Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można usunąć błędów.


selius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po podłączeniu samochodu pod komputer wyskakują mi 3 błędy, błąd ubogiej mieszanki na biegu jałowym, katalizatora i rozrządu, lecz niestety nie mogę usunąć ich nawet na chwilę. Najpierw kupiłem skaner vag605 a dziś kabelek. I ani skanerem a kablem vac Commander nie idzie ich usunąć. W wag Commander przy próbie usunięcia wyskakuje target coś tam... Po przetłumaczeniu wychodzi brak komunikacji.

Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny kabel czyli jaki? Podaj jakiegoś linka bo przed zakupem czytałem ten temat i nie znalazłem w końcu ci kupić i dlatego najpierw kupiłem ten skaner a teraz zwykły kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówiony 3 kabelek i mam nadzieję że ostatni.

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez selius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Niestety linki podane w tym artykule jak i na innych tematach w większości są nieaktywne. 

 

Jest takie coś, ale widze, że to jest link do programu, nie do kabla. W ogóle całośc jest niejasna:

 

 

1. Czy kabel za 30 zł w porównaniu do takiego za 300zł nie ma wszystkich wtyków, że jest gorszy? Rozumie dobry kabel analogowy, czy HDMI, żeby nie było zakłóceń, ale do prostego połączenia się z komputerem auta? 

 

2. Możecie polecić jakiś kabel z allegro, żebym mógł zacząć naukę i podłaczyć się pod Audi A4 B8 2014r? 

 

3. Czy program muszę kupić razem z kablem, czy mogę kupić osobno? Jakie są najbardzierj polecane programy do diagnostyki Audi A4 B8, może w przyszłości inne auta? Kiedyś byłem u mechanika Nissanem Patrolem i nie mógłmi się podłaczyć w jakimś programie. 

P.S. Czy ktośma do sprzedania taki kabel bo nie używa już? Nie mogę jeszcze dawać ogłoszeń w dziale KUPIE. 

 

Edytowane przez Lechu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lechu85 napisał:

 

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Niestety linki podane w tym artykule jak i na innych tematach w większości są nieaktywne. 

 

Jest takie coś, ale widze, że to jest link do programu, nie do kabla. W ogóle całośc jest niejasna:

 

 

1. Czy kabel za 30 zł w porównaniu do takiego za 300zł nie ma wszystkich wtyków, że jest gorszy? Rozumie dobry kabel analogowy, czy HDMI, żeby nie było zakłóceń, ale do prostego połączenia się z komputerem auta? 

 

2. Możecie polecić jakiś kabel z allegro, żebym mógł zacząć naukę i podłaczyć się pod Audi A4 B8 2014r? 

 

3. Czy program muszę kupić razem z kablem, czy mogę kupić osobno? Jakie są najbardzierj polecane programy do diagnostyki Audi A4 B8, może w przyszłości inne auta? Kiedyś byłem u mechanika Nissanem Patrolem i nie mógłmi się podłaczyć w jakimś programie. 

P.S. Czy ktośma do sprzedania taki kabel bo nie używa już? Nie mogę jeszcze dawać ogłoszeń w dziale KUPIE. 

 

Kabel za 30zł to kabel który obsługuje komunikację po lini k lub l, można go użyć do modelu B5 lub B6. Od modelu B7 wprowadzono szyne CAN do komunikacji w celu diagnostyki stąd kable z canem są dużo droższe. Chcesz dobry ori kabel z softem kupujesz vcdsa z adako za ok 2000zł lub tzw. Klona z chin za ok 300zł. Niestety nie każdy klon oferuje pełną funkcjonalność bo Chińczyki różnie je robią. Czym nowszy kabel (wyższa wersja) tym nowsze auta można zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Kabel za 30zł to kabel który obsługuje komunikację po lini k lub l, można go użyć do modelu B5 lub B6. Od modelu B7 wprowadzono szyne CAN do komunikacji w celu diagnostyki stąd kable z canem są dużo droższe. Chcesz dobry ori kabel z softem kupujesz vcdsa z adako za ok 2000zł lub tzw. Klona z chin za ok 300zł. Niestety nie każdy klon oferuje pełną funkcjonalność bo Chińczyki różnie je robią. Czym nowszy kabel (wyższa wersja) tym nowsze auta można zdiagnozować.

Dziękuje bardzo sporo mi to rozjaśniło :) 2000 zł to nawet nie biore pod uwagę :) 

 

Na allegro znalazłem takie cuś za 79zł, piszą, że jest CAN 

http://allegro.pl/kabel-interfejs-elm-327-obd2-can-usb-cd-z-pl-i7133095818.html

 

Jest też takie cuś za 280 zł

https://www.olx.pl/oferta/kabel-diagnostyczny-hex-can-vcds-usb-vag-178-audi-vw-skoda-seat-CID5-IDsXNFP.html#5db0c3bdcb 

 

Poczytałem troche, wszyscy kierują do poniższego tematu, jednak klikam tam w linki a tam są opdnośniki do programu a ja potrzebuje i kabel i program. Na allegro i w sklepach internetowych to jużcałkiem pomieszane różne standardy, nie do ogarnięcia :) 

 

Edytowane przez Lechu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm327 to chłam - praktycznie nic nim nie zrobisz. Kup coś pod VCDS

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...