Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak się dobrać do zacisków i tarcz ? - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, audi to moje peirwsze auto,wczesnie nie mialem styku z zadnym samochodem a co za tym idzie - jestem zielony w kilku sprawach.
Potrafię wymienić opony z letnich na zimowe - lecz miałbym problem już z demontażem/wymianą zacisków/tarcz hamulcowych...
Czy moglbym uzyskac jakas wskazówkę? moze jest jakis tutorial jak zdemontować a następnie dobrze zamontować zaciski hamulcowe?
chcialbym pomalowac swoje na jakis kolor?
Oprocz tego mam pytanie - po czym poznac kiedy tarcze/zaciski są do wymiany?
Prosze o dyskrecję i wyrozumiałość że o takie bzdury pytam, ale bardzo mi pomożecie odpowiadając tutaj.
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam !

Opublikowano

temat prosty, żeby zdemontować zacisk, musisz odkręcić 2 prowadnice które mocują zacisk do jarzma i umożliwiają ruch zacisku, są one schowane w gumach od tylnej strony. zaś demontując jarzmo trzeba odkręcić 2 sruby które montowane są do zwrotnicy również od tylnej strony. http://i1338.photobucket.com/albums/o690/jezutkp/Foto/A46-10118.png


prowadnice oznaczone jako (16) kryją sie pod dekielkami (17)

Opublikowano
  • Autor

super, dzieki za pomoc. a jak wyglada to pozniej z odpowietrzaniem ? co trzeba takiego robic? jak ?

Opublikowano

Po wymianie klocków nie musisz odpowietrzać układu.

Jeszcze jedna sprawa. Przy wymianie klocków najlepiej załóż zacisk bez klocków na jarzmo i zobacz czy możesz go przesuwać ręką lewo- prawo. Jeśli będzie bardzo ciężko chodził to trzeba wyczyścić i przesmarować prowadnice.

Druga sprawa. Jak chcesz wymieniać klocki to przemyśl sobie czy masz czym wcisnąć tłoczek do zacisku. Bo potem się okaże, że wszystko masz zdemontowane a tłoczka nie możesz ruszyć :P

Edytowane przez marasekm

Opublikowano

Tylko o jakich zaciskach mowa? Przednich czy tylnych? Tłoczki w przednich są wciskane, a w tylnych zaciskach są wciskane i jednocześnie trzeba wkręcać je. Można zrobić to kluczem od kątówki,, tylko trzeba uwazać żeby nie uszkodzić gumowej osłony klocka.

Opublikowano

Jeśli chodzi o wymianę tarcz to robi się to kiedy tarcza jest 2mm cieńsza niż oryginał. Teoretycznie tarcza może się zetrzeć po 1mm z każdej strony. Jeśli masz na tarczy ranty lub jakieś nierówności należałoby ją stoczyć. Oczywiście w praktyce nie jest to tak bardzo konieczne, ale wtedy trzeba się liczyć z tym że hamulce będą trochę słabiej hamować. Do tego tarcza może się bardziej grzać bo np. klocek będzie zahaczać o rant.

Zaciski wymienia się raczej rzadko, częściej się regeneruje, wymienia uszczelniacze albo gumowe elementy, ewentualnie tłoczek jeśli jest bardzo skorodowany i słabo chodzi w zacisku.

Może też link poniżej Ci coś objaśni.

https://klubaudi.pl/topic/748-wymiana-klock%C3%B3w-hamulcowych-prz%C3%B3d/

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy moglbym uzyskac jakas wskazówkę? moze jest jakis tutorial jak zdemontować a następnie dobrze zamontować zaciski hamulcowe?

Zaciski demontuje się bez problemów - dwie śruby z tyłu zacisku pod zaślepkami (o ile jeszcze są). Śruby jednocześnie wchodzą w prowadnice. Jak już zdemontujesz to wyczyść to i nasmaruj i wymień gumki jeżeli są dziurawe.


Oprocz tego mam pytanie - po czym poznac kiedy tarcze/zaciski są do wymiany?

Jak już wspomniano zacisków samych w sobie raczej się nie wymienia ot tak.

Jeżeli nie cieknie nic, tłoczek/prowadnice chodzą płynnie to jest ok.

Tarcze wymieniasz jak są cieńsze o 2mm od wartości początkowej lub jeżeli mają bicia/ubytki.

Sama wymiana tarcz jest bardziej problematyczna. Musisz odkręcić jarzmo. Jeżeli masz tam śruby imbusowe to prawdopodobnie tego nie odkręcisz i będzie trzeba ciąć kątówką i kombinować. Jeżeli masz niezjechane sześciokąty to wystarczy obtłuc młotkiem i z dobrym kluczem pójdzie.

Opublikowano

co do tego tłoczka - nic nie się przejmuj, ja dziś robiłem swoje bo z jeden strony klocek z 8mm a z drugiej 2mm :D no i rowki na tarczy i takie tam. Problem również był przy wciśnięciu no bo jak to zrobić, skoro przewodu odłączać nie za bardzo no ale da się, takie coś na szybko z pierdół na warsztacie :D

bwiHgt0TCYEKyS0y-IMG201606271739.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Pamiętaj kiedy będziesz demontował zacisk tylny odpuść ręczny.

Opublikowano

Czy moglbym uzyskac jakas wskazówkę? moze jest jakis tutorial jak zdemontować a następnie dobrze zamontować zaciski hamulcowe?

Zaciski demontuje się bez problemów - dwie śruby z tyłu zacisku pod zaślepkami (o ile jeszcze są). Śruby jednocześnie wchodzą w prowadnice. Jak już zdemontujesz to wyczyść to i nasmaruj i wymień gumki jeżeli są dziurawe.

Oprocz tego mam pytanie - po czym poznac kiedy tarcze/zaciski są do wymiany?

Jak już wspomniano zacisków samych w sobie raczej się nie wymienia ot tak.

Jeżeli nie cieknie nic, tłoczek/prowadnice chodzą płynnie to jest ok.

Tarcze wymieniasz jak są cieńsze o 2mm od wartości początkowej lub jeżeli mają bicia/ubytki.

Sama wymiana tarcz jest bardziej problematyczna. Musisz odkręcić jarzmo. Jeżeli masz tam śruby imbusowe to prawdopodobnie tego nie odkręcisz i będzie trzeba ciąć kątówką i kombinować. Jeżeli masz niezjechane sześciokąty to wystarczy obtłuc młotkiem i z dobrym kluczem pójdzie.

Nie pitol głupot. Co z tego że te śruby są na imbus? Jak się nie potrafisz obchodzić z srubami to każda zerwiesz.

Opublikowano

Czy moglbym uzyskac jakas wskazówkę? moze jest jakis tutorial jak zdemontować a następnie dobrze zamontować zaciski hamulcowe?

Zaciski demontuje się bez problemów - dwie śruby z tyłu zacisku pod zaślepkami (o ile jeszcze są). Śruby jednocześnie wchodzą w prowadnice. Jak już zdemontujesz to wyczyść to i nasmaruj i wymień gumki jeżeli są dziurawe.

Oprocz tego mam pytanie - po czym poznac kiedy tarcze/zaciski są do wymiany?

Jak już wspomniano zacisków samych w sobie raczej się nie wymienia ot tak.

Jeżeli nie cieknie nic, tłoczek/prowadnice chodzą płynnie to jest ok.

Tarcze wymieniasz jak są cieńsze o 2mm od wartości początkowej lub jeżeli mają bicia/ubytki.

Sama wymiana tarcz jest bardziej problematyczna. Musisz odkręcić jarzmo. Jeżeli masz tam śruby imbusowe to prawdopodobnie tego nie odkręcisz i będzie trzeba ciąć kątówką i kombinować. Jeżeli masz niezjechane sześciokąty to wystarczy obtłuc młotkiem i z dobrym kluczem pójdzie.

Nie pitol głupot. Co z tego że te śruby są na imbus? Jak się nie potrafisz obchodzić z srubami to każda zerwiesz.

Popieram przedmówcę. Zaraz się dowiemy, że przez imbus trzeba auto oddawać do mechanika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.