Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Samoczynne zamykanie się samochodu


nauritus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co może być jak auto ma centalny zamek i samo sie zamknie nawet jak jade .

Pierwszy raz sie zatrzasł jak byłem w domu a kluczyki były w aucie dobrze ze nie było to gdzieś na wyjeżdzie bo nie mem przy sobie zapasowych kluczyków pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jaki masz ? Jeśli dokładany to może moduł jest uszkodzony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co może być jak auto ma centalny zamek i samo sie zamknie nawet jak jade .

Pierwszy raz sie zatrzasł jak byłem w domu a kluczyki były w aucie dobrze ze nie było to gdzieś na wyjeżdzie bo nie mem przy sobie zapasowych kluczyków pomocy

Witaj

Twój problem tkwi w sterowniku centralnego zamka...

Najprawdobodobniej wilgoć :wink4:

Wyjmij ,oceń ,przeczyść.....itd. sterownik znajduje się we wnęce z prawej strony bagażnika :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co może być jak auto ma centalny zamek i samo sie zamknie nawet jak jade .

Pierwszy raz sie zatrzasł jak byłem w domu a kluczyki były w aucie dobrze ze nie było to gdzieś na wyjeżdzie bo nie mem przy sobie zapasowych kluczyków pomocy

Witaj

Twój problem tkwi w sterowniku centralnego zamka...

Najprawdobodobniej wilgoć :wink4:

Wyjmij ,oceń ,przeczyść.....itd. sterownik znajduje się we wnęce z prawej strony bagażnika :wink4:

Pozdrawiam

Wilgoć pewnie powoduje zwarcie i zadziałanie centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zwarcie w centralce od alarmu (jeśli go posiadasz). Starzeją się i zaczynam im odbijać bądź blokują się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć pewnie powoduje zwarcie i zadziałanie centralnego.

dokładnie tak.... a teraz pora roku sprzyja takim zachowaniom [elekroliza]:naughty:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo z tym zamykaniem podczas jazdy okazalo sie ze akumulator do wymiany.

czasami jak akumulator pada to elektryka przestaje reagowac, niedziała alarm, centralny itp.

Ale różne sż rozwiązania obwodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację z tym,że u mnie winowajcą jest sam alarm bo był dołożony i istnieje taka opcja :) Po strzeleniu z pilota otwiera się central i nawet jesli wejde do srodka przekrece kluczyk aby odpalic silnik- drzwi tzn. :przebiegly: central je zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MAM PROBLEM ZE JAK WYJDE Z SAMOCHODU , TO PO OKOLO 30 SEKUNDACH SIE SAM ZAMYKA.

ALE TO JESZCZE PÓŁ BIEDY.

NAJGORSZE JEST TO ZE PÓŹNIEJ CO MINUTE ZNOWU SIĘ SAM ZAMYKA, TAK JAK BY KTOŚ PRÓBOWAŁ ZAMYKAĆ ZAMKNIETY SAMOCHÓD.

W REZULTACIE CZASEM RANO BATERIA NIE DAJE RANO RADY I JEST MAŁY PROBLEM Z ODPALENIEM.

PILOTY NIE TRYBIĄ. MYŚLAŁEM NAD TYM, I TYLE WYMYŚLIŁEM ŻE POJADE DO FACHOWCA ABY TO NAPRAWIŁ, A JAK NIE DA RADY TO ABY ODLACZYL TO W CHOLERE INO RAZ. :>[mod]wyłącz caps'a następnym razem-krzyczysz w taki sposób :wink4:[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tez błąd modułu komfortu? chociaż nie wiem czy taka funkcja jaką mam na myśli zalicza się do niego

mianowicie u mnie jest tak, że jak się otworzy zamknięty samochód z pilota, i nie będzie się go ruszać, otwierać drzwi ani nic, to sam się zamknie po minucie/dwóch, chyba że się otworzy go z pilota i załóżmy otworzy drzwi, wtedy już się sam nie zamknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tez błąd modułu komfortu? chociaż nie wiem czy taka funkcja jaką mam na myśli zalicza się do niego

mianowicie u mnie jest tak, że jak się otworzy zamknięty samochód z pilota, i nie będzie się go ruszać, otwierać drzwi ani nic, to sam się zamknie po minucie/dwóch, chyba że się otworzy go z pilota i załóżmy otworzy drzwi, wtedy już się sam nie zamknie

Akurat to o czym piszesz to nie usterka.To zwykłe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem auta z pilota np. w kieszeni itp.Po braku reakcji czyli otwarcie drzwi lub bagażnika zamki ryglują się ponownie.Nie tylko Audi ma coś takiego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że to nie usterka ale funkcja, napisałem właśnie to powyżej, ale chodziło mi właśnie że może to właśnie ten moduł jest trefny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

zapytam kolegów czy jest możliwość oszukania mojej audi w taki sposób aby coś odłączyć przy tylnej klapie bagażnika, aby centralka myślała że bagażnik jest cały czas otwarty?

powód

Oszukuje moją centralkę otwierając tylny bagażnik aby co 30 sekund nie powtarzała cyklu zamykania auta ( tak jak by ktoś chciał zamykać samochód który jest zamknięty przez całą np noc a rano bateria empty). Kiedy bagażnik albo co kolwiek jest otwarte, centralka nie powoduje smiesznego cyklu zamykania auta.

Generalnie piloty nie działają. Mieszkam w najbardziej deszczowym kraju, wymiana centralki w Szkocji okolo 500funtów ( nie jestem szpecem, nie kupuje wtyczek do auta, jakiś i inny)

Nie zależy mi czy ktoś mi wejdzie do bagaznika jak go nie zamykam, czy ukradnie auto, bo to akurat nie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...