  • Zmiana ramek na klubowe 3D- ZROBIONE 10.2016

 

To tyle na początek. Wszystkie pochwały i słowa krytyki mile widziane. A teraz kilka zdjęć

9ea89adc9631cb0d.jpg

3825a7ca2b90d282.jpg

6a05ba41ad644e62.jpg

22a673c8c8012e04.jpg

8b89dc1ba30b18b2.jpg


Trochę brudno. Kosmetyki do wnętrza są ale nie ma czasu ich użyć

9f2d4d14105218f4.jpg

4b4c0d2e313f1d1a.jpg

A tutaj film z zakupu auta?

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie ale z tymi emblematami s line w środku to poleciałeś, blee :facepalm:

Daj namiary na te nakładki na pedały :)

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te emblematy założył poprzedni właściciel-Niemiec. Nie wiem czy można je bezpiecznie zdemontować,nie próbowałem. A co do nakładek to już były jak kupiłem auto tak więc w tym temacie niestety nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te emblematy założył poprzedni właściciel-Niemiec. Nie wiem czy można je bezpiecznie zdemontować,nie próbowałem. A co do nakładek to już były jak kupiłem auto tak więc w tym temacie niestety nie pomogę.

Czy filmiku z zakupu Twojego auta nie ma czsami na YT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :)

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto widziałem ostatnio na kanale który dość długo śledzę " auta z niemiec". Prowadzacy wypowiedział się, ze auto bylo wiejsko tuningowane, ale jak dla mnie grubo sie mylil. Autko bardzo fajne, przebieg mały to długo posłuży. Wywal tylko te znaczki sline ze środka i zmien grill przedni na ten od s4 lub na ori audi i bedzie super. Zazdroszcze zderzaczka sline. Powiedzenia w modzeniu

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kufel26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że trzeba lecieć z tematem zacząłem wymieniać oświetlenie na moduły LED od kolegi Tomnika. Na pierwszy ogień poszła tablica. Następnym krokiem będzie całe wnętrze.

7bc81841acbb8587.jpg

W międzyczasie postanowiłem odświeżyć kluczyk. Poszedłem na skróty i zakupiłem silikonowe etui. 

a3c837d583cb5ca1.jpg

Ps. zgodnie z sugestią kolegi kufel26 pozbyłem się znaczków s line z wnętrza. Faktycznie bez nich jakoś lepiej wygląda. I co do grilla to na początku mi nie przeszkadzał, ale jak porównałem z oryginalnym to faktycznie trzeba go wymienić.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zacząłem skromnie ale najważniejsze, że temat idzie do przodu.

Mała aktualizacja:

Dzisiaj wpadł włącznik świateł od kolegi Shhaddoww. Stary trochę straszył wyglądem no i podświetlenie z prawej strony przestało działać. Taka mała zmiana a cieszy oko :)

e1cf25fe23cd6c76.jpg

10.2016

Temat małymi kroczkami idzie do przodu choć nie tak szybko jakby się chciało. Do wnętrza wpadło oświetlenie LED. Wszystko od kolegi Tomnik

54dc48785c617285.jpg

42c5950e17b97418.jpg

No i niestety tutaj kończą się przyjemne rzeczy. Otóż nie wiem kto i jak ale uszkodził mi zderzak :angry: Pech chciał, że w pobliżu auta nie było kamer. Teraz zastanawiam się jak to załatać. Myślałem nad zapodaniem szpachli, pomalowaniu w kolor i jeśli za bardzo rzucałoby się w oczy to zapodać klubową naklejkę (akurat mam). Używki nie chcę kupować bo zbieram fundusze na pakiet S line. Tak wygląda uszkodzenie. Dziura ma około 3 cm średnicy.

e76df125025692c1.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co za skur....!

Autko dopieszczone a tu taka przygoda...

PS. Podjedź do spawania plastików, zaślepią tą dziurę,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Nie myślałem nawet o spawaniu plastiku. Na chwilę obecną zakleiłem dziurę naklejką klubową i efekt nawet mnie zadowolił. Kawałek dziury widać pod przeźroczystą częścią naklejki, ale trzeba się pochylić żeby dostrzec (zrobiłem teścik na koledze, który stojąc normalnie nie zauważył dziury)

PS. Wiem, że naklejka lepiej by się prezentowała na klapie bagażnika lub bocznej szybie ale cóż inne miejsce instalacji zostało tak jakby wymuszone.

894a6e115782dbc8.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często takie nieprzyjemne niespodzianki się trafiają na parkingach :( ja do tej pory jeżdżę z popękaną prawą tylną lampą i lekko przetartym błotnikiem przy lampie. W moim przypadku też nikt namiarów na siebie nie zostawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale temat nie stoi w miejscu. W tym czasie grzebałem w aucie tylko od strony mechanicznej: wymieniłem świece żarowe, pompę tandemową i czujnik świateł stop. 

Na wiosnę audiczka dostała nowe buty- Laufenn S Fit EQ 205/50 R17. 

A teraz przyszła pora coś porobić przy aucie. Dzisiaj wpadła paczka od dzika (podziękowania za jego cierpliwość- trochę męczyłem pytaniami) i sklepu eibach.  Springi to pro-kit. Wynik tej układanki może być tylko jeden- auto idzie w górę. Poniżej fotka zestawu.

5e393972d6a6a46c.jpg

Myślę, że w przyszłym tygodniu uda mi się już zamontować je do auta. 

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Temat powoli idzie do przodu, ale nie tak jak bym tego oczekiwał. Teraz poluję na ładne listwy s-line w moim kolorze co by do autka wrzucić bez lakierowania.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor taki jak mój tylko twój w Avancie:D

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek jest fajny. Nie widać tak brudu na aucie:decayed:. Gorzej za to będzie jak przyjdzie polakierować jakiś element

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zakupiony zestaw już na swoim miejscu. Auto siadło równo na 65 cm choć miałem obawy, że tył pójdzie niżej. U mechanika okazało się, że przez rok jeździłem na eibach sportline i amorach 1BA -ehhh ta niemiecka fantazja :facepalm:. Teraz to wiem dlaczego na każdej hopce bujało mi autem.  W moim odczuciu teraz jest git (nie jest mega sztywno)

Tutaj przed wymianą 

9ea89adc9631cb0d.jpg

I po

3227d44b18fcbc2a.jpg

Może nie widać jakieś wielkiej różnicy, ale auto poszło ponad 1 cm do góry.  Teraz trochę bezpieczniej podjeżdżać pod krawężniki.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na kolejny mod a mianowicie zmiana radia na 2din. Myślałem o RNS-E ale niestety to nie na moją kieszeń. Po całej akcji z wyciąganiem i podcinaniem tunelu wpadło radyjko BNS 5.0. W porównaniu do concerta II  jest miazga jeśli chodzi o wygląd i granie (wreszcie słyszę bas z przodu:decayed:). Wnętrze wygląda o wiele lepiej choć brakuje mi półeczki pod climatronikiem.

b0134e49fc4459f6.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały element wielkiej układanki :naughty:. Już teraz mnie korci aby ją przykleić, ale trzeba się jeszcze wstrzymać.

2004b3b87a5b11a4.jpg

W drodze jest już przedni zderzak i listwy drzwiowe. Zostaje jeszcze upolować tylni zderzak i będzie można rezerwować termin u lakiernika.

W ostatnich dniach nabyłem odkurzacz samochodowy z zasilaniem pod zapalniczkę. Daje radę i na bieżąco można pod blokiem odkurzać samochód :decayed: 

fad74fdf6c3e057b.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...