Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dziwny dźwięk przy ruszaniu i zmianie biegów


jasekk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukalem pare godzin i nikt chyba nie mial podobnych problemow. Nie wiem jeszcze czy to problem, ale do sedna...

Dźwięk nie pojawia sie zawsze - najczesciej go mozna spotkać podczas ruszania, puszczania sprzegla. Jesli ruszam i skrecam to prawie na bank sie pojawi.

Trwa jakas 1-2 sekundy i przypomina jakby załączenie się jakiegoś silniczka, albo bardziej abstrakcyjnie - ruch robota z filmów S-F.

Z tym ze nie wiem co to za silniczek moglby być.

Reflektory chyba mi się nie "ruszają", a samochód to chyba jakaś uboższa wersja i nie ma chyba w nim cudów.

Jesli chodzi o umiejscowienie źródła dźwięku to trudna sprawa.

Słychać go generalnie w całym samochodzie. Poobserwuje bardziej i sprobuje zlokalizowac z czyjąś pomocą.

Zaczynam sie martwić że ze skrzynią coś niedobrego się dzieje. Tylko że nie słychać tego zawsze.

Dzieki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym stawiał na wspomaganie kierownicy. u mnie też buczy. im mocniej skrecam przy wolnej predkości tym glośniej to słychac. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na pombę od wspomagania - spróbuj jeszcze w miejscu pokręcić na maksimum w obydwie strony i posłuchać (oczywiście przy włączonym silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odp, prawde mowiac stracilem nadzieje na odpowiedz, ale pod koniec roku sie ruszyło :)

A masz takie coś przy jeździe na wprost i zmianie biegu, a dokładnie przy wciśnietym sprzęgle??

pozdr

Tak, dzieje sie to na wprost, w korku, ruszając i zwalniając sprzeglo. Wspomaganie raczej nie, predzej pewnie sugestia ze sprzeglem.

No nic, na razie jezdze, obserwuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam chyba podobny problem i tez nie bardzo wiem co to może byc.

U mnie jest odglos podobny do tego jak przy zużytym lożysku słyszalny szczególnie przy ruszaniu i zmianie biegu z 1 na 2 podczas puszczenia pedału gazu. Próbowałem dodawać obrotów i puszczać gaz na postoju lub przy wciśniętym sprzęgle i tego nie ma. Przy wyższych biegach też raczej tego nie słychać. Biegi wchodzą normalnie i poza tym nic sie nie dzieje. Nie mam na to pomyslu, ale jeżeli znajdziesz u siebie rozwiązanie daj znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w B7 też jest podobny dźwięk! Ale nie zawsze, tylko czasem przy ruszaniu słyszę jakby świst - ciężko opisać ten dźwięk, trochę właśnie jak by łożysko, trochę taki jak wydają turbiny w sportowych autach jak im sie odejmie gazu! Trwa to sekundę! Ale rusza bez zarzutu, bez drgań ani szarpnięć! Ktoś mi zasugerował że to dwumas ale nie ma żadnych innych objawów że się kończy! Kierownica nie drży, pedały i lewarek też nie drżą! Robiliście już coś z tym? Macie jakieś diagnozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...