Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.9 TDI [AVF] Moja Czarna Perła ;D


FoReST333

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;D

Poczytałem kilka tematów w tym dziale i postanowiłem, że ja też się podzielę z Wami moją Perełką ;D

Od początku:

Kupiłem ją w grudniu 2015 - piękny prezent na święta :D

Zdjęcia pochodzą z aukcji, ja zdjęć to prawie w ogóle nie robię, więc nie mam swoich :P

ebeg6wsq.jpg

e7wmi3l7.jpg

7yvylle2.jpg

9nsxiu5k.jpg

ozfhbxw5.jpg

248ven62.jpg

bimvt6c9.jpg

esko6zll.jpg

9y4nvhwr.jpg

To była szybka akcja :P Gościu przyjechał nią w sobotę do Legnicy, we wtorek ją oglądałem, a w czwartek kupiłem :) Ponoć byłem pierwszy, który ją oglądał i stwierdziłem, że muszę kupić, bo ten kto po mnie ją zobaczy mi ją zabierze :D

Na przeglądzie wszystko cacy:

zero śladów oleju z silnika, który nie był myty

oryginalne zawieszenie audi

amortyzatory zero wycieków

podwozie zero korozji

malutki minusik - sypie się środkowy tłumik, ale o tym później :P

Ścieżkę przeszła bez żadnych zastrzeżeń, mechanicznie stan bdb :)

Z dalszej części minusów:

korozja na lotce bagażnika, ułamane trzecie światło stopu

korozja prawego przedniego nadkola

Więcej minusów nie znalazłem ^^

Po kupnie wymiana oleju, filtrów, wycieraczek. Tylko tankować i jechać :)

Ale skoro już wspomniałem o korozji to od razu powiem, że już jej nie ma ^^

Przed:

4nps9l6p.jpgkjelpsse.jpgponbbsqg.jpgwjwp4qqo.jpg

W trakcie: :P

xp5a2rjh.jpg

200 zł mnie to kosztowało :P masakra :P do sedana 50 zł nówka :D

Po:

jime68nw.jpgmks4nwil.jpgrrrk8rs7.jpga37sgq5j.jpg

Elegancko zrobione, jak ktoś jest z Legnicy lub okolic to mogę dać namiar na lakiernika dobrego :P

Ok, co jeszcze...

W kwietniu kupiłem nowe dunlopy letnie, ponieważ Perełka była tylko na zimówkach :P

W maju lakiernik, co widać na zdjęciach.

W czerwcu wyprałem tapicerkę i musiałem kupić nowe dekielki, bo jakiś uprzejmy pan sobie wziął do domu ;) No nic, trzeba uważać ;)

Co czeka Perełkę w najbliższym czasie:

Wizyta w ASO celem sprawdzenia, czy ten przebieg jest w miarę prawdziwy

Jeśli nie będzie to będę się szykował na rozrząd :P

Wnętrze LED - żarówki już w drodze :P

Ramki na tablice A4 Klub!

Bawełniany filtr powietrza - chyba droższa opcja czyli K&N

Polerka!

Odnowienie felg

Marzenie:

Swap układu wydechowego z 1.8T lub 2.5 TDI wraz z dokładką tylnego zderzaka od B7 :P btw tutaj przydałby się ktoś, kto już to robił i byłby w stanie pomóc, oczywiście za uczciwe pieniądze :P nadmienię jednak, że obecnie to trochę daleka przyszłość :P

W dalszej kolejności może jakiś chiptuning :P

To chyba na tyle dzisiaj, liczę na jakieś pozytywne komentarze i może jakieś nowe, fajne pomysły :)

mcguk9rw.jpg

Pozdrawiam! ;D

Edytowane przez FoReST333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zadbane autko :) Czujniki cofania na plus, środek niezniszczony. Kolego a ten błotnik (nie nadkole jak napisałeś, nadkole to plastik :)) to wymieniałeś na inny i malowałeś ? Kurcze szukam teraz B6 i z tego co widzę to bardzo dużo z nich ma coś z tymi błotnikami, jak nie przednie to tylne :( Nawet czasem jak dzwonie to się ludzie przyznają, że malowane bo rdza wychodziła... Co autko to już robią gorszej jakości :/ Co do przebiegu to nie chce mi się wierzyć, ale jeżeli realny i serwisowana to jeszcze pojeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zadbane autko :) Czujniki cofania na plus, środek niezniszczony. Kolego a ten błotnik (nie nadkole jak napisałeś, nadkole to plastik :)) to wymieniałeś na inny i malowałeś ? Kurcze szukam teraz B6 i z tego co widzę to bardzo dużo z nich ma coś z tymi błotnikami, jak nie przednie to tylne :( Nawet czasem jak dzwonie to się ludzie przyznają, że malowane bo rdza wychodziła... Co autko to już robią gorszej jakości :/ Co do przebiegu to nie chce mi się wierzyć, ale jeżeli realny i serwisowana to jeszcze pojeździ :D

no to błotnik :D niech Ci będzie :D

nie wymieniałem, lakiernik to zeszlifował, zabezpieczył i pomalował :P

mówił, że to już norma, ponieważ w tych błotnikach tam w środku jest gąbka, która zbiera wodę i ona tam sieje spustoszenie :/ + sama konstrukcja tych błotników to powoduje, jak widać na zdjęciach to nie gniła blacha na zewnątrz, tylko od środka.

Jakbyś miał kupować to ja bym nie szukał takiego idealnego egzemplarza pod względem właśnie braku rdzy. Ważne, żeby mechanicznie był w bardzo dobrym stanie, a takie rzeczy to już na własny koszt możesz zrobić.

Tapicerka niezniszczona, ale brudna była :P była, bo wyprana i jest prawie jak nowa ^^

co do przebiegu to własnie w tym tyg. jadę do ASO, może czegoś się dowiem czy jest prawdziwy, czy nie. Patrzę pod kątem rozrządu, jeśli przebieg jest ori to jeszcze trochę pojeżdżę (napisy na rozrządzie są na 228k), jeśli ma z 300k to niestety cała reszta będzie musiała poczekać. Pasek jest w dobrym stanie, napisy na pasku prawie niezdarte, ale jak to mówią nie znasz dnia ani godziny, więc wolę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kolego wiem o tej gąbce ale mimo wszystko jak szukałem B5 to tam nie było tylu problemów z tym. Ja na szczęście też nie mam jakichkolwiek ognisk korozji. Mój ojciec miał A6 C4 i tam też wymieniał błotnik. Przedtem wujek nie wymieniał tylko jakiś lakiernik mu to robił i wyszło. Pamiętaj, że jeżeli lakiernik nie zeszlifował całej rdzy, zostawił choć trochę to i tak to wyjdzie a z doświadczenia wiem, że to w środku jest mocno pognite i dojście słabe przynajmniej tak było w C4 i nie ma opcji żeby to wyczyścić. Nie wiem czy to widziałeś od środka i jak on to zeszlifował ?

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kolego wiem o tej gąbce ale mimo wszystko jak szukałem B5 to tam nie było tylu problemów z tym. Ja na szczęście też nie mam jakichkolwiek ognisk korozji. Mój ojciec miał A6 C4 i tam też wymieniał błotnik. Przedtem wujek nie wymieniał tylko jakiś lakiernik mu to robił i wyszło. Pamiętaj, że jeżeli lakiernik nie zeszlifował całej rdzy, zostawił choć trochę to i tak to wyjdzie a z doświadczenia wiem, że to w środku jest mocno pognite i dojście słabe przynajmniej tak było w C4 i nie ma opcji żeby to wyczyścić. Nie wiem czy to widziałeś od środka i jak on to zeszlifował ?

No bo B5 było bardziej zabezpieczone :) czym starsze auto tym dłużej wytrzyma bez rdzy :D

Nie widziałem, ale wiem, że ściągał błotnik, więc chyba fuszerki nie odwalił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zadbana autko!

Korozja raczej w typowo występujących miejscach dla "Małysza" i dobrze że już ogarnięta!

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę osobiście patrzeć na dekory w drewnie... Bleh ;)

Przyjemnego użytkowania i bezawaryjności!

Powodzenia w modyfikacjach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna bryczka. Dobrze widzieć że ktoś z Legnicy. Kolorek LY9B? Jak możesz podaj namiary na tego lakiernika na PW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna bryczka. Dobrze widzieć że ktoś z Legnicy. Kolorek LY9B? Jak możesz podaj namiary na tego lakiernika na PW :D

LZ9W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...