Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 2.0tdi CJCB stage 3 czyli 220/445

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, ArkadiuS napisał:

Pasowały p&p - kpl sprzęgło+docisk+dwumas

O ile dobrze zrozumiałem to dwumas + sprzęgło kpl. zamontowałeś od silnika 2.0 TDi 190 KM CNHA

Masz może numery powyższych części?

U mnie dwumas powoli też hałasuje.

Planuje zamontować od A4 B9 2.0 TDi 190 KM CNHA (fajnie by było znaleźć Kogoś co też taki zestaw montował)

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, duzy616 napisał:

O ile dobrze zrozumiałem to dwumas + sprzęgło kpl. zamontowałeś od silnika 2.0 TDi 190 KM CNHA

Masz może numery powyższych części?

U mnie dwumas powoli też hałasuje.

Planuje zamontować od A4 B9 2.0 TDi 190 KM CNHA (fajnie by było znaleźć Kogoś co też taki zestaw montował)

Ja mam zestaw z wersji 190KM CNHA (ale podobno pasuje również od 177 KM CGLC). Przed zakupem dokładnie przanalizowałem co mam w moim aucie w rozbiciu o oznaczenia fabryczne skrzyni biegów i finalnie u mnie ja mam skrzynię z oznaczeniem NSX. Rozbijając na czynniki pierwsze:

  • docisk 0B1141117J - pasuje do manuala, naprzęd przód diesel 2.0, ETKA podaje oznaczenia skrzyni PJD i PJH do modeli 2013-2015
  • sprzegło 0B1141031P - pasuje do manuala, naprzęd przód diesel 2.0, ETKA podaje oznaczenia skrzyni MVT do modeli 2011-2015
  • dwumas 0B2105266AC - pasuje do manuala, naprzęd przód diesel 2.0, ETKA podaje oznaczenia silnika CNHC 163KM i CNHA 190KM, do modeli 2013-2015. Dla tego dwumasa w informacje dodatkowe ma oznaczenie "Transmission specyfications" --> G0K, G0L (u mnie były podobne).

Tak jak pisałem, przed zakupem dokładna analiza inaczej:suicide_anim:

Opublikowano
W dniu 25.05.2018 o 19:24, ArkadiuS napisał:

Stage 3:

wrzucony nowy intercooler z 3.0 biTurbo - special thanks Siemian ;)

korekta soft by Daniel :)

 

Skracane były rury od intercoolera? Bo ten od 3.0 bitdi jest dużo szerszy i podobno się nie mieści

 

Opublikowano
  • Autor

zgadza się. Ten IC jest dużo szerszy niż seria. Także węże nie pasują p&p. Lewego węża nie sposób naciągnąć, dlatego jest zrobiony indywidualnie (nierdzewna), prawy jest na tą chwilę "naciągany". Prawdopodobnie niedługo może być konieczne wykonanie zabiegu jak przy lewym.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

mam pytanie do autora wątku

Jakie turbo założyłeś? takie od CAHA czy już od CGLC 177KM?

Pytam bo nie wiem czy wolne wstawanie z dołu to wina turbo czy może większy IC powoduje "laga"?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Z tego co widzę to chyba masz turbo od CGLC 177KM

Ja tak samo, co prawda IC mam serię, bo Witek z R-Performance powiedział, że nie ma sensu zmieniać

Podczas strojenia auta musiał lekko dławić wstawanie turbo w zakresie 1400-1700, bo jego zdaniem było za mocno, teraz jest delikatny dołek

wykres audi 220.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.08.2018 o 22:32, Szkita napisał:

Z tego co widzę to chyba masz turbo od CGLC 177KM

Ja tak samo, co prawda IC mam serię, bo Witek z R-Performance powiedział, że nie ma sensu zmieniać

Podczas strojenia auta musiał lekko dławić wstawanie turbo w zakresie 1400-1700, bo jego zdaniem było za mocno, teraz jest delikatny dołek

wykres audi 220.jpg

Wykresy sa bardzo zblizone. Zapewne tak ma to T. Napewno roznica to Twoj naped Q, ale to mozna przelozyc raczej na wartosci jezdne in plus :). 

Tu chlopaki z Q mieli wyniki pod 460-470Nm, mocowo podobnie. 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Odświeżę temat. Proszę o pomoc. Czy dobrze wnioskuję z powyższych wypowiedzi, że a4 z silnikami CNHA(190ps) i CGLC(177ps) mają ten sam mocniejszy układ sprzegło/docisk, niż np. CAHA lub słabsze odmiany ?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 11.12.2018 o 01:54, Lukas_sc napisał:

Odświeżę temat. Proszę o pomoc. Czy dobrze wnioskuję z powyższych wypowiedzi, że a4 z silnikami CNHA(190ps) i CGLC(177ps) mają ten sam mocniejszy układ sprzegło/docisk, niż np. CAHA lub słabsze odmiany ?

Tak w CNHA i CGLC są delikatnie mocniejsze sprzęgła niż w CAHA

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.05.2019 o 17:07, Daro32 napisał:

Tak w CNHA i CGLC są delikatnie mocniejsze sprzęgła niż w CAHA

zdecydowanie mocniejsze, fabrycznie:

  • CNHA 190KM 
  • CGLC 177KM
  • CAHA 170KM 

Stąd wybór padł na CNHA, które daje większe możliwości. 

  • 2 lata później...
Opublikowano

Hej

Skoro sprzęgło i dwumasa od CNHA pasowała p&p do Ciebie czy to oznacza również, że sprzęgło i dwumasa od CGLC ( sprzęgło dokładnie to samo LUK daje do CGLC i CNHA ) będzie pasować bez problemów do CNHA ? 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ;) Zestaw CGLC to 3150zł, a CNHA to sprzęgło 1150 + dwumasa tylko dostępna ori Audi 5500 zł. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.