Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, edraven napisał:

Nie podoba mi sie cały ten dowsizing ale ale jak widze jak prują auta z małymi motorkami to niestety taka jest przyszłość. okazuje się że stock 3.0TDI nie ma startu do stock 2.0TFSI :facepalm: Wszystko lżejsze i łatwiej wkręca się na obroty, mała bezwładność całego układu napedowego do tego nowe benzyny mają charakterystyki z dołu niczym nie różniące się od grzechotników,. 

No tdi to tdi. Zawsze to jest zupełnie inna kultura pracy silnika. Ty masz przede wszystkim mnóstwo momentu dostępnego od dołu. Benzynka z kolei już też nie traci przyspieszenia, a dzięki s-tronic nie chochlujesz gałką żeby zmieniać biegi cały czas.. A kultura pracy benzynki mi o wiele bardziej pasuje. Ale nie ma co udawać.. V6 to V6 i żadne R4 tego nie zmieni. Następny samochodzik to na bank V6 w benzynie.

49 minut temu, Binek1.8T napisał:

Co do S5 2017... Zawsze wszystkim mówiłem ze przód takie mondeo.. Ale tydzien temu widziałem nowa sportback czarna z pakietem czerń.. Cos pięknego... Wtedy lampy sa a'la R8 bo ten sam wzór. Tył to juz w ogole kosa. Tak wiec zastanów sie..;p ja ze swojej mega zadowolony jestem. A co dopiero nowszy model. 

No tył super, przód nie bardzo. Wewnątrz to moja, taka sama. Więc też super :) Zobaczymy. Może eSa wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Binek1.8T No to po rozmowie mnie natchnęło:) A więc jest delikatna różnica w s3 po lifcie na korzyśc s3 ale bez szału. Przyjemny samochodzik f621000d83262adbb59617be637665d0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, przyjemny samochodzik.. No i tyle ;) 

z kolei RS3 limo to bedzie kosa :) mam nadzieje ze bedzie tak strzelał samo jak 2015 sportback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko informacyjnie napiszę, że boczki drzwi poprawili wreszcie i już nie skrzypią. Skrzynia też już poprawiona - kalibracja sprzęgieł została wykonana i nie szarpie. Czasami potrafi uderzyć ale to już taki urok :)

Chłopaki sugerują mi żeby ją posadzić żeby takiej kozy nie było jak jest :) i wrzucić sofcik z drobnymi zmianami i z wydechem na 340 koni.. Oczywiście gwarancja pójdzie się.. Stąd jeszcze mam rozterki ale osiągi by miała już naprawdę lepsze niż seryjna S4..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne zmiany :D

Właśnie tak mi coś nie pasowało, bo potencjał tego silnika (turbo) szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) oj tam. 20k i jest 340 koni z mniejszą wagą niż S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w B8 można podobny wynik ogarnąć za jakieś 6k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasów takich już nie wykręcisz.. 20 k liczyłem jeszcze z eibachem i wydechem z klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmiescisz sie w 20k za turbo/wydech/zawieszenie/cooler/dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi a4 b9 2.0tfsi seria wypluła dzis z rana 16stopni na zewnątrz 261 koni. Wiec bonus mniejszy niż myślałem. I ponoć z tego co kolega mówił tyle maja bo to nie pierwsza ktora hamował. Najwiecej jedna miała 267. 

Ciekawe jak to u ciebie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Binek1.8T napisał:

Ciekawe jak to u ciebie bedzie.

No w czerwcu znajde chwile to sprawdzimy. Mysle nad chipem ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Binek1.8T napisał:

Kolegi a4 b9 2.0tfsi seria wypluła dzis z rana 16stopni na zewnątrz 261 koni. Wiec bonus mniejszy niż myślałem. I ponoć z tego co kolega mówił tyle maja bo to nie pierwsza ktora hamował. Najwiecej jedna miała 267. 

Ciekawe jak to u ciebie bedzie.

I daleko w tym silniku do potencjału np. 2.0 280KM z Superba... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, to w ogóle kiepski samochód jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31 maja 2017 o 10:08, komoornik napisał:

I daleko w tym silniku do potencjału np. 2.0 280KM z Superba... :decayed:

Dlatego s3 ma 310koni i superb moze sie schować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18 czerwca 2017 o 21:34, komoornik napisał:

Z jakich obrotów masz LC?

Film niedostępny. Sprawdzę, bo nawet nie zwrócłem dokładnej uwagi. Ale coś między 2 a 3.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...