Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mp3 do Concert. ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomysł mam taki, podłączyć moją nokie 6280 do Concerta.

Tylko którędy wpuścić sygnał i jak to popodłanczać. Mam wolne jedno mini iso od CD w radiu, z nokii wyjdzie kabel na mini Jack`a, kupie redukcję na normalnego Jacka ale Concert nie ma innych takich wejść, pozostaje ten cholerny mini iso od CD.

Ktoś robił coś podobnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseciak - naturalnie :biggrin:

Ale nie mówisz chyba o tym adapterze typu kaseta ? Strasznie obciachowa.

Można kupić transmiter FM za grosze, ale nokia itak daje sygnał mono plus jeszcze przekaz radiowy do radia to już się robi słabizna.

W takim razie będę musiał sam rozkminić, będę prekursorem :cool:

------------- EDIT:

To chyba nie będę prekursorem :frown: . Na allegro jest to co potrzebuje - tylko kosztuje 120 zł. Jak tak pozbierać wszystkie koszta do kupy to bym miał radyjko na Mp3 :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączyć odtwarzacz mp3 do oryginalnego radia wpinając się w wejście zmieniarki potrzebujesz emulatora. Ja mam taki:

http://www.sklep.caraudio-systems.pl/index.php?p13,aux-in-vw-gamma-5-beta-5-audiskoda-mini-jack

Oczywiście mogłem zmienić radioodtwarzacz, ale zależało mi na pozostawieniu oryginalnego. Wejściowe gniazdo na mini jacka przykleiłem do dna kieszeni pod dźwignią hamulca ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli denerwuje Cie po prostu ten kabel od kasety-adaptora to mozesz ja wsadzic w ten sposoob by kabel od kasetki wyprowadzic z tylu radia i gdzies go dociagnac np. do schowka czy nawet podlokietnika(jesli masz) , wystarczy przedluzacz do jacka, tylko zostaw troche kabla (wewnatrz radia)zeby w razie czego kaseta sie troche wysunela, ale nie za duzo zeby go w jakies mechanizmy nie wciagnelo. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych kabli mini iso to jakieś kpiny.

To nie jest sam kabel... do tego podłączone jest "cuś" co symuluje zmieniarkę płyt CD. Concert nie przejdzie w tryb CD dopóki nie dostanie sygnału ze zmieniarki. Ceny za to urządzenie, hmmm... faktycznie mają za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie transmiter fm i konwerter: nokia - mini jack i tak sobie z nokia 6280 słucham muzyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączyć odtwarzacz mp3 do oryginalnego radia wpinając się w wejście zmieniarki potrzebujesz emulatora. Ja mam taki:

http://www.sklep.caraudio-systems.pl/index.php?p13,aux-in-vw-gamma-5-beta-5-audiskoda-mini-jack

Oczywiście mogłem zmienić radioodtwarzacz, ale zależało mi na pozostawieniu oryginalnego. Wejściowe gniazdo na mini jacka przykleiłem do dna kieszeni pod dźwignią hamulca ręcznego.

Witam

czy wiadomo co tam sie zanajduje ? - moze to idzie bezproblemowo zrobic w warunkach domowych ?? za duzo nizsza cene

bo cena faktycznie powala.....

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce jest układ scalony. Pewnie z podstawową znajomością elektroniki uda się coś takiego zrobić w warunkach domowych np. adoptując uszkodzoną zmieniarkę :rolleyes: , ale nie spotkałem specjalisty który podjąłby się zrobienia czegoś takiego. Cena hmmm... wysoka może dlatego, że nie ma konkurenta, który zająłby się czymś takim po niższych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by poszukać na elektrodzie pewnie już o tym było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączyć odtwarzacz mp3 do oryginalnego radia wpinając się w wejście zmieniarki potrzebujesz emulatora. Ja mam taki:

http://www.sklep.caraudio-systems.pl/index.php?p13,aux-in-vw-gamma-5-beta-5-audiskoda-mini-jack

Oczywiście mogłem zmienić radioodtwarzacz, ale zależało mi na pozostawieniu oryginalnego. Wejściowe gniazdo na mini jacka przykleiłem do dna kieszeni pod dźwignią hamulca ręcznego.

wlasnie czegos takiego szukalem zeby podlaczyc ipoda

rozumiem ze zmieniarka nadal bedzie aktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dojdzie do mnie paczuszka z nowa kostka mini iso(3 czesciowa), piny i tzw aux in czyli stymulator zmieniarki z jackiem pod np. mp3, bede kostke zmienial w weekend bo przy podlaczaniu chinchy na wzmacniacz troche narzezbilem z kablami :redface: i trzeba to poprawic poza tym latwiej bedzie odłączac poszczegolne urzadzenia od radia.postaram sie powrzucac kilka fotek.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dojdzie do mnie paczuszka z nowa kostka mini iso(3 czesciowa), piny i tzw aux in czyli stymulator zmieniarki z jackiem pod np. mp3, bede kostke zmienial w weekend bo przy podlaczaniu chinchy na wzmacniacz troche narzezbilem z kablami :redface: i trzeba to poprawic poza tym latwiej bedzie odłączac poszczegolne urzadzenia od radia.postaram sie powrzucac kilka fotek.pozdrawiam

udalo sie cos taniej kupic ??

czy tez 145 zł ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak : NIE polecam kasetowego transmitera, kicha jakich mało. Wywalam to do śmieci. Niepotrzebnie się narobiłem i puściłem kabel tyłem. Problem jeszcze jest taki że nokia nie nadaje w stereo - co pogarsza całe doznania. Szumi, przemodulowany sygnał, za dużo basu albo za mało, słychać pardziej z prawej strony ............ Jak to mówią : " z gówna bicza nie ukręcisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...