Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze bez xenonów


SzczurekSX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy możliwe jest iż fabryczne auto wyszło z zamontowanymi spryskiwaczami lamp jednakże bez lamp xenonowych? Czy może jest to kombinacja już jakaś z przodem? Chodzi o auto z rynku szwajcarskiego. Słyszałem o takich sytuacjach w autach ze Skandynawii jednak nigdzie nie mogłem znaleźć info co do A4 B7. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak mogło być. Moja a4 b7 też z tego rynku, sam ją upatrzyłem, sprawdziłem VIN itp i przyjechała tu. Mam również spryskiwacze i lampy zwykłe, no ale w wyposażeniu po VINie jest to ujęte że posiada spryskiwacze reflektorów i że nie xenon.

najłatwiej sprawdź po VINie bo są nawet duperele ujęte typu czy oznaczenie modelu jest czy nie na klapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zada m pytanie inne czy jest możliwe żeby auto miało xenony bez sprykiwaczy bo widziałem kilka takich na allegro i jaki orientacyjnie byłby koszt zamiany zwykłych na xwnon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że wersja USA. Tam były xenony bez spryskòw

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwe posiadanie xenonów bez spryskiwaczy ale to kosztuje.

W razie awarii oświetlenia tradycyjny palnik ksenonowy renomowanej firmy kupimy poza ASO już za 200 zł. Palniki o mocy 20 W są dostępne tylko u przedstawicieli producentów, a za jeden trzeba zapłacić nawet 800 zł.

ostatnio producenci zaczęli wykorzystywać nowy rodzaj lamp o mniejszej jasności, własnie po to by nie musieć montować samopoziomu i sprysków.

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansze-ksenony-tak-oszukuja-nas-producenci,wid,16116646,wiadomosc.html?ticaid=117a88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach USA moze byc wszystko nie maja az tak napietego kodeksu jak w Polsce niestety u nas Xenon bez spryskiwaczy to wykroczenie i mandacik.. nawet jezeli wystepuje jaka kolwiek wersja bez spryskow fabrycznie policja nie odpusci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nie odpuści bo mają parcie na mandaty większość policjantów nie ma zielonego pojęcia o budowie auta pamiętam kiedyś dawno temu miałem malucha który w oryginale nie posiadał światła cofania policjant chciał zabrać mi dowód za brak ja mu na to że skoro ktoś w Polsce wydał homologację na takie auto to dlaczego mi chce zabrać dowód kazał mi podłączyć lampę ale tłumaczę mu że ten typ nie ma nawet czegoś takiego jak włącznik tego światła to mi powiedział abym zrobił sobie włącznik w kabinie i ręcznie włączał ale dowód zostawił czasami trzeba im długo tłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...