Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jestem świeżo po instalacji gazu sterownik Qbox plus, przejechałem ok 180km.

Mam korekty długoterminowe pod obciążeniem na poziomie +12%

Jeśli dobrze rozumuje jest ubogo.

Przed instalacją gazu zawsze miałam 0% +-1%

Mam pytanie jechać do gazownika czy poczekać do przeglądu przy 1000km?

Jakie korekty da się uzyskać na gazie przy tym silniku?

Podzespoły to:

Qbox Plus

KME Twin

Barracudy

Faro Fi8

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Opublikowano

Jedź i niech ustawia w czasie jazdy a nie na postoju -,-

Długoterminowa ma być nisko, krótko sobie może pod obciążeniem skakać, ale to dopiero widać w czasie jazdy. Ja gazownikowi pokazałem logi to od razu zrozumiał, że wiem o czym mówię i ma być tip-top i ustawianie na postoju tego nie załatwi.

Opublikowano

Ustawiali to podczas jazdy?

Opublikowano
  • Autor

Zapłaciłem słono i miało być zrobione ok. A jak to robili tego nie wiem.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pozostaje ci do nich pojechać i niech ustawią to dobrze.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Byłem i coś zostało pozmieniane, teraz utrzymują się w widełkach 0% do 4.5%

Edytowane przez radko123

Opublikowano

ten twin to potrzebny był do tej mocy?

Opublikowano
  • Autor

...nie ja to wymyśliłem.

Ja powiedziałem że ma być dobrze i bezpiecznie dla silnika i że w planach mam podniesienie mocy do około 200KM a podzespoły zaproponował instalator.

Opublikowano

za duży reduktor to też nie dobrze,faro 8 też ma mały przekrój i z twinem też różnie bywa do subaru gt znajomek założył to po 15tys nie trzymał ciś. a drugi też nowy po załozeniu od razu nie trzymał ciś.

Opublikowano
  • Autor

za duży reduktor to też nie dobrze,faro 8 też ma mały przekrój i z twinem też różnie bywa do subaru gt znajomek założył to po 15tys nie trzymał ciś. a drugi też nowy po załozeniu od razu nie trzymał ciś.

Jak mam sprawdzić czy ciśnienie trzyma? Jakie dopuszczalne spadki przy bucie i jakie skoki przy cut off?

Jakie są minusy przewymiarowania reduktora?

Opublikowano

Dalej kiszka ustawiali to z vagiem ?

Opublikowano
  • Autor

Dalej kiszka ustawiali to z vagiem ?

ja jechałem a instalator coś zmieniał, miał podgląd przez obd w programie gazowym i mówił że korekty ok.

Mam ich męczyć, jak mam argumentować jeśli mówią że korekty są dobre, w normie a takie zmiany korekt nie mają żadnego wpływy na użytkowanie samochodu i na kondycję silnika.

Opublikowano

Dlaczego kiszka. Mieści się w normie. Można jeszcze dopieścić.

Opublikowano

Dokładnie tak, daj spokój jeśli korekty są na takim poziomie jak piszesz, kwestia jeszcze jak wychodzą korekty krótkoterminowe pod obciązeniem bo to też ważne.

Opublikowano
  • Autor

na dniach postaram się zrobić logi, tylko się zastanawiam jak to będzie jak się podepnę vagiem. Wtedy sterownik gazu nie będzie miał dostępu do OBD a z tego co widzę to nawet lambdę on czyta po obd no i te korekty OBD. Jak to będzie ?

Opublikowano

Autoadaptacje po OBD masz włączoną ? , możesz w ogóle podpiąć się do sterownika LPG ?

Edytowane przez soul87

Opublikowano
  • Autor

Autoadaptacje po OBD masz włączoną ? , możesz w ogóle podpiąć się do sterownika LPG ?

Z tego co widziałem jak na przeglądzie się podpinał to adaptacja po obd jest włączona.

Pod sterownik lpg podpinam się jedynie przez androidowy "GasComputer" i widzę że sonda nie jest podpięta bezpośrednio pod sterownik gazu.

Nie wiem czy mogę ze względów gwarancyjnych podpiąć się aplikacją AC STAG.

Opublikowano

pod GasComputer nie widac parametrów OBD? w tym STFT i LTFT?

Jezeli widac to po co logowac vagiem, przeciez to te same parametry.

Opublikowano
  • Autor

pod GasComputer nie widac parametrów OBD? w tym STFT i LTFT?

Widać i można stworzyć listę interesujących parametrów.

Niestety odświeżanie tych parametrów jest co ok 1,5s. Przy długoterminowych to niema problemu ale STFT to tak słabo to widać no i logów też tam nie zrobię.

To co zauważyłem zerkając podczas jazdy przy obciążeniu to STFT raz są do -7% a innym razem do +10%.

Natomiast na wolnych obrotach to STFT czasem oscylują -7% do +4% a innym razem -1% do +3% itd...

Dzisiaj jak jechałem to długoterminowa była +3%

...a dzisiaj LTFT +5%, generalnie "wdziera" się na plus. Jakoś lepiej bym się czuł jakby oscylowała bliżej zera ew bardziej na minus niż na plus.

Edytowane przez radko123

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.