Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t i quattro ?


Szymon Drążek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu a4 b7. Zdecydowałem się na silnik 1.8t. I tu nasuwa się pytanie. Czy te 163km wystarcza do quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci to quattro, polskie drogi nie wymagają quattro, zresztą całe życie pewnie jeździsz bez i żyjesz :D kup 1.8t bez quattro i ciesz się mocą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żarty żartami - ja Ci powiem tyle, widziałem tu na forum posty ludzi, którzy kupili 1.8 125 KM z quattro i chyba jeżdżą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No innego silnika benzynowego nawet nie biore pod uwagę. Tylko się zastanawiam czy te 163km da radę przy quattro. Dodam że teraz jeżdżę 1.9tdi 130km. Czy 1.8t będzie mocniejszy jeśli chodzi o przyspieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci to quattro, polskie drogi nie wymagają quattro, zresztą całe życie pewnie jeździsz bez i żyjesz :D kup 1.8t bez quattro i ciesz się mocą :P

Słyszałem kiedyś taki tekst:

"Mi wypadek się nie zdarzy bo jeżdżę bezpiecznie"

Twój jest z tej samej półki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No innego silnika benzynowego nawet nie biore pod uwagę. Tylko się zastanawiam czy te 163km da radę przy quattro. Dodam że teraz jeżdżę 1.9tdi 130km. Czy 1.8t będzie mocniejszy jeśli chodzi o przyspieszenie ?

http://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4b7/2004_09_a4_b7_18t.pdf

Przyśpiecha gorsza o 0,1s... noooo, bardzo obciąża silnik ten napęd, spalanie też poszybowało w kosmos... :whistling:

:P

Myślę, że do 160km/h ścigając się z takim samym A4 1.8T ale bez 4x4 praktycznie nie odczujesz różnicy i pojedziesz z nim łeb w łeb :)

Dane tech. A4 1.9TDI 130KM

http://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4avb6/2003_03_a4av_b6_19tdi_0.pdf

0-100km/h - 10.1s

1.8T 163KM:

0-100km/h - 8,6~8,7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie przejmuj tekstem czy mi wystarczy mocy ;) 160KM i Q jest obowiązkowe ;) wsiądziesz pojeździsz i zobaczysz że będziesz dłubał jakiegoś moda pod 200 ;P ja po tygodniu już miałem w głowie myśl "Więcej, więcej :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się spotkałem z opinią że 1.8t dobre pod modyfikacje są :D

Miałem to w Golfie IV teraz w B7 i jeśli dałoby radę ten silnik przekładałbym nawet do A4 w wersji B12 i dalej ;) jedyna słuszna konstrukcja. Legenda w śród benzyniaków tak samo jak 1.9 był w ropniakach ;)

U żony mam 1.9tdi ASZ u siebie 1.8T bfb ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No innego silnika benzynowego nawet nie biore pod uwagę. Tylko się zastanawiam czy te 163km da radę przy quattro. Dodam że teraz jeżdżę 1.9tdi 130km. Czy 1.8t będzie mocniejszy jeśli chodzi o przyspieszenie ?

163km przy quattro nie jest mułem, masa robi swoje plus napęd. Jakiegoś super kopnięcia nie ma. Na moim przykładzie nie jeżdżę agresywnie raczej spokojnie i normalnie bez szaleństwa. Po kilku miesiącach użytkowania czasami trzeba przycisnąć podczas wyprzedzania czy startu tego, wymagają sytuacje stwierdziłem, że przydałoby się więcej do takich właśnie sytuacji. Silnik dostał stage 1 i wyszło 215km i 340nm i teraz już naprawdę jest czym jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko się zastanawiam czy te 163km da radę przy quattro

Tak naprawdę to 163KM w ośce nie daje rady. :D:D

Soft to podstawa, a grzech tego silnika nie dłubnąć. :D

Quattro to tylko na mega plus i nawet nie ma się co zastanawiać z tym, że nie zawsze się trafia odpowiednie auto z Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem po stage1 ?

Zmniejszyło się około 1 do 1,5 litra oczywiście przy spokojnej jeździe. Nie wkręcam go wysoko, bo nie ma potrzeby wiec przy ostrzejszej jeździe nie, mogę powiedzieć nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzisz po zakrętach trochę z tym napędem i nie będziesz chciał już ośki.

W pełni się zgadzam po 10 latach użytkowania B5 1.8t quattro, priorytetem dla mnie w b7 również było quattro no i 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...