Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] 505.00 i AVF


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ostatnio udalo mi sie kupic olej MOBIL1 0-40w pelny syntetyk po dosc okazyjnej cenie (nie podroba). Olej ten zawsze stosowalem do swojej poprzedniej niuni z AFN silniczkiem i nasuwa sie pytanie czy bardzo zgrzesze jesli zaleje ten sam olej do mojego nowego autka z silnikiem AVF? Wiem ze do pd powinno sie lac 505.01 a ten co kupilem to 505.00. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jednak go zaleje bo nawet w "owner's manual" mojej niuni podane sa specyfikacje olejow ktore mozna lac do niej i sa to:

high-lubricity multigrade oil - VW 500 00, VW 505 00 i VW 505 01, a jako long service podane sa oleje VW 506 00 i 506 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high-lubricity multigrade oil - VW 500 00, VW 505 00 i VW 505 01,

Coś kolego nie za bardzo z czytaniem ze zrozumieniem ;)

Do PD ma być 505.01 albo 506.01 a pozostałe oleje dotyczą pozostałych motorów w tym nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pamiętaj, że instrukcja obsługi jest jedna dla każdego silnika. Ja 505.00 bym nie lał. Ostatnio też miałem wymianę i szukałem 505.01. Lepiej trzymać się zaleceń producenta dla PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale przeciez w manualu pisze wyraznie, ze do _SILNIKOW DIESLA_ (manual od audi a4 B6 avant) mozna stosowac oleje long life 506 00 i 506 01, jak i oleje 500 00, 505 00 i 505 01, w przypadku tych drugich trzeba wymieniac olej co 15tys kilometrow.

Wiec jesli w modelach B6 wszystkie diesle byly na pompkach (a moze sie myle?) To jasno z tego wynika ze mozna tez lac 505 00. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 nie wszystkie silniki były na PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...