Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2006 3.0 TDI ASB - sprzęgło się ślizga


AngelDawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zaczęło mi się ślizgać sprzęgło na piątym i szóstym biegu przy wyższych obrotach.

Proszę o informacje jakie sprzęgło znajduje się w moim modelu auta i/lub gdzie to mogę sprawdzić.

Proszę również o informacje jakie zabiegi powinienem wykonać by rozwiązać ten problem i ile to będzie kosztowało (około).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z jednym handlarzem częściami. Powiedział mi, że sprzęgło może się ślizgać z powodu modyfikacji mocy. Moja audi ma fabrycznie 233KM a jest zmodyfikowane do 290KM i fabryczne sprzęgło może nie wytrzymywać większego Nm przez co się ślizga. Powiedział mi to na przykładzie innych klientów co modyfikowali prędkość w innych markach samochodów. Kupowali nowe sprzęgło, zakładali i wciąż im się ślizgało. Na tą chwile bardzo rzadko mi się zdarza, żeby mi się ślizgnęło, więc zostawiam i będę patrzył co dalej. Ewentualnie polecacie jakieś mocniejsze sprzęgło które pasuje do mojego modelu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taniej obić stare ?

w 290 konia na serii nigdy nie uwierzę, tak samo jak w ślizgające się sprzęgło poniżej 300 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak koledzy wyżej piszą, obij starą tarczę kevlarem, można też wzmocnić docisk i po problemie, tym bardziej że auto po chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...