Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNETRZNEJ


Biskup987

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;-)

Chłopaki mam pytanie czy jeżeli nie ma czujnika to na desce nic nie będzie się wyświetlało ? Może głupie pytanie ale od kiedy ją kupiłem nie miałem tego i chce założyć tylko jeżeli będzie dużo zabawy to odpuszczam . Kupie czujnik z kablami podłącze i skasuje błąd (brak czujnika ) i wtedy będzie grało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam czujnika temperatury zewnętrznej (nie było przy zakupie - odcięty przewód :/) ale temperaturę mi pokazuje. Być może bierze ją z innego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiedziałem co i jak przy zakupie . Wczoraj zajrzałem tam gdzie powinien być i ucięty jest nawet mocowania nie ma . A na desce też nic nie pokazuje czarne pole i koniec ;P


A tak na marginesie klimatronik jest uzależniony od czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na moje ostatnie perypetie z czujnikiem temperatury podzielę się swoimi odkryciami :)

Temperatura wyświetlana na fisie to temperatura wirtualna (wyliczona) z kilku czujników i steruje pracą climatronica. Mnie padł czujnik temperatury powietrza zasysanego do wentylacji przy filtrze pp (czasami pokazywał ok czasami nie - niekontakt). Nie wiem jak wygląda sprawa z pozostałymi, ale akurat w przypadku tego przy wywaleniu błędu czujnika (wskazywał -45) fis pokazywał temperaturę rzeczywistą.

Z opisu powyżej wnioskuję, że chodzi o czujnik temperatury przy zderzaku - może to tak właśnie działa: sygnał z dwóch (może więcej) czujników a na fisie pokazuje temperaturę wyliczoną ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze sytuacje głębiej ;-)

Czujnika przy zderzaku brak całkowity ;-) Na zegarach nie pokazuje nic ... mam takie http://s11.postimg.io/fac1t3iqb/79765025_2_644x461_licznik_audi_a4_b5_98r_zdjeci.jpg (zdjęcie z neta ) . Od dawna climatronik wariuje na maksa ustawiam 21.5 a w aucie albo zimno albo gorąco że nie idzie wytrzymać ...


A w miejscu temp nie wyświetla się nic

Edytowane przez Biskup987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i licznik do naprawy :)

Jak dobrze pamiętam na kanale 55 jest podawana temperatura, która jest wyświetlana na fisie, temperatura wirtualna zewnętrzna czy coś podobnego. Zobacz co tam się dzieje, a czujnik ucięty dolutować.

Kup z kablem ten czujnik przy zderzaku, dorób mocowanie i zobacz co wtedy będzie się działo. nie pamiętam na którym kanale jest wyświetlana temperatura z czujnika przy zderzaku (u mnie chyba 59), zobacz co climatronik pokazuje.

Edytowane przez maciucha512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i licznik do naprawy :)

Jak dobrze pamiętam na kanale 55 jest podawana temperatura, która jest wyświetlana na fisie, temperatura wirtualna zewnętrzna czy coś podobnego. Zobacz co tam się dzieje, a czujnik ucięty dolutować.

Kup z kablem ten czujnik przy zderzaku, dorób mocowanie i zobacz co wtedy będzie się działo. nie pamiętam na którym kanale jest wyświetlana temperatura z czujnika przy zderzaku (u mnie chyba 59), zobacz co climatronik pokazuje.

panowie podepnę się pod temat, może ktoś spotkał się z taką sytuacją bo zaczynam wątpić , 3 razy już wymieniałem czujnik ten pod zderzakiem i za każdym razem to samo, mianowicie temperatura fixuje do maxa do min. i wyłącza mi klimatronik jak schodzi poniżej zera, nie wiem co może być powodem gdzie szukać w tych kablach, moze gdzieś jest zwarcie podpowiedzcie coś moze ktoś z czymś takim miał do czynienia

Edytowane przez bogdansky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik przy filtrze pyłkowym. Mnie przy wtyczce złapał niekontakt i wariowało. Popatrz na climatroniku jakie wartości pokazuje, będziesz wiedział czy to ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, to musze sprawdzic na ktorym kanale klimatronika pokazuje wartosci czujnika przy filtrze pylkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, to musze sprawdzic na ktorym kanale klimatronika pokazuje wartosci czujnika przy filtrze pylkowym

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/26-kody-klimatronika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Bo mam a4b5 99r i mi nie pokazuje temperatury na liczniku pewnie nigdy nie bylo. Ale jak wezme na klimie na kanal 59 to normalnie pokazuje temperature. Czy ona jest wiarygodna ? I czy da sie to zrobic zeby bylo na wyswietlaczu ?? na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.
Mam taki sam problem i nigdzie nie mogę doczytać się jak się z tym uporać.

Jak sprawdzić czy u mnie temperatura zew może być wyświetlana na zegarach.
mam takie zegary (filmik odnoście czego innego ale z mojego auta. i dobrze widać zegary)
https://youtu.be/UngEq16_0xY

Miałem rok temu starcze a4 z 1997roku i tam temperatura zew była wyświetlana normalnie w dolnym pasku na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz tam wyświetlacza, tylko zaślepkę. Musiałbyś kupić i zamontować w liczniku wyświetlacz temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kupiłem i skasowałem błąd czujnika ( dalej nic) . Ciągle to samo ... klimatronic dziewnie chodzi a temp zew jak nie było tak nie ma dalej ;/ .

Ps. marcin_franz -- Szukałem tego wyświetlacza w net ale nigdzie nie ma takiego czegoś jak coś to chyba cały licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...