Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe gniazda zapalniczki w schowku pasażera


greego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu zamieściłem post odnośnie słabego odbioru radia po zainstalowaniu kamerki w samochodzie ( czy to w gnieździe zapalniczki czy bezpośrednio do bezpieczników przy kierownicy ).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369676-problem-z-radiem-slaby-odbior/

Jak się okazuje nie tylko ja mam taki problem, więc postanowiłem go rozwiązać. Może dla osób z tym samym problemem ten post będzie przydatny.

No więc zaczynajmy:

- kamerka jaką posiadam to XBlitz Go + 32GB MicroSD

Dodatki potrzebne do rozwiązania problemu to:

- Około 4 metry dobrego kabla 2-żyłowego

- Gniazdo pod bezpiecznik samochodowy

- Podwójne gniazdo zapalniczki

- Przekaźnik samochodowy 12V ( taki jak na schemacie poniżej )

- 2 wkręty

- lutownica

- taśma izolacyjna

- klucz nasadowy 8

- torx 25

IMG_7739.jpg

Zabieramy się do pracy:

Odpinamy akumulator :) co by niczego nie spalić albo nie dostać poduszką po twarzy.

1. Na początek demontujemy schowek pasażera:

- ściągamy boczną osłonę schowka

- odkręcamy 2 śruby pod schowkiem ( klucz 8 )

- następnie odkręcamy 3 śruby w schowku ( klucz 8 )

- opuszczamy schowek ( odpinamy wtyczki - ja miałem tylko jedną do oświetlenia schowka )

2. Demontujemy osłonę pod kierownica:

- ściągamy osłonę bezpieczników

- odkręcamy śrubę ( klucz 8 ) przy bezpiecznikach

- odkręcamy 2 śruby trzymające osłonę pod kierownicą

Dzięki tym dwóm zabiegom mamy dostęp idealny pozwalający na poprowadzenie kabla od bezpieczników do schowka.

IMG_7744.jpg

IMG_7747.jpg

3. Obok akumulatora po lewej stronie są 2 gumowe zaślepki.

IMG_7748.jpg

Ja wykorzystałem ten wyżej aby przepchać kabel do kabiny. Trochę się namordowałem - potrzebne jest w miarę coś sztywnego ale wyginającego się.

Gdy wszystko mamy już przygotowane zabieramy się do łączenia przewodów według schematu:

Schemat_instalacji.jpg

Jak wszystko już ładnie polutujemy i podłączymy powinno wyglądać to tak:

IMG_7750.jpg

Gruby czarny przewód idący w stronę słupka to kabelek zasilający do kamerki ( ktoś kto montował kamerkę będzie wiedział jak upchać kabel w słupku i jak go rozebrać ).

Przed poskręcaniem wszystkiego przetestowałem instalację i działa jak należy. Po przekręceniu stacyjki zasilanie z bezpiecznika nr. 37 idzie na przekaźnik który następnie puszcza zasilanie z akumulatora bezpośrednio do gniazda zapalniczki umieszczonego w schowku. Po wyciągnięciu kluczyka i zgaszeniu samochodu napięcie do gniazda jest odcinane. Radio przestało trzeszczeć mam, mam dodatkowe 2 gniazda zapalniczki schowane w schowku pasażera, jedno jest dla kamerki, drugie do ładowarki od telefonu.

Efekt końcowy:

IMG_7756.jpg

IMG_7757.jpg

W razie pytań proszę pisać na priv, chętnie udzielę odpowiedzi.

Pozdrawiam

ps. Jeżeli nie odpowiedni dział proszę o przeniesienie do poprawnego.

Edytowane przez greego
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :-)

Też planuję coś podobnego zrobić, tylko chcę spróbować puścić kabelek do telefonu jakoś przez kratkę wentylacyjną, żeby się nie walał po wierzchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, sam zastanawiałem się jak właśnie poprowadzić zasilanie do kamerki, i już jest sposób. Myślałem też o zrobieniu gniazda w popielniczce z tyłu bo i tak jej nie używam. Dzięki za poradnik.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. To dopiero poczatek mojego rezania a4. Bede co jakis czas modzil coraz bardziej.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to można zrobić wszystko. Tylko czy w b6 jest tak samo jak w b5 że zasilanie na lampke w schowku idzie dopiero po włączeniu świateł pozycyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to można zrobić wszystko. Tylko czy w b6 jest tak samo jak w b5 że zasilanie na lampke w schowku idzie dopiero po włączeniu świateł pozycyjnych?

W b6 zasilanie idzie po odblokowaniu samochodu tak jak oświetlenie wewnątrz samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota :)

Czy rozważałeś zamiast z aku pociągnąć plus z jednej ze trzech śrub pod kierownicą, do których idą 3 grube czerwone przewody ? Myślę nad takim rozwiązaniem jak zrobiłeś tylko chcę do tego na stałe podłączyć jeszcze CB.

Możesz podpowiedzieć jak wpiąłeś się w bezpiecznik 37 ? Czy wyjąłeś całkiem piny czy gdzieś w przewód ?

Też chcę z 37 puścić na przekaźnik, ale stałe zasilanie z śrub, o których pisałem wyżej i masa gdzieś z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb i usb mozesz pociagnac spod kierownicy kamera u mnie jak i u kolegi podpieta pod kierownica zakłócała radio fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie. Kamerki jeszcze nie mam, ale pewnie kiedyś przyjdzie i na nią czas.

Już znalazłem dwa rozwiązania wpięcia się w bezpiecznik.

1. Bezinwazyjne za pomocą Bypassa

bJPG_axhphnn.jpg

2. Za pomocą szybkozłączki typu T do wpięcia się w przewód.

sJPG_axhpheq.jpg

Dostępne w znanym serwisie aukcyjnym.

Edytowane przez audobot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze srub pod kiera. Ale ja zrobilem tak bo tylko w ten sposob nie trzeszczy radio jak kamerka pracuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby ktoś z Lubelskiego, kto potrafiłby takie coś wykonać, to na pewno bym się odwdzięczył. Mam ogromny problem z trzeszczącym radiem po podłączeniu ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent spoko, jednak moim zdaniem najlepszym wizualni rozwiązaniem jest zaintalowanie popielniczki przedniej z wersji USA... popielniczka ta ma wbudowane gniazdo w sobie.

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaned84 napisał:

Patent spoko, jednak moim zdaniem najlepszym wizualni rozwiązaniem jest zaintalowanie popielniczki przedniej z wersji USA... popielniczka ta ma wbudowane gniazdo w sobie.

Tylko gdzie u nas taką dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać, czasem się pojawia, ja sobie osobiście ze stanów sam ściągnąłem ze 2 lata temu, bo nie chciało mi się czekać :)

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przepraszam wszystkich że tak późno, ale ostatnio naprawdę nie miałem czasu tu zaglądnąć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...