Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to normalna temperatura dla 1.9TDI? Troszkę ponad 90


PawelVK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum więc bardzo prosze o wyrozumiałość, nie znam sie na autach, dopiero zaczynam swoją przygode z motoryzacja.

Od niecałych 2 miesięcy jestem posiadaczem A4 B5 FL 1999r 1.9tdi 90KM, od kilku dni zacząłem zwracać uwagę, że po nagrzaniu silnika temperatura oleju delikatnie, bardzo delikatnie przekracza 90 stopni.

Wcześniej albo było na równo albo nie zwracałem na to uwagi (ciągle się ucze) Jako, że ze swojej wioski do mechanika mam dość daleko, zapytam najpierw tu, czy ta temperatura to norma? Czy powinienem się zacząć niepokoić i udać czym prędzej do mechanika? Auto pracuje w porządku, nie zauważyłem nic innego poza tym.

Poniżej zdjęcia tej temperatury:

0300dfac7ab3409bmed.jpg

acfa77aea256b644med.jpg

Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystko ok. Dla pewności podłączyć vaga jaka temp jest naprawdę. Możliwe, że czujnik się uszkodził czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz wraca do 90? Bo jak tylko w korkach lekko rośnie to pewnie wisko.

Edytowane przez MikelA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozgrzeje, to jest taka cały czas, nie zauważyłem żeby się powiększała ani pomniejszała.

Spróbuje jeszcze poprosić kolegę żeby podłączył pod komputer. Mogę jeździć z taką temperaturą czy nie powinienem?


Sprawdź temperaturę vagiem, zrób test wyjść licznika i sprawdź jak wskazówki stoją

Mógłbyś jaśniej napisać? Kolega kupił właśnie VCDS'a tylko nie potrafi go jeszcze dobrze obsługiwać, może nim byśmy to jakoś sprawdzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj u wujka google poradnika jak sprawdzić czujnik G2 i G62

Na ten moment możesz sprawdzić temperature przez klimatronika, kanał 49 i 51

Jak to zrobić, znajdziesz na youtube

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem te zdjęcia mechanikowi i stwierdził, że to nic złego i nie trzeba tego ruszać, skoro temperatura nie wzrasta.

Postaram sie to jeszcze jakoś z kimś skonsultować ewentualnie zadziałać z kolegi vcdsem tylko nie mam pojęcia jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poradniki od obsługi vaga i sprawdzenia tego co napisałem w poprzednim poscie można znaleźć w sieci.

Wszystkiego na tacy nie podam bo pisze z fona i tutaj jest pies pogrzebany :>

Na upartego nie musisz mieć vaga, wystarczy że sprawdzisz temperature płynu chłodzącego na klimatroniku.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G12 tak szybko nie będzie wrzało ponieważ ma za dużą gęstość i poza ty jest duże ciśnienie w układzie. Proponuję wag i sprawdzić połączenie klimy z licznikiem, czujnik z klimą. Czujnik ma zapewne inną rezystancje jak mój który podobnie podawał teraz mam włoskiej firmy z zieloną końcówką za 70zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na climatroniku kanał 49: 90 stopni

kanał 51: też 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem leży w silniczku od temperatury płynu chłodzącego.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być, bez vaga sie nie obejdzie.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wyższa temperatura może być skutkiem źle działającego łożyska wiskozy. Na postoju temperatura będzie lekko wyższa a podczas jazdy trochę spadnie. Powodem tego jest że bimetal uwalnia za mało oleju. Wystarczy dolać 10ml oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to nie temp oleju, lecz płynu chłodniczego . U mnie też jest ciut za " jak dla mnie błąd statystyczny " lub przy włączonej klimie ma 91 , 92 stopnie bo musi chłodzić więcej " elementów "

A sobie Tapnąłem z Huaweii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...