Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Eibach Pro-Kit/ LED Interior/ BNS 5.0/ S-Line Exterieur/Led DRL


Damjan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem części od lakiernika :naughty:. Pakiet s-line prawie skończony.

7d7e8cf383f2769e.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pakietu już na aucie. Jednak listwy s-line robią robotę:naughty:. Auto powoli nabiera charakteru. Niestety lotka musi poczekać na cieplejsze dni by można było ją przykleić. 

d2ec3f07dc6eceff.jpg

5959366bf1f7c4d9.jpg

21cafa5935fa2076.jpg

Zostaje jeszcze kwestia tylnego zderzaka. Zastanawiam się nad 3 opcjami:

Zderzak S-Line z diesla

 faa9e966dbada7c3gen.jpg

Zderzak S-Line na wydech po 2 stronach

 450088f2be74eff4gen.jpg

Dokładka S4 B7 do zwykłego zderzaka i podwójne końcówki :naughty:

 23f3863b29af3e6agen.jpg

Która opcja według Was najbardziej pasuje do B6?

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pojedyncze podwójne sa kozak, 2rurka jak dla mnie bardziej do C5 ja do siebie włożyłem takie: 20180225_125549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie drugi wariant  bardziej pasuje do B6. Widziałem dzisiaj na żywo i na srebrnym lakierze jest kox. Na zdjęciu opcja z dyfuzorem z S4 też fajnie wygląda. Może tylko na zdjęciu a na żywo okaże się lipa?:eusathink: To mnie najbardziej hamuję przed tym modem.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny element układanki zawitał na pokładzie a mianowicie lotka. Nie sądziłem, że aż tak zmieni wygląd auta. Warto było ją przykleić. Jeszcze tylko zderzak i pakiet s line będzie zakończony.

30fcc722e07b7a0b.jpg

34ab7e3f611c1119.jpg

 

I tu kończą się dobre rzeczy. Parę dni temu na naszych "pięknych drogach" yebłem spodem auta i okazało się, że pękła mi podpora skrzyni biegów??.  Całe szczęście używka nie jest droga więc nie szarpnęło jakoś mocno po kieszeni. 

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach posiadania auta w końcu udało mi się zakończyć najbardziej oczekiwany mod a mianowicie zewnętrzny pakiet S- line:banan:. Po wypruciu całej tapicerki bagażnika wpadł nowy zderzak. Postanowiłem pójść w klasykę, więc zamontowałem zderzak pod swój typ silnika.

f905a35759e31fd3.jpg

721c2a52dcd71619.jpg

Następnym modem będzie prawdopodobnie wymiana soczewek na bihalogen. Muszę jeszcze ogarnąć jaki będzie tego koszt i różnica w świeceniu w porównaniu do oryginalnych lamp.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć już wiosnę w powietrzu więc przyszła pora na zmianę opon. Dodatkowo przez zimę zapadła decyzja o zmianie felunku na lato. Wertowałem różne ogłoszenia i pojawiły się fele w bardzo ładnym stanie i niskiej cenie. Wzór też mi się spodobał więc szybki telefon i zakup. Wybór padł na felgi z Audi Q5, rozmiar 17 7J ET 37. 

ff1fe6845a6fdafe.jpg

Dzięki ET 37 koło wyszło na zewnątrz o 6 mm w porównaniu do poprzednich felg. Nie jest to jakoś dużo, ale widać różnicę.

a6ce33df41728bff.jpg

Felgi fajnie komponują się z budą B6. Są lekko wklęsłe co o wiele lepiej wygląda w porównaniu do  oryginalnych 17 S Line, które są płaskie jak stół.  Tak obecnie prezentuje się moje wozidło.

dcb58070159a719a.jpg

1b97c84e9fb17505.jpg

ab93a2d12c881e7b.jpg

 

28dd2db7e553887e.jpg

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem jakiegoś dobrego środka do bieżącego mycia felg. Z góry zrezygnowałem z środków opartych na kwasie. Czytałem fora, oglądałem filmy z testami na youtube i mój wybór padł na Excede Ultimate Wheel Cleaner.

 

a8f63ab913b31ace.jpg

Jest to koncentrat do rozrabiania z wodą. Rozcieńczyłem w stosunku 1:10 i sru na felgę. Po chwili zruszyłem brud pędzelkiem i po płukaniu taki efekt. Felga wygląda jak nowa. Nie zrobiłem zdjęcia przed, ale felga miała spory nalot pyłu z klocków.

4f97a2a2736ab985.jpg

W mojej ocenie do bieżącego mycia bezkonkurencyjny środek. I po rozcieńczeniu mam 5L płynu do felg. Za 28 zł to rewelacja. Szczerze polecam.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki?. Te felgi bardzo poprawiają wygląd samochodu. Szczerze powiem, że sam byłem mile zaskoczony po montażu. Jak felgi były luzem bez opon to zacząłem mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem, że sprzedałem poprzednie alusy i kupiłem te. Ale jak pierwszy raz zobaczyłem je już na samochodzie to od razu pojawił się banan na twarzy:decayed:. Na zdjęciach już wygląda to fajnie a na żywo jest mega.

Jedyną rzeczą jaką trzeba zrobić przy tych felgach to kupić zaślepki śrub bądź wymienić śruby na chromowane jeśli stare są zardzewiałe. 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dialog napisał:

I jeszcze potrzebne ,są pierścienie centrujące ,tak ? 

 

Tak, z 66,6 na 57,1 mm.

Auto przeszło metamorfozę. :thumbup1:

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Do montażu potrzebne były pierścienie centrujące.

Godzinę temu, george napisał:

Auto przeszło metamorfozę. :thumbup1:

Dzięki. Staram się ?

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie aktualizowałem tematu bo zbytnio nie było o co. Przy aucie działy się tylko rzeczy eksploatacyjne, ale niedawno coś tam przybyło.

Wpadły nowe ledy w tablicę od Prolumo

752fd942a3b509d5gen.jpg

 

Zważywszy na to co się dzieje na naszych drogach zainwestowałem w małego szpiega. Wpadł wideorejestrator Viofo A119v3. Muszę jeszcze tylko dobrze ulokować kabel zasilający.

4addfcbc3fc7e77cmed.jpg

 

No i w końcu po wielu spalonych żarówkach zapadła decyzja i zamontowałem ledy do jazdy dziennej. Wybór padł na philips daylight 9. 

28a4a7f90c5af876med.jpg

 

Oczywiście sądziłem, że wszystko pójdzie łatwo i szybko. Ale niestety kratki boczne od zderzaka s line nie ułatwiają pracy. Nie dało rady zamocować stelaży na wkręty, więc w ruch poszedł klej do szyb. Dla pewności nałożyłem go sporą warstwę, żeby mieć pewność, że wszystko będzie się dobrze trzymać.

2bf194ff9f8b958fmed.jpg

 

ff82d2b4fd4ff251med.jpg

 

Miałem lekkie obawy co do wyglądu auta z tymi światłami, ale jest nawet fajnie. A co najważniejsze w końcu nie muszę zapalać świateł po odpaleniu auta. I świecą się tylko 2 lampki z przodu, a nie prawie całe oświetlenie w aucie. A o to efekt mojej pracy

21dfd38496be1e27med.jpg

 

06a950a38adc6909med.jpg

 

ef7e81498097ff8fmed.jpg

 

Ledy świecą mocno i są bardzo dobrze widoczne nawet w słoneczny dzień.

1b6cfdee136b8614med.jpg

 

Teraz bez przeszkód mogę założyć jakieś wyżyłowane żarówki H7 typu 150-200 procent w światła mijania. Rozważam philips, osram lub tungsram. W końcu i tak będą działać głownie nocą a nie w dzień. Bo do codziennej jazdy niestety, ale takie żarówki mają za małą żywotność.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myslales zeby wsadzic moduł DRL na dlugie/mgielne? nie trzeba wtedy nic rzezbic tylko podpiac pod mce 5 drutów, ostatnio kumplowi w b6 to zakladalem bo szkoda mu zenkow bylo
image.png.e1994461d303e60db6735d745a167f58.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale po zrobieniu rachunku za i przeciw wybór padł na to co jest teraz. W przeciwmgielne nie mogłem założyć modułów bo wysokościowo nie mieściło się w przepisach technicznych. Są około 200 mm od ziemi. Moduł w długie też odpuściłem bo nie chciałem grać w ruletkę czy podczas kontroli policja się przywali czy nie. Tutaj na forum chyba jeszcze nikt nie miał problemów z policją w tym aspekcie, ale nie chciałem ryzykować. Wolę mieć homologację na światła i spokojną głowę :wink:

 

Ps. Od pół roku zacząłem lać taki o to specyfik podczas tankowania i jestem w bardzo zadowolony. Zauważyłem same pozytywy podczas używania tego środka. No może oprócz spojrzeń innych ludzi co ja, ubrany w rekawiczki wlewam do baku hehehe.?

6900-D-MAX_500ml.png

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na kanale JagodowyTV testowali taki specyfik z Millersa ale jakoś nie było końcowych wyników porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem u siebie spadek spalania o coś w przedziale 0,2-0.3 L na 100 km (ale nie na tym mi zależało), auto stało się troszeczkę jakby bardziej dynamiczne (a może to tylko efekt placebo) i spaliny są jakby mniej gryzące. To są moje obserwacje. Wiadomo, że subiektywne, ale coś tam ten preparat działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...