Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kończy się miejsce na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj ! Mam już zapełnione wszystkie miejsca na pieczątki przeglądu(szacun nie ? mało kto z moich kolegów potrafi dotrwać z jednym autem tyle, aby wszystkie zapełnić :P ), przegląd mam dopiero za 5 miesięcy, ale już zaczynam myśleć co zrobić ,i :

Auto obecnie mam na tatę i siebie, brałem tak aby mniej płacić za Oc, teraz mam wiek i pełne zniżki dlatego pomyślałem że auto zmienię tylko na siebie aby w razie sprzedaży kiedyś tam, szybciej to załatwić, ale nie wiem gdzie co i jak. Czy ktoś może mi napisać dokładnie co powinienem zrobić, aby przepisać auto tylko na siebie ( umowa kupna spisana na mnie i tatę) i jak to pozałatwiać w urzędzie, aby nowy dowód rejestracyjny był tylko na mnie, skoro i tak czeka mnie wywalenie kasy na wyrobienie nowego. Chodzi mi o to jakie dokumenty muszę mieć i gdzie je muszę dostarczyć. I najlepiej by było aby tym razem przegląd który zostanie tam wbity był na rok, a nie jak wcześniej miałem na 2 miesiące przez co jedną kartkę straciłem :D

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam już zapełnione wszystkie miejsca na pieczątki przeglądu(szacun nie ? mało kto z moich kolegów potrafi dotrwać z jednym autem tyle, aby wszystkie zapełnić )

Witaj w klubie. 11 lat już jeżdzę B6 :wink:

Piszesz umowę darowizny. Z nią do wydziału komunikacji. Oczywiście z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu (bo muszą wykreślić tatę). Skasują Cię 73,50zł za wymianę dowodu rejestracyjnego. I pamiętaj zgłosić darowiznę do Urzędu Skarbowego. Druk SD-Z2. Pamiętaj, że jeśli sprzedasz samochód przed upływem okresu 6 miesięcy od dnia darowizny, będziesz zobligowany do zapłaty podatku 19%.

Co do przeglądu to musisz go zrobić, dostaniesz potwierdzenie i z tym do wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wartość darowizny jest mniejsza niz 9 tyś zl to nie trzeba tego zglaszać w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w Katowickim U.S jak "dostałem" od brata auto powiedziała że niby muszę,ale to pewnie zależy od interpretacji oraganu skarbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie może jakis przykład jak wygląda taka umowa darowizny ? Bo sa rozne i nie wiem czy zwykla umowa ma byc, czy ma byc napisane polowy auta, bo jestem wspolwlascielem. Hmmm i teraz tylko mysle jak to zrobic, aby przeglad ktory mi wbija w nowy dowod byl na rok....Bo jakbym pojechal zrobic przeglad to bym wzial druk, ale zas jak pojade wczesniej niz mi sie konczy to mi znowu wbija np dwa dni wczesniej niz mi sie normalnie konczy i za dwa dni zas bede musial robic przeglad ... Jak to ugryzc ?

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data, strony, oswiadczenie w jakiej czesci jestescie wspolwlascicielami auta, opis jakie auto, oswiadczenie ze tata daruje Ci swoj udzial, koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak kończy się tobie to ci na zaświadczeniu wystawi i z tym do urzedu miasta przy wymianie dowodu oni to wpiszą z zaświadczenia a umowę darowizny ja miałem tą tylko musisz przerobić osoby na tata i syn :-) http://www.infor.pl/prawo/umowy/samochod/293136,Umowa-darowizny-samochodu-WZOR-UMOWY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie może jakis przykład jak wygląda taka umowa darowizny ? Bo sa rozne i nie wiem czy zwykla umowa ma byc, czy ma byc napisane polowy auta, bo jestem wspolwlascielem. Hmmm i teraz tylko mysle jak to zrobic, aby przeglad ktory mi wbija w nowy dowod byl na rok....Bo jakbym pojechal zrobic przeglad to bym wzial druk, ale zas jak pojade wczesniej niz mi sie konczy to mi znowu wbija np dwa dni wczesniej niz mi sie normalnie konczy i za dwa dni zas bede musial robic przeglad ... Jak to ugryzc ?

Poszukaj w internecie "umowa darowizny wzór" i znajdź taką, w której są wymienieni współwłaściciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej to zrobic (umowe darowizny) w momencie, gdy bedzie przeglad? Albo np dzien wczesniej? Wtedy sobie pojedz na przeglad i z zaswiadczeniem i umowa darowizny przerejestrowac auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej to zrobic (umowe darowizny) w momencie, gdy bedzie przeglad? Albo np dzien wczesniej? Wtedy sobie pojedz na przeglad i z zaswiadczeniem i umowa darowizny przerejestrowac auto ;)

lepiej bo urząd wykorzysta pierwsze miejsce w dowodzie od razu na pełny rok a nie kilka miesięcy ;) wszystkie czynności jak zmiana wlasciciela adresu itp zawsze najlepiej zrobic po przegladzie .... wyjatkiem sa zmiany konstrukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...