Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza. Awaria czy kwestia ustawienia ?


Konrad Em

Rekomendowane odpowiedzi

Spece pomocy.

Od zakupu auta powoli brnę w stronę 100% sprawności. Nadszedł czas na oświetlenie wnętrza. Odkąd kupiłem auto występuje taka anomalia że podczas otwarcia drzwi nie zapala mi się oświetlenie wnętrza.

Pali się podświetlanie nóg, palną się lampki w drzwiach ale nie pali się podsufitka. W poprzednim aucia jak tylko otworzyłem zamek centralnie to od razu mi się środek zapalał i oczywiście gasł po zamknięciu drzwi.

Czy to jest usterka w sterowniku centralnego czy kwestia konfiguracji i może któryś z poprzednich właścicieli tak ustawił ?

Gdzie szukać rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być spalony bezpiecznik, u mnie było podobnie. Świeciły się nogi, etc... ale podsufitka nie... miernik pokazywał, że bezpiecznik jest dobry, ale po podmiance oświetlenie ożyło. Są tam dwa bezpieczniki od modułu komfortu, nie pamiętam już jakie - poszukaj i je podmień na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być spalony bezpiecznik, u mnie było podobnie. Świeciły się nogi, etc... ale podsufitka nie... miernik pokazywał, że bezpiecznik jest dobry, ale po podmiance oświetlenie ożyło. Są tam dwa bezpieczniki od modułu komfortu, nie pamiętam już jakie - poszukaj i je podmień na próbę.

Kurde sprawdzałem, ale nie zaszkodzi drugi raz sprawdzić. Dajcie spokój z propozycjami typu zarówka spalona :D Ręcznie podsufitke zapalam i świeci pięknie, wszędzie ledy wsadziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dochodzi prąd do lampki po otwarciu drzwi. Niestety nie wiem który to pin we wtyczce lampki. Jeśli dochodzi to może być coś w lampce w stylu zasniedziałe styki, lub uszkodzony przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu świateł mijania zaczął mi mrugać przełącznik świateł, podświetlenie podsufitki, zapalniczki, kratek nawiewu i ESP.

Włącznik świateł raczej jest dobry bo byłem na złomie i podpiąłem inny i dalej to samo.

Dodam że mam ledy w podsufitce ale to raczej nie jest problem, bo mam już je 2 lata albo dłużej.

Dorzeźbiony mam też moduł świateł dziennych z tego wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/page-58?hl=włącznik świateł

ale jeździłem tak pół roku i nie było problemu.

Ktoś może coś doradzi w czym może być problem ??

Chyba znalazłem rozwiązanie. miesza mi coś moduł od świateł DRL (30% długie)

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod problem tyle ,ze u mnie po otwarciu auta z kluczyka i otwarcia dźwi oświetlenie w podsufitce nie działa ,ale gdy już odpale auto i zgasze wyciągając kluczyk ze stacyjki światło się zapala i świeci dopuki nie włączę zapłonu lub nie zamknę auta na klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki problem ze jak zamykam auto  to zauważyłem że palą mi się światełka typu od drzwi od lampek na.podsufitowce od świateł od kubka  od zapalniczki .co robić ? Audi a4b5 

Edytowane przez Karol Białas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...