Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kończy się miejsce na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ahoj ! Mam już zapełnione wszystkie miejsca na pieczątki przeglądu(szacun nie ? mało kto z moich kolegów potrafi dotrwać z jednym autem tyle, aby wszystkie zapełnić :P ), przegląd mam dopiero za 5 miesięcy, ale już zaczynam myśleć co zrobić ,i :

Auto obecnie mam na tatę i siebie, brałem tak aby mniej płacić za Oc, teraz mam wiek i pełne zniżki dlatego pomyślałem że auto zmienię tylko na siebie aby w razie sprzedaży kiedyś tam, szybciej to załatwić, ale nie wiem gdzie co i jak. Czy ktoś może mi napisać dokładnie co powinienem zrobić, aby przepisać auto tylko na siebie ( umowa kupna spisana na mnie i tatę) i jak to pozałatwiać w urzędzie, aby nowy dowód rejestracyjny był tylko na mnie, skoro i tak czeka mnie wywalenie kasy na wyrobienie nowego. Chodzi mi o to jakie dokumenty muszę mieć i gdzie je muszę dostarczyć. I najlepiej by było aby tym razem przegląd który zostanie tam wbity był na rok, a nie jak wcześniej miałem na 2 miesiące przez co jedną kartkę straciłem :D

Edytowane przez sebul

Opublikowano

Mam już zapełnione wszystkie miejsca na pieczątki przeglądu(szacun nie ? mało kto z moich kolegów potrafi dotrwać z jednym autem tyle, aby wszystkie zapełnić )

Witaj w klubie. 11 lat już jeżdzę B6 :wink:

Piszesz umowę darowizny. Z nią do wydziału komunikacji. Oczywiście z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu (bo muszą wykreślić tatę). Skasują Cię 73,50zł za wymianę dowodu rejestracyjnego. I pamiętaj zgłosić darowiznę do Urzędu Skarbowego. Druk SD-Z2. Pamiętaj, że jeśli sprzedasz samochód przed upływem okresu 6 miesięcy od dnia darowizny, będziesz zobligowany do zapłaty podatku 19%.

Co do przeglądu to musisz go zrobić, dostaniesz potwierdzenie i z tym do wydziału komunikacji.

Opublikowano

a na zgłoszenie w Skarbówce masz 6 miesięcy od umowy darowizny :wink:

Opublikowano

Ale jak wartość darowizny jest mniejsza niz 9 tyś zl to nie trzeba tego zglaszać w US.

Opublikowano

mi w Katowickim U.S jak "dostałem" od brata auto powiedziała że niby muszę,ale to pewnie zależy od interpretacji oraganu skarbowego

Opublikowano
  • Autor

A czy macie może jakis przykład jak wygląda taka umowa darowizny ? Bo sa rozne i nie wiem czy zwykla umowa ma byc, czy ma byc napisane polowy auta, bo jestem wspolwlascielem. Hmmm i teraz tylko mysle jak to zrobic, aby przeglad ktory mi wbija w nowy dowod byl na rok....Bo jakbym pojechal zrobic przeglad to bym wzial druk, ale zas jak pojade wczesniej niz mi sie konczy to mi znowu wbija np dwa dni wczesniej niz mi sie normalnie konczy i za dwa dni zas bede musial robic przeglad ... Jak to ugryzc ?

Edytowane przez sebul

Opublikowano

data, strony, oswiadczenie w jakiej czesci jestescie wspolwlascicielami auta, opis jakie auto, oswiadczenie ze tata daruje Ci swoj udzial, koniec

Opublikowano

Nie no jak kończy się tobie to ci na zaświadczeniu wystawi i z tym do urzedu miasta przy wymianie dowodu oni to wpiszą z zaświadczenia a umowę darowizny ja miałem tą tylko musisz przerobić osoby na tata i syn :-) http://www.infor.pl/prawo/umowy/samochod/293136,Umowa-darowizny-samochodu-WZOR-UMOWY.html

Opublikowano

A czy macie może jakis przykład jak wygląda taka umowa darowizny ? Bo sa rozne i nie wiem czy zwykla umowa ma byc, czy ma byc napisane polowy auta, bo jestem wspolwlascielem. Hmmm i teraz tylko mysle jak to zrobic, aby przeglad ktory mi wbija w nowy dowod byl na rok....Bo jakbym pojechal zrobic przeglad to bym wzial druk, ale zas jak pojade wczesniej niz mi sie konczy to mi znowu wbija np dwa dni wczesniej niz mi sie normalnie konczy i za dwa dni zas bede musial robic przeglad ... Jak to ugryzc ?

Poszukaj w internecie "umowa darowizny wzór" i znajdź taką, w której są wymienieni współwłaściciele.

Opublikowano

Nie lepiej to zrobic (umowe darowizny) w momencie, gdy bedzie przeglad? Albo np dzien wczesniej? Wtedy sobie pojedz na przeglad i z zaswiadczeniem i umowa darowizny przerejestrowac auto ;)

Opublikowano

Nie lepiej to zrobic (umowe darowizny) w momencie, gdy bedzie przeglad? Albo np dzien wczesniej? Wtedy sobie pojedz na przeglad i z zaswiadczeniem i umowa darowizny przerejestrowac auto ;)

lepiej bo urząd wykorzysta pierwsze miejsce w dowodzie od razu na pełny rok a nie kilka miesięcy ;) wszystkie czynności jak zmiana wlasciciela adresu itp zawsze najlepiej zrobic po przegladzie .... wyjatkiem sa zmiany konstrukcyjne

Opublikowano

otóż to ;)

Opublikowano
  • Autor

Dzieki panowie za odpowiedzi i rady ! :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.