Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rosnie gwaltownie temperatuta awx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!! Wiem ze temat był już wiele razy wałkowany ale nie znalazlem nigdzie odpowiedniej odp do mojego problemu. Mianowicie audika przy wiekszej predkosci na trasie gotuje sie! Temp wzrasta do 110-130 stopni po odpuszczeniu gazu temp odrazu spada do temp 90 stopni ta sama sytuacja jest podczas szybszej jazdy pod gore. Wymienilem juz termostat na nowy, wentylator visco oraz pompe wody. Plukalem caly uklad jednak po sciagniecu dolnego werza z chlodnicy zlatuje czesc plyny reszta zoataje w bloku. Co moze byc powodem tejsytuacji bo juz nie mam pomyslu co z tym autem robic. Dodam ze wczoraz jeszcze zauwazylem ze ogrzewanie zaczElo dzialas po dluzszej chwili mimo ze temp pokazywala 90stopn.i Prosze o pomoc co moze byc przyczyna.

A zapomnialem dodaj ze po zgaszeniu silnika mimo ze pokazuje na liczniku 90stopni wentylator el. Chodzi jeszze przez pare minut

Oraz wyrzuca wode ze zbiorniczka

Edytowane przez maarrcciinnn92

Opublikowano

radze zrobić test co2 , czyli uszczelka głowicy , test nie drogi a wykluczy najgorsza z usterek

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano
  • Autor

Tez nad tym myslalem ale plyn jest czysty nie ma rosolu olej czysty i nie przybywa go

Opublikowano

J/w uszczelka głowicy czyli test CO2 w płynie chłodzącym, albo ewentualnie weź kogoś z VAGiem ze sobą i niech porówna temperatury w różnych sterownikach- chociaż błąd czujnika będzie powodował złe wskazania/sterowanie, ale na bank coś jeszcze nie gra skoro wyrzuca płyn...

Opublikowano

Ja bym powiedział że to zabita chłodnica........

Opublikowano

Na pewno uszczelka ja tak miałem jeździłem od wiosny do jesieni nie było ogrzewania bo się zapowietrzal test wychodzić negatywny dopiero po wymianie pompy wody test pokazał że są gazy w płynie

Opublikowano
  • Autor

Zrobilem test CO i wszystko oki uszczelka jest ok! Ppdmienilem korek od innej audiki nie wyrzuca plynu ale go wciaga po odkreceniu zbiornik sie nagle wypelnia

Ale temp nadal rosnie

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zrobilem test CO i wszystko oki uszczelka jest ok! Ppdmienilem korek od innej audiki nie wyrzuca plynu ale go wciaga po odkreceniu zbiornik sie nagle wypelnia

Ale temp nadal rosnie

Wyrzuć ten test na zawartość CO2 do kosza :decayed:

Płynu nie wciąga, tylko po odkręceniu korka spada ciśnienie w układzie chłodzenia a obkurczające się węże i rozszerzające się gazy w zapowietrzonym układzie wypychają płyn do zbiorniczka wyrównawczego :P

Takie objawy raczej jednoznacznie wskazują na zbyt duże ciśnienie w układzie chłodzenia , co w AWX-ie raczej na pewno oznacza problem z uszczelką głowicy :naughty:

Potwierdzenie tego jest bardzo proste, trójnik fi 8 mm zamontowany na cienkim przewodzie dochodzącym do zbiorniczka wyrównawczego i podłączony do niego manometr o zakresie 2-3 bary przedłużony do kabiny.

Jeżeli podczas jazdy testowej w momencie mocnego obciążenia silnika ciśnienie w układzie gwałtownie wzrośnie do ok 1,5 bara ( mniej więcej na tyle ustawiony jest zawór zabezpieczający w korku zbiorniczka) , to możesz z czystym sumieniem zwalać głowicę :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.