Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jak dostać się do nagrzewnicy ?


dritzdeurden

Rekomendowane odpowiedzi

mi kilka dni temu wymieniali na nowa. rozkrecali srodek. zanim oddalem auto do mechaniora to w kilku artykulach czytalem ze trzeba demontowac deche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 za nagrzewke, 300 robocizna, 100 nabijanie klimy = 600zl calkowity koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dritzdeurde.najlepszym i jednym dojściem do nagrzewnicy jest od wnętrza czyli zdejmowanie deski i jest to dużo roboty robiłem to sam.a co ci wogóle jest z nagrzewnica?moje autko wogole nie grzało i zrobiłem jednym sposobemczyli płukanie nagrzewnicy zrobiłem tak otwierac maske i obok akumulatora masz dwa przwody weże czyli odkręca dwa weże i podłaczac wąż ogrodowy tam gdzie jest zacznaczona strzałka wlot wody i płukac normalnie pod ciśnieniem od kranu. jak nie poleci to podłącz obok czyli odwrotnie i przepłuakj w dwie strony i musi wszystko wyleciec a jak nie to spróbuj kreta to napewno zadziała.bo jak by była nagrzewnica dziurawa i bys miał mokro w środku to bys musiał caladritzdeurdeske rozbierac to jest dużo roboty trzeba poduszki itd.ale zrobi sie wszystko samemu bez problemu ale najlepszym czyśczeniem jest tak jak napisałem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypłukalem wężem a potem kupiłem środek do odkamieniania układu i teraz grzeje jak pojeb....... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi juz raz płukał nagrzewnice no ale nie wiele się zmieniło więc pewnie dalej jest zakamieniona

Płukaniem kamienia nie usuniesz - konieczna chemia.

Demontaż to ostateczność - kupa roboty. I trzeba mieć anielską cierpliwość... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozszczelniać klime właśnie wymeniałem nagrzewnice w ADP 1.6 , powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możne mi ktoś wytłumaczyć dokładnie gdzie znajdują się te węże od nagrzewnicy???? Czy to sa te dwa co ida po lewej tronie patrząc od przodu (bodajże czarny i czerwony )czy jakieś inne bo już noralnie zgłupiałem .... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie węże..??? :mysli:

Otwierasz maskę i za komorą silnika widzisz dwa gumowe węże przechodzące przez płytę grodziowę, jakoś między pompą hamulcową a akumulatorem. Nie chce mi się zejść i otworzyć maskę.

Tych szukasz? Bo aż trudno uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jak mi wymieniali nagrzewnicę, to nie obeszło się bez zdemontowania deski rozdzielczej, a teraz bardzo dobrze pali w piecu :decayed:.

Tylko jest jeden feler, że deska rozdzielcza już nie jest jak wcześniej... tzw. niekiedy mi się nie otwiera schowek tam gdzie jest przycisk od awaryjnych... a tak to :good:. Panowie też tak macie? Da się jakoś to poprawić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...