Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju


piegus147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam poważny problem z moją gablotą. A4 b6 2.5 TDI 180 km Mianowicie, zapaliła mi sie czerwona kontrolka oleju na FISie, strasznie spanikowałem i od razu sprawdziłem poziom oleju, okazało się ze jest stan. Co do oleju to był wymieniany 4 tyś km temu Castrol 10 W 40 pół syntetyk.
Druga sprawa, tego samego dnia przed zapaleniem sie kontrolki, odpaliłem auto i zaczęło podejrzliwie syczeć, od strony kierowcy bliżej szyby. Jakby spuszczał powietrze, zapewne chodzi o turbo(kolosalny spadek mocy), ponieważ syczało od 2 tyś obr. po jakimś czasie przestało, i po 50 km przejechania zapaliła się kontrolka.
Czy to zbieg okoliczności, czy to ma znaczenie? Wspomnę, że auto sie nie grzeje, równo pracuje oraz turbo chodzi bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dwie kostki na silniku od strony pasazera mniejwiecej kolo turbiny one sa od ciśnienia i kontroli na desce mi tam sie kabelek urwał i też pokazywało brak cinienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś ktoś mądrze napisał 10W40 nadaje się do smarowania zawiasów w chlewie albo do impregnacji drewnianego płotu

Zrób płukankę i koniecznie zmień olej na 5W LM,Motul,Valvo,Millers lub inny przyzwoity produkt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade co do tego oleju, z tego co rozmawiałem z mądrzejszymi olej ma bardzo duże znaczenie. Chciałbym dodać ze kontrolka pali sie od momentu gdy jade na wyższych obrotach. Auto stojąc na luzie, badz jadąc na 1,2- 1,5 tys obr. to nic się nie wyświetla, dopiero jak dojdzie powyżej 2 tyś. obr. wyskakuje komunikat. Auto stoi u mechanika, juto ma działać. Mam nadzieję ze to wina oleju, bądz czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...