Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czkawka powyżej 90 km/h - LOGI


xXxMAROKOxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją a4 b6.

Silnik to 1.9 Tdi 131km AWX. Rok 2001.

Powyżej 80/90 km/h auto dostaje czkawki (4 i 5 bieg). Czuć szarpanie. Brakuje mu też mocy, od 120 do 150 auto przyspiesza jakby miało 90 a nie 131 koni.

Na daną chwilę wiem, że synchronizacja jest ustawiona i auto nie kopci.

Turbina nie wchodzi w tryb awaryjny.

Czy mógłby ktoś podrzucić kolejny trop?

Jeśli to pomoże to czasami podczas postoju na biegu jałowym czuć mocniejsze drgania..

PS. Jeśli wspomnicie o logach to bardzo chętnie (zakupiłem kabelek viakena + vcds lite). Jednak nie wiem jeszcze jak takowe logi wykonać.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez xXxMAROKOxXx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemne.bipy czyli tak w skrócie dostaje trochę za mało paliwa. Filtr paliwa jak nie zmieniany to zmień. Ciśnienie paliwa do zmierzenia. A w ostateczności zdjąć dekiel i posprawdzać połączenia konektorowe (wtyczki od pd) podoginać, spsikać jakimś kontaktem w sprayu, potem pojeździć i sprawdzić czy będzie poprawa, ewentualnie na nowo logi.

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zrobię tak jak poradziłeś.

Dodatkowe pytanie, czy jazda w takim "stanie" nie zaszkodzi zbyt mocno? Nie wiem czy mogę normalnie jeździć do sklepu i z powrotem do czasu naprawy :) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszkodzi nie zaszkodzi, zależy co jest przyczyną. Dajmy na to, że zapchany jest filtr to jak się zapcha do końca to nie pojedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, korzystając z okazji - jak wymieniać filtry to wszystkie. Czy taki zestaw podpasuje, czy szukać lepszego?

http://allegro.pl/zestaw-filtrow-bosch-audi-a4-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-i6014374684.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były podobne objawy i okazało się ,że tandem pompa ciekła.Dla tego bipy były ujemne i dodatkowo czuc było ropą pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXxMAROKOxXx - napisz do kolegi dzik z forum: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/28095-grudniowa-promocja-motul-x-cess-110zl-specific-120zl-liqui-molyvalvoline-czesci-najtaniej/page-145 dobierze Ci co trzeba i da dobrą cenę ;)

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...