Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Duże spalanie 1.9 [b7 bke]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem od jakiegoś czasu z sporym spalaniem w granicach 8-8,5l przy spokojnej jeździe. Oprócz tego trzesie autem na wolnych obrotach. Wymieniłem poduszki, sprzęgło, uszczelniacze na pompowtryskach, wyczyscilem egr, mechanik mówił ze wałek nie jest wytarty i do tego wtrysku nie leją,a korekty na poziomie 0,4 na każdym wtrysku a dalej trzesie i pali. Może ktoś by doradził co może być nie tak

Opublikowano

Łapie Ci 90stopni? DPF'a tam masz?

Opublikowano

Oprócz temperatury , rozrząd nie jest przestawiony, nic nie było grzebane?

Może pasek przeskoczył o ząbek ?

Wydech drożny ?

Nie kopci na czarno ?

Nie słychać syczenia z pod maski przy dużym obciążeniu silnika ?

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Może po prostu wymień filtr paliwa :D

Opublikowano

Może po prostu wymień filtr paliwa :D

No nie spotkałem jeszcze auta, coby z zapchanym filtrem paliwa zaczęło dużo palić, chyba że znalazło sobie jakąś inną drogę zaopatrywania w paliwo :P:D

Opublikowano
  • Autor

Temperature łapie

Dpf-a nie ma

Nie kopci nawet jak przycisne do 4 tyś obr na pierwszych trzech biegach

Nie czuć i nie widać żeby gdzieś uciekalo paliwo

Syczenia tez nie słychać ( rury od turbo były sprawdzane czy niema dziury )

Co do rozrządu i wydechu to nie wiem nie sprawdzalem ale ogólnie to dobrze się zbiera

Opublikowano

A może zacisk hamulcowy w którymś kole zapieczony i cały czas trochę trzyma zwiększając opory toczenia ?

Ciśnienie w ogumieniu nie za niskie ?

Może zmieniłeś stacje na której tankujesz a za razem paliwo :co:

Opublikowano
  • Autor

W sumie zacisków nie sprawdzalem ale czy nie ściągało by na którąś stronę? Paliwo leje cały czas na Orlenie. Ciśnienie w kołach 2,5 a czy przez wytarte szklanki i krzywki zwiększyło by się spalanie ?

Mechanik niby sprawdzał wałek ale czy resztę sprawdził to nie wiem

Ogólnie to dużo jeżdżę (rocznie 60 tyś ) także podstawowe wymiany filtrów mam na bieżąco, olej leje Castro z normą 507

Czy może to być spowodowane niskim ciśnieniem oleju ?

I czy jest szansa ze wytarly się panewki na wale korbowym i jak by się to objawialo?

Przyznam szczerze ze juz się doszukuje wszystkiego i auto więcej stoi na warsztacie niż nim jeżdżę

Mogę jeszcze dodać że wymieniłem wszystkie rolki i napinacze od paska wielorowkowego łącznie ze sprzegielkiem na alternatorze oraz kompresor od klimy ( wszystko oryginal)

Opublikowano

Jak wałek i szklanki powycierane to jasne że będzie więcej palił, bo mu sprawność motorówki spadnie :decayed:

Jak nic na dole silnika nic nie tłucze to panewki na wale i korbach zdrowe i tam dziury w całym nie szukaj :P

Opublikowano

Wymieniłem poduszki, sprzęgło, uszczelniacze na pompowtryskach, wyczyscilem egr, ... wałek nie jest wytarty i do tego wtrysku nie leją,a korekty na poziomie 0,4 na każdym wtrysku a dalej trzesie ...

U mnie podobnie :kwasny:

A broki są na miejscu?

U mnie jednego nie było :kwasny:

Edytowane przez Endrio

Opublikowano

Jak spalanie wzrosło do 8l/100 i trzęsie silnikiem to coś z pompkami. Zrób logi 013 023 018 004 001 na postoju na rozgrzanym dobrze silniku

No i to co Andrzej radzi, sprawdź czy broki są. To częsta przypadlość w bke.

Opublikowano
  • Autor

Postaram się zrobić to co pisaliscie i dam znać

Jeszcze mam pytanie a mianowicie jaką powinna być temperatura paliwa na czujniki ?

Opublikowano

Jak tam temat cos się udało ustalić ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.