Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Traci ciśnienie po 0,5km


Lutek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio odpalajac rano auto uslyszem 3 sekundowe klekotanie zaworów. Postanowiłem zdjąć miskę i wyczyścić smok oraz miskę. Po tej czynności wymieniłem olej na taki jak był 15w40 mobila i było wszystko ok po odpaleniu . Następnego dnia wsiadam rano jadę powoli kręcąc obroty max do 3 tyś. I nagle nie chce jechać i szarpie , zjechalem na bok i auto zgasło .Po próbie odpalenia nie miał wgl ciśnienia jak by świece miał wykrecone . Pokrecilem Chwile i załapał , poszarpal pochodził 3 min i było ok. Rozgrzal się do 80 s i go przeciaglem do 5 tyś i nagle zapaliła się kontrolka oleju . Zgasilem auto i po odpaleniu nie było jej. Teraz rano pochodzi z 5 min i jest ok . Co mogło się stać ?. Mechanik mówił że może być wina oleju i wymienić na 10w40 . Hydropopychacze sa puste i za gesty olej na zimnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie zatrze, nie w tych temperaturach, które teraz mamy na dworze. Koniecznie zrób pomiar ciśnienia oleju i kompresji na garach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na 10w40 i wolałem płukanke i to nic nie dało . Od razu na zimnym silniku po dodaniu trochę gazu to zaczyna szarpać i musi pochodzić chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zmarnowałeś pieniądze na ten olej, dostałeś dobrą radę odnośnie pomiaru ciśnień sprężania i bez wykonania pomiaru nic się nie dowiesz o silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gościa który zna się na mechanice i powiedzial ze ciśnienie jest jeszcze lepsze niż było dlatego napełnia hydro a winny jest olej lub hydro . Bo robią się twarde i nie wypuszczają oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gościa który zna się na mechanice i powiedzial ze ciśnienie jest jeszcze lepsze niż było dlatego napełnia hydro a winny jest olej lub hydro . Bo robią się twarde i nie wypuszczają oleju

Co proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...