Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autko dla nowego kierowcy do 5tyś


adasijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

tak jak w temacie, żona zrobiła prawo jazdy :D i chcemy kupić jakieś małe i tanie w utrzymaniu autko. Benzyna albo gaz obojętnie, nie diesel. Z wymagań to takie podstawowe jak wspomaganie, centralny zamek, pięciodrzwiowy. Z tego co oglądaliśmy to mazda 323F bodajże szóstej generacji tyle że gniją nadkola. Ale ogólnie autka w takim stylu. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tyś można Daewoo Matiza kupić byle wersja koreańska i nie zgnita, OC za silnik 0.8 litra taniej już się nie da, części też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Golfa IV w gazie 1.8 w ładnym wyposażeniu za 5,5 tyś? :) PW

Generalnie dla świeżego kierowcy coś bardziej bezpiecznego, japońca bym nie brał bo jak wspomniałeś rdza go zjada z każdej strony. A do niemców dużo tanich części i każdy mechanik się zna na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie stan techniczny i bezwypadkową historię (nie mylić z niemalowanym). W tej kwocie to najlepsze podejście, marka/model praktycznie bez znaczenia jeśli to nie jakiś egzotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz odpada bo będzie tym autem wożone również dziecko. Za polo podziękuję bo jednak trochę ponad budżet. Żona też ma takie podejście że najważniejsze żeby był "zdrowy". Podobają jej się fiaty punto 2 , co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnij troszkę głębiej do skarpety i poszukaj Toyoty Yaris I bo w kwocie do "piątaka" to ciężko będzie coś ciekawego znaleźć chociaż nie twierdzę że to niemożliwe. Dla kobitki bardzo fajne autko, moja żonka śmiga na co dzień i nie marudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś nad Toyota starlet?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj corsy B lub C z silnikiem 1.2 16v ,mam taką 5lat i żadnych problemów ,corsa B po lifcie nie koroduje rocznik 98 i wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem clio 2 2001r , benzyna 1.2 16v 75km z tym że 3-drzwiowy ale za 3900 i w dobrym stanie 125000 najechane może coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił daewoo lanosa z niezniszczalnym silniekiem 1,5 benzyna oczywiście. Samochód bardzo tani w eksploatacji i ewentualnych naprawach, a za 3kzł kupisz już w bardzo fajnym stanie.

Punto to też całkiem fajny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starlet się nie podoba, w sumie to najfajniejsze wydają się punto 2 i opel corsa. Także w tych będziemy wybierać. A jak jest z golfami 4? Kolega z forum chce sprzadać i się zastanawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celowal w punto... najlepiej z gazem. Jezeli kupisz ladne zadbane auto zapewniam ze nie bedzie problemu ze sprzedaza. Takie auta znikaja w dwa/trzy dni

Golf w tej kasi moze nie byc w najlepszym stanie

Edytowane przez mariuszsmietana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak postanowione, wybór padł na punto 2. Jak już coś wybierzemy to się "pochwalimy" ;) Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie. A co do audi 80 , mamy takie w rodzinie i jest to ogromny samochód także odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...