Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak rozróżnić Multitronic od Tiptronic.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witka.

Już normalnie zglupialem.

Znalazlem auto z Bexem i automatem.

Da się to jakoś wizualnie że zdjęć rozróżnić czy to multi/tip.

Jedni Pisza ze w osce to multi,gdzies tez wyczytalem ze w mocniejszych silnikach tylko tipy były.

Oswieci mnie ktoś,bo rwe juz,wlosy z,łba.

Opublikowano

Ośka - multitronic

Quattro - tiptronic

Opublikowano

a wiec tip tronic czyli automatyczna chydrauliczna klasyczna ze sprzeglem chydro kinetycznym szescio stopniowa jest w wersjach mocniejszych i w quattro bo sa mocniejsze i bardziej wytrzymale od s-tronic czyli dsg i od multitronica czyli cvt bezstopniowa ale ma wirtualne biegi i jest ich siedem to wlasnie jest najgoszy automat i najdroższy w naprawie który byl wkladany max do 200 konnych jednostek i tylko z napedem na przód a wizualnie to nie mam pojecia czym sie różni i mam nadzieje ze to cos pomoże w wyborze samochodu

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję. Już wszystko jasne.

Opublikowano

Ja mam A4 B6 2004r właśnie z MULTITRONICIEM,wirtualnych biegów mam 6,co do tych biegów w multi to zależy od tego ile jest założonych tarcz sprzęgłowych(tzw. lameli) i jakie oprogramowanie jest zainstalowane. Na pierwszy rzut oka,filtr w Multitronicu jest w środku w skrzyni i go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny. Ale tak jak przedmówca napisał ,jak ośka raczej MULTITRONIC. pozdro Niech mnie ktoś poprawi o ile się mylę ;)

Edytowane przez Furiino

Opublikowano

Jak przełączysz na ręczną zmianę tip ma 5 biegów a multi 6 ;)

Opublikowano

go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

Opublikowano

go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

Miał pewnie na myśli to, że w Tipie zwalasz miskę i wymieniasz filtr, a w Multi trzeba rozebrać pół skrzyni by się do filtra dostać i z reguły przy samej wymianie oleju mało kto wymienia też filtr.

Jak przełączysz na ręczną zmianę tip ma 5 biegów a multi 6 ;)

W B6 być może, w B7 obie skrzynie mają 6 'biegów'.

a wiec tip tronic czyli automatyczna chydrauliczna klasyczna ze sprzeglem chydro kinetycznym szescio stopniowa jest w wersjach mocniejszych i w quattro bo sa mocniejsze i bardziej wytrzymale od s-tronic czyli dsg i od multitronica czyli cvt bezstopniowa ale ma wirtualne biegi i jest ich siedem to wlasnie jest najgoszy automat i najdroższy w naprawie który byl wkladany max do 200 konnych jednostek i tylko z napedem na przód a wizualnie to nie mam pojecia czym sie różni i mam nadzieje ze to cos pomoże w wyborze samochodu

Mało pomogłeś tym słowotokiem bez interpunkcji. CVT może i jest droga w naprawie ale najgorszą bym jej nie nazwał. Przejedź się Multi i porównaj kulturę pracy do Tipa.

Opublikowano

go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

BAJKI TO MOŻE TY OPOWIADASZ,MOŻE CZYTAJ LEPIEJ ZE ZROZUMIENIEM,NAPISAŁEM ,ŻE PRZYPOMINA WYGLĄDEM MISKĘ OLEJOWĄ,PRZYCZEPIŁ SIĘ DO KOLORU WIELKI ZNAWCA :/ WIADOMO,ŻE SAM FILTR NIE BĘDZIE NA ZEWNĄTRZ :/ POD SPODEM ZNACZY JAK SIĘ SCHYLISZ POD AUTO TO NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ, JEŻELI TO TIP-TRONIC JAK TO ŁADNIE NAZWAŁEŚ WIDAĆ MISKĘ OLEJOWĄ,W MULTI TEGO NIE MA,KOLEGA PISAŁ JAK NAJŁATWIEJ ROZPOZNAĆ WIĘC PISZĘ!!!! MĄDRALA :/

Opublikowano

@up, nie unoś sie tak i nie używaj CAPSLOCK`a

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.