Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik 2.0 tdi ma pompowtryski simensa ?


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Tak jak w temacie :wink:

z tego co udało mi sie wyczytac to silniki 170 km 2.0 tdi miały pompki simensa czy jeszcze inne miały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A4 B7 byl to silnik BRD - wlasnie o mocy 170KM. z tym, ze tak naprawde to nie o wtryski chodzi o a o sterownik Siemensa. Ten silnik wyjezdzal z fabryki z wtryskami Siemensa, pozniej one sie notorycznie sypaly i byly wymieniane na Conti (mozliwe, ze jeszcze jakas firma je produkowala). Byla nawet akcja serwisowa polegajaca na wymianie tych wtryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A4 B7 byl to silnik BRD - wlasnie o mocy 170KM. z tym, ze tak naprawde to nie o wtryski chodzi o a o sterownik Siemensa. Ten silnik wyjezdzal z fabryki z wtryskami Siemensa, pozniej one sie notorycznie sypaly i byly wymieniane na Conti (mozliwe, ze jeszcze jakas firma je produkowala). Byla nawet akcja serwisowa polegajaca na wymianie tych wtryskow.

Continental = Siemens (ci pierwsi kupili drugich) więc nic się nie zmieniło. Umownie się przyjęło, że "piezo-pompki" typu jak w BRD to Siemens, a czy na nich pisze Siemens, VDO czy Continental to nie ma znaczenia.

Pytanie z mojej strony trochę z innej beczki (czysto z ciekawości) - czy istnieje opcja zmiany pompek Siemensa na Boscha? Zapewne jedynie z wiązką i z ECU czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego to nie wiedzialem - ale rzeczywiscie Continental kupil Siemens VDO. Jak w ASO mi wymieniali wtrysk to pytalem czy sie znowu posypie a chlop mi odpowiedzial "nie, te juz sa inne, conti" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...