Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbina gwizdzy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, już od dłuższego czasu jak samochód przez chwilę turbina gwizdzy, potem ustaje. Turbina chyba puszcza bo zalany mam egr, oleju bierze mało jednak coś bierze. Mechanik powiedział, że turbina nie powinna gwizdzyc, że turbina już puszcza olej. Co wy o tym myślicie? W dodatku parę dni temu wymieniłem olej na valvoline 5w40, od wymiany oleju trzy razy zdarzyło mi się, że mocy nie było, dopiero po ponownym uruchomieniu, dwa razy jak mu trochę w pędzel dałem a dzisiaj przy spokojnej jeździe stracił moc. Audi a4 1.9 ajm

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

W większości silników tdi egr jest zalany. Jedne turbiny gwiżdżą inne nie, nie jest to oznaka awarii. A jak traci moc i po uruchomieniu jest już ok, to możliwe, że wpada Ci w tryb awaryjny, do sprawdzenia podciśnienia, n75, gruszka ewentualnie geometria do czyszczenia. Przydałyby się logi 11bs i dynamiczne.

Opublikowano
  • Autor

Moc ma tą samą jednak zdziwiło mnie bardzo kiedy trzy razy przeszła w tryb awaryjny bez powodu. Niby turbina bierze olej, coś on tam jeszcze gadał z ic i dlatego egr jest zalany. Też myślałem odrazu o n75 jednak myślałem, że to tylko jak około 120 na godzinę jest

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Hej. To ze gwizda to nie problem np. W ajm to standard. Trzeba odruznic gwizd od wycia i to jest zasadnicza różnica. jeśli się zacina turbo to do czy czyszczenia lub tloczek gruszki przyrdzewial i gruszke zablokowalo, miałem taki przypadek. To ze dolot jest zalany to normalne i uzależnione od stylu jazdy. Im większy przeciag w dolocie tym mniej oleju.

Opublikowano
  • Autor

Zobaczymy, narazie powoli jeżdżę, oleju ze wskaźnika nie ubywa, gwizda tak jak zawsze więc chyba dobrze jest

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

masz możliwość to dla świętego spokoju sprawdź czy sztanga chodzi jak trzeba, jeśli jest konieczne wyczyść kierownice i na trochę będziesz miał spokój :) u mnie też gwiżdże, turbo po regeneracji

Opublikowano

panowie a powiedzcie mi, irytuje mnie, że podczas rozpędzania - wciskam gaz, turbina gwiżdże i auto trochę się rozpędza i nagle (po ok 1.5 sekundy) turbina przestaje gwizdać a przynajmniej gwiżdże mniej i aż wyszarpuje do przodu, szukałem nieszczelności, którą zrobiłem, podciśnienia ok, n18 zamieniałem z n75, wężyk od egr narazie zatkany i nic się nie zmienia, nie mam przepływki skąd podpiąć na zamianę...


panowie a powiedzcie mi, irytuje mnie, że podczas rozpędzania - wciskam gaz, turbina gwiżdże i auto trochę się rozpędza i nagle (po ok 1.5 sekundy) turbina przestaje gwizdać a przynajmniej gwiżdże mniej i aż wyszarpuje do przodu, szukałem nieszczelności, którą zrobiłem, podciśnienia ok, n18 zamieniałem z n75, wężyk od egr narazie zatkany i nic się nie zmienia, nie mam przepływki skąd podpiąć na zamianę...

Opublikowano

Sprawdź czy masz wszystko szczelne wokół turbiny chodzi o przewody dobrze skręcone czy coś nie pękło. Przez pęknięcie można słyszeć większe gwizdanie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Sprawdź czy masz wszystko szczelne wokół turbiny chodzi o przewody dobrze skręcone czy coś nie pękło. Przez pęknięcie można słyszeć większe gwizdanie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

wszystko sprawdzone, poskręcane. gdyby przez pęknięcie jakieś miało gwizdać to wydaje mi się, że nie ustawałoby za każdym razem tak samo.

Opublikowano

słuchaj z brakiem mocy to zrób logi bo może być geometria zapieczona jak wpada w tryb awaryjny, co do gwizdania to pewnie koło kompresji straciło wyważenie przez drobinki oleju na wirniku,moze być też delikatnie zjedzony:) nie przejmuj sie tym jesli jest to delikatny gwizd:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.