Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju.


Vynidaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę zmienić olej z pół-syntetyka (10w-40) na pełen syntetyk (5w-40).

Jakie macie doświadczenia z takim manewrem? Jak silnik reaguje na taką zmianę? Z tego co wiem, można wymieniać olej z rzadszego na gęstszy- nigdy odwrotnie, jednak czytałem, że ludzie tak robią i nic złego się nie dzieje, jest nawet lepiej.

Dodam, że silnik mam szczelny, oleju nie ubywa prawie w ogóle, wręcz jest to niezauważalne. Obecny stan licznika to 186tys..

Jeśli polecicie mi wymianę oleju na 5w-40, to jaki olej będzie najlepszy, oraz czy zrobić "płukankę" przed wymianą.

Dodatkowo chcę wymienić olej w skrzyni automatycznej- również nie mam pojęcia jaki wlać do środka.

Proszę, Was Fachowców i Miłośników o pomoc.

Dzięki.

@edit. Wiem, że dużo było takich tematów, ale potrzebuje Waszej świeżej opinii.

Edytowane przez Vynidaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym przebiegu nie powinno sie nic stac ale patrzac na rocznik to nie wierze w taki przebieg i zostalbym przy polsyntetyku.najlepszy olej motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu przeprowadzilem taki zabieg, zmienilem olej z valvoline 10w40 na motul 5w40 przy czym jeszcze zrobilem plukanke przed wymiana oleju do tej pory jest wszystko wporzadku, aktualny przebieg 350 tys. ubytki oleju na poczatku znikome na 10 tys niecale 0.5l bo olej zmieniam co 10 tys. teraz troche sie zwiekszyl dochodzi do litra ubytek oleju a puszcza mi na uszczelniacz walu korbowego (odkad z samochodu korzystam nie byl robiony wiec juz czas sie nim zajac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...