Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za rurka ?


nashkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie, poniżej zdjęcia rurki która pękła w moim A4. Po prawej stronie tej rurki jest taki żółty zbiorniczek. Z tej rurki delikatnie sączy się olej, dosłownie nie duża plamka.

Co to za rurka ? Do czego jest ten zbiorniczek ?

Czy tą rurkę trzeba szybko wymieniać, czy mogę z tym jeździć ok tygodnia ? Czy to ma jakiś wpływ na pracę silnika ?

Dzięki za odpowiedź :)

ce9c60404136d488med.jpg

ed9fe241cd59db86med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie wału korbowego tzw. odma

Tymczasowo możesz czymś zakleić.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często się zdarza, że ta rurka pod zbiorniczkiem, na samym jej końcu, przy wejściu do bloku silnika też się kruszy i pęka. Możesz to przy okazji sprawdzić czy nie sączy się stamtąd olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie, poniżej zdjęcia rurki która pękła w moim A4. Po prawej stronie tej rurki jest taki żółty zbiorniczek. Z tej rurki delikatnie sączy się olej, dosłownie nie duża plamka.

Co to za rurka ? Do czego jest ten zbiorniczek ?

Czy tą rurkę trzeba szybko wymieniać, czy mogę z tym jeździć ok tygodnia ? Czy to ma jakiś wpływ na pracę silnika ?

Dzięki za odpowiedź :)

ce9c60404136d488med.jpg

ed9fe241cd59db86med.jpg

Kup zamiennik firmy Topran do przedlifta bez separatora oleju. Koszt nieduży a sprawuje się dobrze. U mnie już....kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontuję bez separatora to nie wpłynie to w niekorzystnie na eksploatację ? Ktoś to wymyślił, więc może lepiej szukać zamiennika do polifta z separatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontuję bez separatora to nie wpłynie to w niekorzystnie na eksploatację ? Ktoś to wymyślił, więc może lepiej szukać zamiennika do polifta z separatorem ?

Kolego taka rurka ori to koszt w ASO około 69zł ...Czy to tak wiele ?żeby szukać zamienników ;)

rurka odpowietrzająca nr. 028 103 509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego Oliver, ale jeszcze nawet nie sprawdzałem cen tego ustrojstwa :) po prostu zasugerowałem się wypowiedzią kolegi Gerlinski, żeby zamontowac z przedlifta zamiennik i pomyslalem ze z polifta oryginał pewnie jest kosmicznie drogi :)

Skoro to kwestia 70 zł to nie ma o czym mówić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...