Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzęczenie po wymianie sprzęgła


baca2309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Niestety mam problem, gdyż niedawno wymieniałem sprzegło z dwumasa na sztywne z tarcza obita kewlarem i nowym dociskiem sachs-a,łozysko luka

Po wymianie odrazu cos strasznie brzęczało z okolic skrzyni na biegu jałowym i przy puszczaniu pedału sprzegłą,jak wciskałem to cisza, pomyslałem sobie ze moze trzeba wysprzeglik wydłużyć,no i tak zrobiłem,pomogło i myslałem ze jest ok ale

po zrobieniu paru km przy zmianie biegu potrafi za brzeczeć ,jak mam odpalony samochód na luzie i docisne troche gałke zmiany biegów obojetnie na jaki bieg to głośno brzeczy, jak wcisne

troche pedał sprzegła to jest ok, wysprzęglik wydłużony na maxa

delikatnie kangurzy przy ruszaniu

może ktoś już się spotkał z takim objawem, domyślam się ze znów muszę zwalić skrzynie tylko chciałbym być przygotowany.

Wsystkie sugestie mile widziane:)

Pozdrawiam

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,mam to samo w a4 1.9 tdi afn. podczas pracy silnika na biegu jałowym strasznie terkocze/brzęczy ,zaś jak wcisnę sprzęgło jest cisza i ładna praca silnika. jak chce np wrzucic piąty bieg bez sprzęgła to mniej terkocze. zauważyłem ,że ktoś coś rzeźbił,spawał przy skrzyni i wysprzęgliku i mam jakiś wyciek płynu który można zauważyć na skrzyni biegów.

piszesz o wydłużaniu wysprzęglika. na czym to polega ?

też denerwuje mnie ten terkot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sciagniesz gumowa osłone z wysprzglika to masz tam precik i go wydłużasz, trzeba albo dac nowy dłuzszy takiej samej grubosci by przełożyć plastikowe łepki badz dospawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ucisza się po wciśnięciu sprzęgła to połączenie łożysko docisk klekocze lub łożysko na głównym wale skrzyni. baca czemu połączyłeś docisk i łożysko innych firm, to zamierzone działanie?

Edytowane przez Tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem towar od dzika miało byc łożysko sachsa a wsadził luka

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim. Niedawno zaczalem slyszec jakies brzeczenie. Jest ono ledwo slyszalne i trzeba sie wlsuchac ale jak wcisne sprzeglo dzwiek ustaje. I nie wiem co to jest. Najczesciej slysze to na cieplym silniku i na postoju. Skrzynia 6stka suchutka i nic nie grzebane. Mam przejechane 236tys a i troche inaczej biegi wrzuca sie ostatnio. Czesto na skrzyzowaniu 1 wchodzi po drugim wcisnieciu sprzegla dopiero a i biegi wchodza/zmieniaja sie mnie plynnie jesli cjodzi o kulture jazdy - troche szarpie czasem. Jakies pomysly?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Z tym ze czasami mocno trekocze, a czasami nie słychac. jak mocno trekocze jeszcze raz wciskam sprzęgło wciskam i puszczam i prawie go nie słychac. Na dniach bd zwalał skrzynie biegów bo padła to zobacze co moze byc podtarte :D Sprzęgło luk 3 miechy temu zakładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic nie znalazlem. Wszystko dziala tak jak powinno. I jest na swoim miejscu.

Ja bym obstawial wysprzeglik albo cos z lapa od lozyska oporowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to jest bardzo ciekawe, najgorsze ze trzeba zwalac skrzynie 100 razy i próbowac, a ty miałeś nówkę sprzęgło luka ? czyli tarcze i docisk a sztywne ori tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, podłącze się pod temat chętnie, bo mam to samo. Sprzęgło wymienione na jednomas z dociskiem od LTka, 240mm.. na luzie harczy a jak wciskam sprzęgło cisza.. z tego co różne źródła mówią prawdopodobnie łożysko. Moje pytanie brzmi więc czy da radę to wyeliminować w jakiś sposób? Dodatkowo pada mi skrzynia i myślę o 6ciobiegu, która polubi sie ze sprzęgłem..ktoś coś kiedys ogarniał w temacie? Silnik ajm docelowo na koksie pod 240 Kunia i 400 z małym hakiem momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% procent to nie łożysko bo ja wasdzałęm 2 nowe, jedno luka a drugie sachsa i na obu brzęczy, ale za to jak potrząsłem tarczą to coś latało do okoła otworu przez który przechodzi wałek skrzyni, tam sa tłumiki drgań i kilka podkładek

zobaczcie ile jest elementów w tarczy

https://www.google.pl/search?q=budowa+tarczy+sprzeg%C5%82a&espv=2&biw=1680&bih=920&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiGhYaf2LzPAhWGhiwKHf4dAusQ_AUIBigB#imgrc=aw4jBmgbp7CGoM%3A

a tak na logike to jak by było łożysko walniete to by własnie hałasowało jak wciskasz sprzęgło, tak jest rozłączone, z długościa wysprzeglika też próbowałem i d*pa

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, tarcza? W sensie to co kolega wzej pisal czy jak? Jest jakieś rozwiązanie czy tak musi byc jako efekt uboczny zmiany? Tarcza nówex była zakładana. Trochę to wkur***. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć, tarcza chyba jednak nie była nowa aczkolwiek sprawna nie pamiętam dokładnie. Na 85procent Luk ale ręki za to nie oddam bo to na wiosnę było.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z mechanikiem doszło info że używana z s4

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio kupować nowa i wyjmować skrzynie na hybił trafił to jednak koszty.. fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział kto ogarnął ten temat o ile taki jest tu :D

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...